Wydawnictwo Miejskie Posnania

Misją Wydawnictwa jest upowszechnianie wiedzy o mieście Poznaniu, osiągnięciach kultury i sztuki oraz promowanie uczestnictwa w kulturze. Wydawnictwo stawia sobie za cel edukację kulturalną, służącą rozbudzaniu i zaspokajaniu potrzeb czytelniczych i informacyjnych mieszkańców Poznania.

------

Wydawnictwo Miejskie Posnania to unikatowa oficyna i centrum informacji kulturalnej - stworzona z myślą o poznaniakach, ich gościach i turystach. Popularyzujemy wiedzę o historii miasta, jego wybitnych mieszkańcach, zabytkach, wydarzeniach, urbanistyce i architekturze.

Zajmujemy się publikowaniem książek o Poznaniu (albumów, przewodników, biografii, wydawnictw dla dzieci i in.) oraz projektowaniem oficjalnych pamiątek miejskich. Szerokie spektrum tematyczne harmonijnie łączymy z wysokim poziomem merytorycznym i edytorskim. Zrealizowane przedsięwzięcia wyznaczyły Wydawnictwu ważne miejsce na kulturalnej mapie Poznania.

Wydawnictwo Miejskie Posnania to nie tylko książki...

  • Jednym z naszych działów jest redakcja Kroniki Miasta Poznania. KMP koncentruje się przede wszystkim na przeszłości: zaprasza czytelników do wędrówek po poznańskich dzielnicach, przypomina postacie, które wypełniały je życiem, przywołuje wydarzenia kształtujące i zmieniające oblicze miasta.
  • Tworzymy Biuletyn.Poznan.pl, towarzyszący poznańskiej współczesności: politycznej i społecznej. Na portalu znaleźć można informacje zarówno o działaniach samorządu, jak i o inicjatywach obywatelskich.
  • Wydajemy miesięcznik informacyjny Senioralny Poznań skierowany jest przede wszystkim do poznańskich seniorek i seniorów. Co miesiąc publikuje informacje m.in. na temat inwestycji dedykowanych osobom w wieku 60+, informator teleadresowy czy nowości z Poznańskiego Archiwum Historii Mówionej. Do każdego numeru dołączona jest Tytka Seniora - dodatek przygotowany przez Centrum Inicjatyw Senioralnych.
  • Od ponad trzydziestu lat tworzymy Miesięcznik IK+Afisz, który towarzyszy poznaniakom w ich artystycznych wędrówkach po mieście, co miesiąc obszernie zapowiada wydarzenia kulturalne odbywające się w Poznaniu: festiwale, wystawy, koncerty, spektakle, projekcje, wykłady, dyskusje... Rekomenduje to co najlepsze.
  • Kreowany przez nas portal kulturapoznan.pl codziennie publikuje wiadomości na temat wydarzeń ze świata kultury, a także na gorąco zapowiada, relacjonuje i recenzuje imprezy kulturalne, w których warto uczestniczyć.
  • Stworzyliśmy także wirtualne muzeum historii Poznania CYRYL udostępniające kilkadziesiąt tysięcy zdigitalizowanych fotografii, pocztówek, map, plakatów i dokumentów archiwalnych oraz Poznańskie Archiwum Historii Mówionej, którego celem jest zbieranie i udostępnianie relacji z przeszłości, nagrywanych w postaci plików video.
  • W Centrum Informacji Kulturalnej informujemy, co aktualnie dzieje się w Poznaniu. To w CIK-u można kupić bilety na najciekawsze wydarzenia kulturalne, poznańskie pamiątki i publikacje poświęcone Poznaniowi, a także obejrzeć najnowszą wystawę w Fotoplastykonie Poznańskim.
  • Stawiamy na rozwój i naukę, dlatego prowadzimy działania edukacyjne - szczególnie bogatą ofertę kierujemy do dzieci.

Wydawnictwo jest członkiem Polskiej Izby Książki (PIK).

------

Załączniki


Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej