Chris Schittulli

Chris Schittulli śpiewa Aznavoura - koncert

2019-05-07 ( wtorek )
20:00
Blue Note Jazz Klub, ul. Kościuszki 79 (gmach CK Zamek), Poznań

Podczas koncertu artysta zaśpiewa najpiękniejsze piosenki Charlesa Aznavoura.

Chris Schittulli - francuski wokalista, kompozytor, tłumacz. Dla swojej żony Polki przeprowadził się z Francji do Warszawy, gdzie obecnie mieszka i rozwija swoją karierę muzyczną.  Muzyczny samouk o niepowtarzalnej scenicznej charyzmie i wyjątkowym głosie. Muzyka towarzyszyła mu od dziecka, ale dopiero w wieku 17 lat Chris wybiera drogę wokalną. Prowadzili go m.in. światowej sławy baryton Mark Pancek oraz Thierry Peala, uznany wokalista jazzowy. Przygoda z bel canto pozwoliła mu na tworzenie muzyki pełnej ekspresji, uczuć i emocji, co Chris doskonale oddaje m.in. w repertuarze swojego idola Charles'a Aznavoura.  Chris z łatwością porusza się w szerokim repertuarze pop, jazz, rock, pop-opera, piosenki autorskiej czy poezji śpiewanej.

Piotr Wrombel - pianista, kompozytor oraz aranżer o wszechstronnych zainteresowaniach muzycznych. Należy do grona nowoczesnych muzyków jazzowych, którzy łączą nurt nowoczesny z tradycją. Poza prowadzeniem własnego tria bierze udział w wielu projektach jazzowych i rozrywkowych o zróżnicowanym charakterze współpracując z takimi artystami jak między innymi: Jan Ptaszyn Wróblewski, Zbigniew Namysłowski, Edyta Górniak, Krzysztof Kijański, Kasia Stankiewicz, Radzimir Dębski, Anders Bergcrantz, Piotr Rodowicz, Rafał Sarnecki, Mike Russell, Rick Margitza, Eric Allen, Krzesimir Dębski, Mariusz "Fazi" Mielczarek, Janusz Szrom.

Zbigniew Wrombel - gra na kontrabasie i gitarach basowych. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Poznaniu. Od wielu lat zalicza się do czołówki muzyków jazzowych w Polsce. Grał w takich zespołach jak String Connection, Grupa Warsztat (laureat festiwali Jazz nad Odrą),  Walk Away, Air Condition Zbigniewa Namysłowskiego, Vintage Band Spirituals and Gospel Singers, Classic Jazz Quartet i wielu innych. Preferuje nowoczesny jazz akustyczny i elektryczny zabarwiony odcieniami rhythm'n'bluesa, funku i muzyki latynoskiej. Często grywa także tango nuevo w stylu Astora Piazzolli oraz uczestniczy w projektach muzyki pop.

Chris Schittulli - wokal, Piotr Wrombel - fortepian, Zbigniew Wrombel - kontrabas

Bilety 69 zł.

Bilety dostępne w:

Zobacz bluenote.poznan.pl