Jedna z prac na której znajdują się różne rzeczy z kolorowego plastiku.

Wystawa - Czy plastik w dalszym ciągu może być obiektem pożądania?

10.06 – 31.08.2022
14:14

Kurator: prof. Izabella Gustowska

Wystawa prof. Piotra C. Kowalskiego i jego zaprzyjaźnionych twórców, pod kuratelą prof. Izabelli Gustowskiej

Słowo wstępne od prof. Piotra C. Kowalskiego:

100 lat temu, malarz i grafik Max Ernst powiedział "Obrazy można malować wszystkim, także farbami", ale do głowy mu wówczas nie przyszło, że my dzisiaj będziemy "malować" obrazy plastikami. A to dlatego, że jest ich dużo. Jest ich tak dużo i tak wszędzie, jak okiem sięgnąć. Więc jakże by nie wykorzystać sztucznych opakowań w sztuce.

Na wystawie oprócz trzech moich obrazów formatu 250 x 150 cm, z których jeden był z powodzeniem pokazywany na ostatnim 45. Biennale Malarstwa w Bielsku Białej.

Będzie obraz tego samego formatu pt. "NO" wykonany przez dziewczyny z Młodzieżowego Strajku Kobiet, w trakcie warsztatów malarskich - recyklingowych, które miały miejsce 23 kwietnia br. w Baraku Kultury.

Na wystawie będą również najnowsze prace studentek i studentów z mojej Pracowni Malarstwa z Collegium Da Vinci, które zostały zrealizowane poza pracownią, gdyż u siebie w domu, może nawet w samej kuchni, gdzie tych kolorowych - plastikowych opakowań jest najwięcej.

Podczas wernisażu będzie można samemu uczestniczyć w realizacji kolejnego "plastikowego" obrazu, czyli być jego współtwórcą czy współtwórczynią.

"Farb" do realizacji tego obrazu nie zabraknie, przyrzekam, gdyż przez ostatnie dwa lata, z uporem maniaka zbierałem i zbierałem, a potem odpowiednio selekcjonowałem i selekcjonowałem, to wszystko co było w naszym gospodarstwie domowym, a wcześniej w różnych Żabkach, Biedronkach, Tescach, Lidlach, Aldich i innych sklepach oczywiście.

  • wernisaż: 10.06, g. 14.14
  • czynna do września