Biblioteki, księgarnie i instytucje kultury w naszym mieście organizują wiele wydarzeń dla miłośników literatury. Poza słynnymi w całym kraju Poznańskimi Targami Książki możesz wziąć udział w wielu cyklicznych spotkaniach lub wybrać się na premiery literackie w Poznaniu. To szansa, by poznać perspektywy pisarzy z Polski i zagranicy i jeszcze bardziej zanurzyć się w fascynujący świat książek. Dobrą okazją do poszerzania horyzontów czytelniczych są również festiwale literackie, takie jak Festiwal Fabuły organizowany przez Centrum Kultury Zamek.

Na stronie informujemy, jakie premiery książek i inne wydarzenia odbędą się w najbliższym czasie w Poznaniu. Rozmawiamy z autorami, recenzujemy nowe tytuły polskich wydawnictw, zaglądamy do świata literatury dziecięcej. Zależy nam, by zachęcać do czytelnictwa różne grupy odbiorców, dlatego nie ograniczamy się pod względem gatunkowym.

Pamiętaj, że wydarzenia kulturalne w Poznaniu to nie tylko spotkania z literaturą, ale także kinem, teatrem, muzyką i innymi gatunkami sztuki. Sprawdź, co jeszcze dzieje się w naszym mieście.