Stypendium Sportowe Miasta Poznania 2016

Wiktor Chabel

Wioślarz Klubu Sportowego Posnania stratujący w czwórce podwójnej. Jego trenerem jest Maciej Hoffmann. Podczas Mistrzostw Świata Seniorów zajął VII miejsce wywalczając tym samym kwalifikację olimpijską. Dodatkow w Mistrzostwach Europy Seniorów zajął IV miejsce.

Tomasz Domagała (pilot), Łukasz Wietecki (zawodnik)

Paratriathloniści reprezentujący Wielkopolski Klub Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących "Razem". Miniony rok był obfitującym w sukcesy bowiem para wywalczyła: III miejsce podczas Mistrzostw Świata osób niewidomych, III miejsce podczas Mistrzostw Europy osób niewidomych oraz zwyciężyła podczas zawodów Pucharu Świata w Londynie i Jokohamie.

Marcin Grzybowski

Zawodnik Posnanii Poznań, którego trenerem jest Ireneusz Pracharczyk. Kajakarz stratujący w konkurencji C2 1000 m wywalczył III miejsce podczas Mistrzostw Świata Seniorów w Mediolanie. Wynik ten pozwolił uzyskać mu kwalifikację olimpijską. Ponadto zajął V miejsce w Mistrzostwach Europy.

Tomasz Kaczor

Kajakarz z Klubu Sportowego Warta Poznań, którego trenerem jest Dariusz Bresiński. Podczas Mistrzostw Świata Seniorów zajął VI miejsce w konkurencji C1 1000 m, co dało mu kwalifikację olimpijską. Podczas Mistrzostw Europy wywalczył srebro, a podczas Igrzysk Europejskich uplasował się tuż za podium na miejscu IV.

Damian Kubiak

Parataekwondzista reprezentujący OŚ AZS Poznań, który jest podopiecznym trenerów Waldemara Łakomego i Łukasza Schefflera. Podczas Mistrzostw Świata zajął III miejsce, zaś na drugim miejscu uplasował się podczas Mistrzostw Europy.

Michał Kudła

Kajakarz z Klubu Sportowego Posnania Poznań, któego trenerem jest Ireneusz Pracharczyk. Na Mistrzostwach Świata Seniorów w Mediolanie, w konkurencji C1 500m zajął II miejsce FB. W Mistrzostwach Europy Seniorów zajął V miejsce (C2 500m), a podczas Igrzysk Europejskich w Baku miejsce VII (C2 1000 m).

Kacper Majchrzak

Pływak reprezentujący Klub Sportowy Warta. Jego trenerem jest Michał Szymański. Podczas Mistrzostw Świata w Kazaniu na dystansie 4x100m zajął V miejsce,
a na dystansie 4x200 VIII miejsce. Na obu dystansach wywalczył kwalifikację olimpijską.

Iwona Matkowska

Zapaśniczka WKS Grunwald Poznań, podopieczna trenera Władysława Stecyka. Podczas Igrzysk Europejskich w Baku stanęła na trzecim stopniu podium wywalczając brązowy medal.

Karol Robak

Reprezentant OŚ AZS Poznań, który podczas Igrzysk Olimpijskich w Baku wywalczył II miejsce, natomiast podczas Mistrzostw Europy III miejsce. Jego trenerem jest Łukasz Scheffler.

Vincent Słomiński

Reprezentant Klubu Sportowego Stomil, którego trenerm jest Piotr Pilarski. Na Mistrzostwach Świata Seniorów w Mediolanie, w konkurencji C2-500m zajął II miejsce.
W Pucharze Świata w Duisburgu, w konkurencji C1 - 1000 m VI miejsce.

Monika Stefanowicz

Lekkoatletka reprezentująca WKS Grunwald Poznań, której trenerem jest Robert Banach. Kwalifikacją olimpijską wywalczyła wygrywając maraton w Łodzi. Ponadto  podczas VI Światowych Wojskowych Igrzysk Sportowych - Korea 2015 - zajęła I miejsce drużynowo i III miejsce indywidualnie.

Henryk Szost

Maratończyk, reprezentant WKS Grunwald Poznań. Jego trenerem jest Robert Banach. Wywalczył kwalifikację olimpisjką podczas startu w Orlen Warsaw Marathon. W VI Światowych Wojskowych Igrzysk Sportowych - Korea 2015 - zajęł I miejsce drużynowo.

Ewelina Wojnarowska

Kajakarka z Klubu Sportowego Warta, której trenerem jest Ryszard Oborski. Podczas Mistrzostw Świata Seniorów zajęła IV miejsce w konkurencjach K1 i K4 wywalczając kwalifikację olimpijską. Zwyciężyłą w Mistrzostwach Europy Seniorów w konkurencji K1 500m. Podczas Igrzysk Europejskich w startach K1 i K4 500m zajęła III miejsce.

Patrycja Wyciszkiewicz

Lekkoatletka z OŚ AZS Poznań, która jest podopieczną trenera Edwarda Motyla. Podczas Mistrzostw Świata w Pekinie wystartowała w sztafecie 4x400m, oraz dotarła do półfinału w biegu na 400 m.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej