Wyniki konkursu plastycznego "Jak mogę pomóc pszczołom?"

W marcu Miasto Poznań zaprosiło dzieci do udziału w IV edycji konkursu plastycznego pn. "Jak mogę pomóc pszczołom?". Z przyjemnością informujemy, że konkurs został rozstrzygnięty!

Prace konkursowe zgłoszone na konkurs z napisem: Wyniki konkursu plastycznego Jak mogę pomóc pszczołom? - grafika artykułu
Prace konkursowe zgłoszone na konkurs

Konkurs, skierowany do dzieci przedszkolnych oraz uczniów klas 1-3 szkół podstawowych uczęszczających do przedszkoli i szkół na terenie Poznania, cieszył się dużym zainteresowaniem - młodzi artyści przysłali 167 prac. W tym roku tematyka prac skupiała się na możliwościach pomocy zapylaczom. Praca plastyczna była wizualnym przedstawieniem odpowiedzi na pytanie "Jak mogę pomóc pszczołom?".

Komisja konkursowa z przyjemnością oglądała kreatywne pomysły młodych uczestników przelane na papier. Zgodnie orzekła, że poziom merytoryczny oraz artystyczny zgłoszonych prac był wysoki. Różnorodność użytych technik plastycznych oraz pracochłonność świadczy o niezwykłym zaangażowaniu dzieci. Przy ocenie kierowała się zgodnością z tematem, pomysłowością i samodzielnością wykonania pracy. Komisja wybrała zwycięskie prace oraz przyznała wyróżnienia w dwóch kategoriach wiekowych: przedszkole i szkoła podstawowa klasy 1-3.

Laureatami w kategorii "Przedszkole" zostali:

I miejsce - Szymon Popiołek, lat 6

II miejsce - Balbina Matuszek, lat 6

III miejsce - Jakub Kryński, lat 7

Uczestnicy wyróżnieni w kategorii "Przedszkole":

- Lilia Roszkowiak, lat 5

- Julia Filipiak, lat 6

- Valeriia Pylypenko, lat 4

- Wiktor Brzozowski, lat 6

- Maria Kisiel, lat 6

- Amelia Soberska, lat 5

- Elena Pawlak, lat 5

- Stefan Krencisz, lat 6

Laureatami w kategorii "Szkoła Podstawowa klasy 1-3" zostali:

I miejsce - Zofia Fraszewska, lat 7

II miejsce - Wiktoria Szmidt, lat 9

III miejsce - Alina Stsepaniuk, lat 10

Uczestnicy wyróżnieni w kategorii "Szkoła Podstawowa klasy 1-3":

- Yelyzaveta Bilianska, lat 7

- Laura Dominiak, lat 9

- Mariia Stadnik, lat 10

- Iga Jednaszewska, lat 10

Galeria wszystkich prac dostępna: Wyniki konkursu plastycznego pn."Jak mogę pomóc pszczołom?" organizowanego w ramach Programu "Poznań dla Pszczół" | Galerie | Poznan.pl (www.poznan.pl)

Wręczenie dyplomów i nagród dla autorów zwycięskich oraz wyróżnionych prac odbędzie się 25 maja 2024 r. (sobota) o godzinie 11.30 podczas Akademii "Zielony Poznań" w parku Wilosna przy muszli koncertowej.

Laureatom oraz wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w naszym konkursie.