Plakat wydarzenia

Moim zdaniem... Wystawa z komunikatem

10.01 – 04.02.2020
19:00

Moim zdaniem... to całkiem inna wystawa, w ramach której autorzy poprzez biżuterię czy obiekty złotnicze wypowiadają swoje zdanie na tematy rozmaite, jak polityka czy relacje międzyludzkie, co ich uwiera albo cieszy, co wywołuje w nich złość albo radość. Są rozważania o Polsce i Europie teraz, lecz też o upiorach, których nie chcemy widzieć. A, co najważniejsze, ta narracja nie spowodowała zubożenia ich formy, często są to prace niezwykle czyste i szlachetne, choć jednak niektórzy nie mogli się oprzeć pokusie ich rozbudowania.

Założenie projektu jest takie, że biżuteria czy obiekt powinny zawierać czytelny komentarz. Dlatego każda z prac ma swój tytuł. Miał on być jednoznaczny i wynikający z pracy, ale jeśli autorzy uznali, że zastosowany skrót myślowy może być niezrozumiały dla odbiorców, mogli dodać komentarz słowny lub zilustrowany obrazem. Dzięki temu intencje i uczucia wyrażone w pracach są czytelne. I może złość będą wywoływać, a może aprobatę i zrozumienie? O to chodziło organizatorom wystawy. O dialog, o biżuterię, która prócz formy niesie treść, wyzwala emocje.

W gronie ponad 80 autorów prac, którzy prezentują ponad 200 obiektów, znajdują się m.in.: Bajka, Bandkowski, Betley, Boss, Bramin, Bryłka, Bukowski, Carson, Casale, Chojak-Mysko, Chruściel-Waniek, Czarny, D´Antas, Deka, Di Ciaula, Dubiel, Effenberg-Kaja, Fatyga, Gińko, Gliwiński, Cazenave, Nowaczyk, Gulbierz, Hart, Held, Jacyszyn, Jagfeld, Janiga, Hohensee, Kozubscy, Krzesimowscy, Kurkiewicz, Lavian, Leest, Marziali, Maślerz, McCallum, Mirecka-Szuleta, Patwardhan-Joshi, Rygało, Saraya, Schiffers, Silva, Skrzyński, Urbańska, Urlik, Wajnikonis, Wójcik, Wolny, Wong, Zembaty, Ziętara.

Zobacz galeriayes.pl/wystawa/moim-zdaniem-wystawa-z-komunikatem/