plakat

Ogrody Pegaza. Wachlarz wrażliwości - koncert charytatywny

2018-12-02 ( niedziela )
19:00
Aula UAM, ul. Wieniawskiego 1, Poznań

W Ogrodach Pegaza występują niezwykle utalentowani młodzi muzycy, instrumentaliści, mistrzowie pięknego śpiewu, ruchu, jak i kameralistyki instrumentalnej oraz wokalnej. Gościnnie uświetniają koncert studenci zagranicznych uczelni muzycznych takich, jak: Hochschule für Musik und Theater "Felix Mendelssohn Bartholdy" z Lipska i Hochschule für Musik Carl Maria von Weber z Drezna. Od kilku lat w koncercie uczestniczy Zespół Wokalny Zakładu Edukacji  Artystycznej "Mystery" pod dyrekcją  mgr Marty Kędzia. Koncert jest dedykowany społeczności akademickiej i wszystkim osobom otwartym na potrzeby innych. Organizacją przedsięwzięcia, zajmuje się Zakład Edukacji Artystycznej Wydziału Studiów Edukacyjnych pod kierunkiem prof. UAM dr hab. Lidii Suchanek.

Adresatem tegorocznej akcji charytatywnej będzie p. Marek Suwezda, student UAM, który zbiera fundusze na nowy wózek inwalidzki.

Ideą koncertu jest propagowanie kultury wysokiej, muzyki klasycznej oraz jej pogranicza. Głównym założeniem artystycznym jest promowanie występów  młodych artystów muzyków oraz działalności twórczej studentów WSE. Wykonawcy, studenci i uczniowie akademii i szkół muzycznych z kraju i z zagranicy, wprowadzają publiczność w przestrzenie sztuki muzycznej, zawsze charytatywnie i "z otwartym sercem".

Wstęp jest bezpłatny, jednak jest wymagana rezerwacja elektroniczna miejsc od dnia14 listopada 2018 r. pod tym adresem www.koncerty.amu.edu.pl

Zobacz www.facebook.com/zeapoznan.wse