- Stwórzmy oryginalną kładkę przez Wartę jako nowy wielki symbol Poznania na 1050-lecie Chrztu i Państwa Polskiego - apelują radni osiedlowi ze Starego Miasta

W październiku ubiegłego roku Uniwersytet Artystyczny zakończył budowę nowego skrzydła swojej głównej siedziby przy Al. Marcinkowskiego. Teraz zakończono wyposażanie pracowni dla studentów, które w nowych przestrzeniach się znalazły. Za miesiąc żacy będą mogli zacząć z nich korzystać.

Po ostatnim, grudniowym spotkaniu, Galeria Miejska Arsenał ponownie gościła uczestników cyklu rozmów pod hasłem "Nowy Stary Rynek". O przyszłym kształcie najważniejszego placu w mieście rozmawiali m.in. zastępca prezydenta Mariusz Wiśniewski, miejski konserwator zabytków i plastyk miejski oraz sami mieszkańcy.

Najwięcej będzie debat i dyskusji, a tematem większości z nich - instytucja, która niemal zawsze rozpala emocje: Kościół. Jego relacje z państwem, język, stosunek do kultury, wolności słowa, a nawet do... przyrody. Jednak w projekcie #1050 czeka nas o wiele więcej.

Liczba wyników na stronie
20