Na żółtym tle czarne i białe litery. Dookoła rysunki rodzin. W prawym górnym rogu logo czarne MTP.

Letni Targ Rodzinny

2020-07-11 ( sobota ) – 2020-07-12 ( niedziela )
Międzynarodowe Targi Poznańskie

Wydarzenie dedykowane jest całym rodzinom i będzie sprzyjać poznawaniu miejsc i aktywności, które łączy wspólne spędzanie czasu i świetna zabawa. Targ odbywa się w ramach kampanii #WracamyDoGry, zainicjowanej przez Grupę MTP.

Wystawcy targów zaproszą odwiedzających do odkrywania walorów turystycznych Wielkopolski. Na Letnim Targu Rodzinnym będzie można m.in. zapoznać się ciekawymi miejscami, które warto odwiedzić rodzinnie podczas weekendu: miastami, gminami, atrakcjami turystycznymi. Akcent kładziony będzie na turystykę aktywną, ale także wiejską - nie zabraknie więc lokalnych smaków. Do eksplorowania uroków Wielkopolski zapraszać będą m.in. Wielkopolska Organizacja Turystyczna, Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach, miasto Wągrowiec i Lokalna Grupa Działania Gościnna Wielkopolska, a o bezpieczeństwie podczas podróżowania będzie można porozmawiać z ekspertami GSU Ubezpieczenia.

Drugim filarem Letniego Targu Rodzinnego będzie oferta sprzętu sportowego, a tej towarzyszyć będą liczne aktywności sportowe przygotowane z myślą o całych rodzinach.  Przede wszystkim, przez całą sobotę i niedzielę odbywać się będą zajęcia prowadzone przez instruktorów z Calypso Fitness Club i Egurrola Fitness Club. Będzie godzina z jogą, zumba dla mam z dziećmi, pilates oraz genialny Pound Generation Kids, czyli zajęcia z pałeczkami rozwijające koncentrację, koordynację ruchową, sprawność fizyczną, umiejętność pracy w zespole, a przede wszystkim kreatywność.

Na Letnim Targu Rodzinnym będzie można także wziąć udział w warsztatach jazdy na rolkach, które poprowadzi Mistrz Polski w jeździe szybkiej, a także instruktor i doradca - Jakub Ciesielski ZICO. W programie zaplanowano zajęcia dla początkujących i dla tych, którzy pierwsze kroki na rolkach mają już za sobą i chcieliby poznać technikę szybkiej jazdy, aby w przyszłości móc wziąć udział w zawodach.

W ramach sportowych aktywności na Letnim Targu Rodzinnym planowane są także: rodzinny bieg targowy, elektryczne gokarty dla najmłodszych i warsztaty sportowe z Akademią Piłkarską Reissa. Będzie można też skorzystać z konsultacji dietetycznych i żywieniowych, a także z porad z zakresu schorzeń i rehabilitacji narządów ruchu, których udzielać będą eksperci z Centrum Medycznego Dynasplint.

W ofercie Letniego Targu Rodzinnego nie zabraknie też propozycji dla tych, którzy mniej dynamicznie spędzają wolny czas. Po pierwsze, będzie można wziąć udział w wakacyjnych lekcjach języka angielskiego przygotowanych przez Profi Lingua. To doskonała okazja dla rodziców, by poznać predyspozycje językowe dziecka i zachęcić je do ich dalszego rozwoju. Po drugie, będzie możliwość, by uzupełnić wakacyjną biblioteczkę, ponieważ na ekspozycji pojawią się poznańskie wydawnictwa, w tym Zakamarki znane z kultowych książek dla dzieci  o przygodach o Pippi, Emila czy dzieci z Bullerbyn, oraz wydawnictwo Kameleon.

Letni Targ Rodzinny będzie wakacyjnym rogiem obfitości. Podczas wydarzenia każdy znajdzie coś dla siebie, a najważniejsze, by ten czas spędzić z rodziną na doskonałej zabawie, którą szykują Grupa MTP i partnerzy wydarzenia. Targ odbywać się będzie z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa, z tego względu bilety dostępne są tylko online.
Godziny otwarcia:

  • sobota: 10.00-17.00,
  • niedziela: 10.00-16.00

Bilety: 7 zł (bezpłatne dla dzieci do 10. r.ż., posiadaczy Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny, emerytów i rencistów, osób z niepełnosprawnościami o znacznym stopniu niepełnosprawności i ich opiekunów) - www.ToBilet.pl