plakat

Jeroen Hollander / 1976, Belgia / Tworzy mapy utopijnych miast i połączeń komunikacji miejskiej. Miasta Hollandera nie są konglomeratem ulic i domów, lecz złożoną, organiczną strukturą utworzoną z dziesiątek, setek linii tramwajowych, autobusowych czy linii metra. Prace powstają z fascynacji artysty środkami transportu. Hollander szuka inspiracji we współczesnej miejskiej rzeczywistości.

Przybywając do nowego miasta rozpoczyna szczegółową analizę lokalnych środków transportu, kolekcjonuje rozkłady jazdy i mapy sieci połączeń. Przez wszystkie lata podróży zgromadził ich imponującą liczbę.

W 2010 roku Jeroen Hollander zdobył nagrodę The Young Belgian Painting. Prace artysty znajdują się w kolekcjach muzealnych m.in. w art)& (marges museum w Brukseli, Creation Franche w Begles we Francji, Artothèque de Wolubilis w Brukseli i wielu innych.

Wystawa w Galerii TAK jest pokazem prac z projektów Jeroena Hollandera: "Province Regio", "Capitals", Euregio Interregio", "Underground network", "Metropolis". Prace prezentowane dzięki uprzejmości artysty.

Otwarcie wystawy 14 lipca, godz. 19:00. Otwarciu wystawy towarzyszy spotkanie z artystą, spotkanie tłumaczone z języka francuskiego.

Wstęp bezpłatny.

Wystawa czynna do 31 sierpnia 2017 r.

Zobacz www.facebook.com/GaleriaTak/