Toledo (Ohio, USA)

Podpisanie umowy
6 kwietnia 1991 roku

Zakres współpracy
Edukacja, nauka, wymiana młodzieży w ramach International Youth Academy.

Ludność
650 tysięcy mieszkańców

Położenie
Miasto w stanie Ohio przy ujściu rzeki Maumee do jeziora Erie, gdzie usytuowany jest jeden z głównych portów nad Wielkimi Jeziorami.

Wiadomości o mieście
Toledo jest znanym ośrodkiem przemysłu szklarskiego i samochodowego. Znaczna część mieszkańców miasta to Polonia wywodząca się z terenów Wielkopolski i Pałuk.

Ostatnie przedsięwzięcia

- w dniach 22 - 23 lutego 2007 - przebywał w Poznaniu z wizytą radny Toledo (Ohio)USA, pan Frank Szollosy. Podczas spotkań z zastępcą prezydenta Tomaszem Kayserem omówiono potencjalne wspólne przedsięwzięcia i dotychczasową współpracę. Radny wziął udział w ceremonii zakończenia walk o Poznań, spotkał się z reprezentantami Wielkopolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej oraz członkami gminy żydowskiej.
- 23-26 marca 2008 - wizyta Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej z Toledo, USA. Liczna grupa młodych muzyków przyjechała do Poznania w ramach współpracy ze Szkołą Muzyczną w Poznaniu. Orkiestra dała koncerty w kościele oo. Franciszkanów oraz w Tarnowie Podgórnym. Goście odwiedzili również dzieci z Ośrodka Szkolno- Wychowawczego, z którym współpracuje Toledo.

Kontakt w Toledo, Ohio
Toledo Sister Cities International Serving Northwestern Ohio One Government Center Suite 2100 Toledo, Ohio 43604, tel. 00 1419 245 1001 fax 00 1419 245 1834

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej

  • Aktualnie wyświetlana strona - Toledo (Ohio, USA)
  • 2014