Takasaki (Japonia)

Przewodniczący Rady i Wicemer Miasta Takasaki z wizytą w Poznaniu
1 czerwca 2017 r. w Urzędzie Miasta Poznania odbyło się spotkanie Przewodniczącego Grzegorza Ganowicza i Zastępcy Prezydenta Mariusza Wiśniewskiego z delegacją z japońskiego miasta Takasaki. Poznań odwiedził Przewodniczący Rady Miasta Takasaki Yoshihisa Sakasegawa wraz z Wicemerem Takasaki Kimiyasu Hyodo i delegacją Urzędu Miasta Takasaki, Takasaki Arena i Takasaki Foundation. W ramach tej wizyty kontynuowano rozmowy o możliwości nawiązania współpracy podjęte w styczniu br. w Poznaniu.


Wizyta w Poznaniu przedstawiciela Wydziału Finansowego Takasaki, wymiana doświadczeń na temat systemu podatkowego i polityki kulturalnej
W dniach 2-6 października 2017 r. Poznań odwiedził pan Masafumi Arai, pracownik Wydziału Finansowego Miasta Takasaki, odpowiedzialny za pobór podatków. Wizyta w Poznaniu została zorganizowana w ramach programu wyjazdowych szkoleń dla urzędników z Takasaki, finansowanego przez Miasto Takasaki w celu poprawy jakości obsługi swoich mieszkańców. W czasie pobytu pan Arai zapoznał się z systemem poboru podatków w Poznaniu oraz z polityką kulturalną miasta w zakresie organizacji czy wspierania festiwali muzycznych i filmowych. Pan Arai wziął udział w spotkaniach z Zastępcą Dyrektora Wydziału Finansowego Iwoną Maćkowiak, a także z Zastępcą Dyrektora Wydziału Kultury Cezarym Ostrowskim. Przedstawiciel Takasaki spotkał się też ze studentami Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, którzy uczą się języka japońskiego.