Konferencja międzynarodowa "Deliberateria - przestrzeń do dialogu" (28.09.2021)

Zapraszamy Państwa do udziału w konferencji międzynarodowej "Deliberateria - przestrzeń do dialogu", która odbędzie się w dniu 28 września 2021 r. w godzinach 10.00 - 14.00 w formule online (zoom)oraz w towarzyszącym jej warsztacie (godz. 15.00 - 16.30).

Celem konferencji jest zaprezentowanie deliberaterii - nowej formy zaangażowania - obywatelskiego oraz pokazanie jej zalet na tle innych form partycypacji społecznej. Formuła konferencji zakłada również aktywny udział uczestników i uczestniczek spotkania, dzięki czemu, w ramach mini-deliberaterii wkomponowanej w program wydarzenia, będą Państwo mogli doświadczyć w praktyce tego formatu dialogu.

Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną wnioski z pilotażowych #deliberaterii, które zostały zorganizowane z mieszkańcami trzech miast we współpracy z samorządami miast Poznania, Przemyśla i Częstochowy.

Konferencja będzie też okazją by zapoznać się z islandzkim procesem konstytucyjnym, który stał się inspiracją do pierwotnej idei dialogu. W wydarzeniu swój udział potwierdzili prof. Jón Olafsson z Uniwersytetu Islandzkiego współorganizatora konferencji oraz prof. Salvör Nordal, wykładowczyni Uniwersystetu Islandzkiego i Rzeczniczka Praw Dziecka w Islandii.  Osobny moduł poświęcimy rozmowie na temat projektowania uniwersalnego.

Po konferencji planowany jest warsztat dla osób zainteresowanych tematem facylitacji w kontekście deliberaterii  (zainteresowanie udziałem należy zaznaczyć w formularzu zgłoszeniowym na konferencję). 

Konferencja jest skierowana szczególnie do osób działających w samorządach i NGO oraz wszystkich, których ciekawi rozwój społeczeństwa obywatelskiego oraz nowych form dialogu. Działania dot. #deliberateria realizowane są w ramach projektu "Prawa człowieka i biznes - dialog społeczny post-COVID19", wspieranego grantem z programu Aktywni Obywatele - Fundusz Krajowy, finansowego ze środków EOG, więcej informacji na temat projektu znajdą Państwo tutaj.

Rejestracja na wydarzenie możliwa jest w terminie do 27 września br. za pośrednictwem formularza online dostępnego tutaj.

Aktualne wiadomości można śledzić na wydarzeniu na Facebooku i na LinkedIn.

Ramowy program konferencji znajdą Państwo na stronie Polskiego Instytutu Praw Człowieka i Biznesu pod adresem: https://tinyurl.com/3dhw3yvz.

Zapraszamy do udziału!

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej