Na szarym tle motyl i łabędź, poza tym nazwy zespołów.

Koncert zespołów Bez, Czechoslovakia i Zespół Sztylety

2021-06-26 ( sobota )
20:00
Centrum Rezydencji Teatralnej SCENA ROBOCZA, ul. Grunwaldzka 22, Poznań

Kolektyw Miłość Krąży zaprasza na koncert zespołów związanych z poznańską oficyną Koty Records. Wystąpią:
Bez (neo-psychedelia/dream pop/shoegaze, Poznań)
Bez wyrósł w promieniach przekwitającego słońca i kwaśnych deszczy. Tam gdzie swoboda, eksperymenty w brzmieniu i muzyce wrastają w piosenkowość. Piosenki Bzu opowiadają o gąszczu nieokiełznanych, niedojrzałych uczuć - jak na kartkach wyrwanych z pamiętnika. Zespół czerpie z szeroko rozumianej muzycznej alternatywy i jej różnych gałęzi. Można doszukiwać się tu odcieni neo-psychedelii, barwnych, gęstych shoegaze'owych brzmień, dream popowej delikatności czy transowych space rockowych odlotów. Ostateczną klasyfikację gatunkową Bzu pozostawmy jednak samym słuchaczom.
Zespół debiutował w 2019 roku płytą "Bańki mydlane". "Gdy w warstwie instrumentalnej ciągle gdzieś tu pobrzmiewają Ride, Slowdive, Lush czy nawet chwilami Violens, wokal przemyca do szorstko-marzycielskich faktur pewną dozę folkowej naturalności, zagubionej w czasie polishrockowości, niewymuszenia i dziewczęcej szlachetności." - tak opisywał album dziennikarz serwisu Porcys, T. Skowyra. W 2021 Bez powrócił z nowym albumem "Jednym okiem śnię".
Czechoslovakia (grungegaze/indie pop, Gdańsk/Tczew)
CZECHOSLOVAKIA to trzech slackerów z Gdańska (a w zasadzie to jeden nawet z Tczewa). Grają głośną, inspirowaną latami 90. muzykę dla melancholijnych marzycieli. Tym razem dali się porwać wszystkim słodkim melodiom, jakie tylko wpadły im do głowy. Wali od nich słońcem, plażą, latem, beztroską i trójmiejskim luzem. Są bezczelnie, bezpretensjonalnie przebojowi, co nie znaczy, że zrezygnowali z przesterów, fuzzów i noise'a. Wręcz przeciwnie, płyta jest w nich utopiona, ale melodia niczym boja unosi ich na fali.
Nowa płyta nazywa się A'MORE, gdyż jest o miłości, o morzu i o miłości do morza. Jest emocjonalnie i wprost, od serca. Premiera: 25.06.2021.
Zespół Sztylety (post-hardcore/indie/noise rock, Gdańsk)
Noise punk od 2018.
"Życie jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiesz co ci się trafi" - mówił Tom Hanks w ikonicznym "Forreście Gumpie". Tak się składa, że ten kultowy cytat świetnie pasuje do tego, co proponują słuchaczom Sztylety na swoim debiutanckim albumie z 2020 r. "Zostaw po sobie dobre wrażenie" to świadectwo twórczego rozwoju trójmiejskiej załogi, która jest żądna zmian i wiecznego poszukiwania. Ich wcześniejsze demo udowodniło, że mamy do czynienia z ansamblem o dużym potencjale, a pełnoprawne wydawnictwo w pełni rzeczony potencjał ukazuje. Muzyczne wycieczki zawiodły tę czwórkę przyjaciół m.in. do słonecznych Stanów Zjednoczonych, skąd przywieźli nam żywotnego emo post-hardcore'a i transowy shoegaze. Dodatkowo panowie podróżowali także w inne miejsca. Na przykład wpadli przejazdem do Anglii, celem kradzieży tamtejszych zapasów post-punka, a nawet... do Norwegii, aby zabrać z Bergen sekrety tremolowych melodii na przesterze. Wszystko to spakowane w niespełna 40 minut i 8 kawałków, w których nie ma czasu na nudę. Po roku przerwy zespół szykuje powrót z nowym materiałem, który będzie można przedpremierowo usłyszeć na koncercie.

Bilety w cenie 20 zł.

Bilety dostępne w: