EKOzGranie - warsztaty - os. Piątkowo oraz Jana III Sobieskiego i Marysieńki w Poznaniu

os. B. Chrobrego, Poznań

Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju zaprasza wszystkich mieszkańców, grupy znajomych, a szczególnie Dzieci (od 11 r.ż.) z Rodzicami, Dziadkami lub Babciami do uczestniczenia w nieodpłatnych warsztatach w ramach projektu "EKOzGranie - warsztaty" dofinansowanego ze środków budżetu Miasta Poznania w ramach Konkursu Mikrodotacji Centrum Inicjatyw Lokalnych Poznań 2017. Podczas spotkań przeniesiesz się w świat, w którym: - zmierzysz się z symulacją rzeczywistych procesów, szczególnie opartych na ograniczonych zasobach występujących we wspólnej przestrzeni - na ile podejmiesz odpowiedzialność za swoje decyzje? - będziesz mógł rozwijać wiele umiejętności (m.in. współpracę, komunikację, negocjacje, myślenie strategiczne, ekonomiczne zarządzanie zasobami) - w jakim obszarze chcesz się rozwijać? - będziesz mógł bliżej poznać swoich sąsiadów - czy chcesz zacieśnić relacje z najbliższymi lub poznać lokalną społeczność? Warsztaty są realizowane od 1 lipca do 15 listopada 2017 r. Terminy będą podawane na bieżąco (możliwość dostosowania do preferencji zorganizowanych grup). Zgłoszenia proszę przesyłać na adres mailowy: arkadiusz.zacharzewski@cpe.info.pl w temacie wpisując EKOzGranie 2017, a w treści imię i nazwisko oraz nr tel. oraz informacje dodatkowe, np. preferowane terminy warsztatów (data, godzina), lokalizację czy ilość osób w grupie. Więcej informacji u koordynatora Arkadiusza Zacharzewskiego pod numerem 727 918 596.

Praca w Psarvard

spółdzielnia socjalna Psarvard

Spółdzielnia socjalna Psarvard zatrudni od zaraz niepełnosprawną, niepracującą osobę na stanowisko specjalista ds sprzedaży.
Wymagana chęć do pracy, podstawy zasad social media.
Praca zdalna w wymiarze 4 godziny dziennie.
Mile widziane osoby chcące rozwijać swoje pomysły.
Kontakt: Aneta Drzażdżyńska, 606967616

Grywalizacja, czyli jak długotrwale angażować​ otoczenie i beneficjentów

Poznań

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty: Grywalizacja, czyli jak długotrwale angażować​ otoczenie i beneficjentów

Kogo zapraszamy?

Zarządzających, członków, pracowników, współpracowników i/lub wolontariuszy organizacji pozarządowych (fundacji i stowarzyszeń), działaczy społecznych i startup'ów

Informacje praktyczne

Termin: 12 stycznia 2017 r.
Czas trwania: 10:00-17:00
Miejsce: Centrum NGO Poznań, ul. Piekary 17
Koszt: 0 zł

Zapisz się na warsztaty z grywalizacji, które pomogą Tobie i Twojej organizacji (instytucji) skuteczniej angażować odbiorców Twoich działań! 

Uczestnicząc w warsztatach:

  • Poznasz podstawy grywalizacji
  • Zainspirujesz się najlepszymi przykładami wdrożeń ze świata
  • Stworzysz koncepcję grywalizacji, która odpowiada na Twój problem
  • Przetestujesz prototyp
  • Wciągniesz się w świat frajdy!

Więcej informacji TUTAJ

Stowarzyszenie na Rzecz Osób Autyzmem ProFUTURO zaprasza na bezpłatne konsultacje w ramach wczesnego wykrywania autyzmu

Szamarzewskiego 78/82, 60-569 Poznań

Szanowni Rodzice,

jeżeli niepokoi Was rozwój Waszego dziecka albo chcielibyście dowiedzieć się na co zwracać uwagę w obszarze umiejętności poznawczych, społeczno-emocjonalnych oraz komunikacji dziecka - zgłoście się na bezpłatne konsultacje  do Ośrodka Diagnostyczno-Konsultacyjnego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Autyzmem ProFUTURO w Poznaniu, ul. Szamarzewskiego 78/82.

Zapraszamy dzieci w wieku:

  • 6-42 miesięcy - wczesne wykrywanie autyzmu,
  •  do 6 roku życia - ocena poziomu rozwoju.

Konsultacje obędą się w dniu 03.12.2016 r. w godz. 10.00-18.00 po uprzedniej rejestracji.

Konsultacji będą udzielać pedagodzy specjalni, neurologopedzi, terapeuci. Nasi specjaliści zwracają uwagę na wczesne objawy zaburzeń ze spektrum autyzmu, zaburzenia rozwoju mowy i komunikacji społecznej, opóźnienie w rozwoju poznawczym, zaburzenia społeczno-emocjonalne. W trakcie oceny wykorzystane zostanie m.in. narzędzie do wczesnego wykrywania autyzmu SACS-R, STAT oraz skala do oceny rozwoju - Monachijska Funkcjonalna Diagnostyka Rozwojowa.

Zapisy przyjmujemy na adres e-mail: biuro@pro-futuro.org. Należy podać imię i nazwisko dziecka, wiek dziecka, numer telefonu rodzica. Po przyjęciu zgłoszenia otrzymają Państwo informację zwrotną z godziną wizyty.

Więcej informacji: http://pro-futuro.org/2016/11/bezplatne-konsultacje-03-12-2016-r/

Nowe oblicze wolontariatu

Poznań

Co daje wolontariat?

Po pierwsze i niezmiennie, możliwość pomocy innym.

Po drugie, korzyści dla Twojego rozwoju, w tym:

Rozwój kompetencji, które możesz wykorzystać w przyszłej pracy. 

Nowe umiejętności (np. organizacyjne).

Międzynarodowe kontakty. 

Odkrywanie, co jest Twoją mocną stroną. 

Poznanie funkcjonowania organizacji. 

Radość i poczucie spełnienia.

Nowe przyjaźnie.

Jak się zgłosić?

1. Zapoznaj się z ofertami wolontariatów w: 

Greenpeace, 

Fundacji Mam Marzenie, 

Szlachetnej Paczce 

Fundacji Rozwoju Talentów.

2. Wybierz organizację, w której będziesz czuć się najlepiej.

3. Wypełnij krótki formularz klikając APLIKUJ, zamieszczonym pod każdym z ogłoszeń.

4. Koordynator wybranej przez Ciebie organizacji skontaktuje się z Tobą na przełomie listopada i grudnia. Spójrz na nowe oblicze wolontariatu - pomagając innym, rozwijasz siebie

Konferencja "Przepis na aktywność"

al. Niepodległości 34

Zmotywowani do działania ludzie, sprawdzeni partnerzy, pieniądze - to podstawowe składniki składające się na aktywność obywatelską. Jak dobrze połączyć te wszystkie składniki? Centrum PISOP zaprasza do udziału w Konferencji organizowanej 16 listopada w Poznaniu. Konferencja pn. "Jak wspierać aktywność obywatelską?" kierujemy do mieszkańców Wielkopolski, którzy działają, planują działać lub wspierają aktywność obywatelską. Podczas Konferencji chcemy podyskutować o wszystkich składnikach aktywności. W pierwszej części spotkania zastanowimy się, czym jest aktywność obywatelska oraz w jakich formach może się przejawiać. Dowiemy się, jak aktywność Wielkopolan wspiera Samorząd Województwa. Razem z panelistami podyskutujemy także o źródłach finansowania działań społecznych. Drugą część Konferencji wypełnią warsztaty. Podczas dyskusji stolikowych dowiemy się o najnowszych zmianach w prawie mających wpływ przede wszystkim na działalność organizacji pozarządowych i ich współpracę z jednostkami samorządu terytorialnego. Wymienimy się także doświadczeniami w zakresie motywowania ludzi do działania. Przy ostatnim stoliku z kolei podyskutujemy o tym, jak usprawnić działania Rad Działalności Pożytku Publicznego. Chcemy, aby Konferencja miała charakter interaktywny tzn. była nastawiona na dyskusję oraz wymianę doświadczeń. Do prowadzenia poszczególnych części spotkania zaprosiliśmy praktyków, którzy opowiedzą o swoich działaniach oraz zainicjują dyskusję. Program Konferencji można pobrać pod wiadomością. Udział w Konferencji jest bezpłatny. Zgłoszenia do udziału (na formularzu znajdującym do pobrania pod wiadomością) można przesyłać mailem na adres maciej.nowicki@pisop.org.pl. Więcej informacji udziela Maciej Nowicki pod wskazanym mailem oraz numerem telefonu 61/851 91 34 lub 534 205 699. Konferencja organizowana jest w ramach projektu "Wielkopolska Wiara Aktywne Działa" dofinansowanego ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Poznaniu oraz Wielkopolską Radą Działalności Pożytku Publicznego. Program i formularz Konferencji dostępne na stronie www.pisop.org.pl

ZRÓB SOBIE KAMPANIĘ SPOŁECZNĄ

Poznań

Przyjdź na warsztat na temat tworzenia kampanii społecznych i wykorzystywania bezpłatnego czasu antenowego w publicznych mediach!

Zapraszamy pracowników organizacji pozarządowych posiadających status OPP oraz przedstawicieli agencji reklamowych oraz publicznych i niepublicznych mediów.

W programie spotkania znajdą się następujące tematy:

> zasady wnioskowania i przyznawanie bezpłatnego czasu antenowego w TVP i Polskim Radio na

emisję kampanii społecznych przygotowanych przez OPP

> jak zabrać się za przygotowanie kampanii społecznej - co należy przemyśleć przed nawiązaniem

współpracy z agencją reklamową?

> poszukiwanie partnerów - jak się przygotować do współpracy z agencją reklamową

> jak współpracować - wspólny cel, różne języki i kultura wewnętrzna agencji i NGOs

Czas i miejsce:

Poznań, 23.11.2016, godz. 10:00-14:00,  Centrum Konferencyjne Młyńska 12, ul. Młyńska 12

Weź udział w spotkaniu.

Wypełnij formularz zgłoszeniowy (https://goo.gl/forms/xD2NClyb6ViFoltQ2)!

Szczegóły i aktualności na portalu http://www.watchit.org.pl

Wstęp na spotkania jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Zapraszamy po 2 osoby z organizacji.

05-06.12.2016 - NGO-wiedza na start, XXII edycja warsztatów, dla osób rozpoczynających przygodę z III sektorem

Centrum NGO Poznań, ul.Piekary 17

Zapraszamy osoby zainteresowane działaniem w tzw. III sektorze, chcące założyć lub będące w trakcie zakładania organizacji pozarządowej (stowarzyszenie , fundacja) na terenie Poznania/Wielkopolski na warsztaty/spotkania NGO - wiedza na start! Dotychczas wzięło udział ponad 220 osób! "Cokolwiek zamierzasz zrobić, o czymkolwiek marzysz, ZACZNIJ DZIAŁAĆ. Śmiałość zawiera w sobie geniusz, siłę i magię". J.W.Goethe Każdy uczestnik weźmie udział w cyklu 2 -dniowym "NGO - wiedza na start". Warsztaty organizuje Fundacja Kształcenia Ustawicznego PERITIA (prowadząca Centrum NGO Poznań) we współpracy z Fundacją Konrada Adenauera w Polsce. Pon. 05.12.2016, g.13.00-18.30 Wt. 06.12.2016, g.13.15-18.15 Wspaniali prelegenci, praktyczna wiedza! Wszystkie zajęcia w Centrum NGO Poznań, ul. Piekary 17, 7p. Warto przeczytać! 1. Na zgłoszenia czekamy do 27.11.2016r. 2. Uczestnictwo w warsztatach potwierdzimy telefonicznie lub mailowo do 28.11.2016r. (prosimy sprawdzać SPAM, bo maile czasem tam wpadają). Poinformujemy również mailowo osoby, które pozostaną na liście rezerwowej. Więcej: http://centrumngopoznan.pl/05-06-12-2016-ngo-wiedza-na-start-xxii-edycja-warsztatow-dla-osob-rozpoczynajacych-przygode-z-iii-sektorem/

Listopad organizacji pozarządowych w Centrum Bukowska

ul. Ratajczaka 26/6/96, Poznań

Jak walczyć z jesiennym przygnębieniem? Najlepiej często wychodzić z domu i spotykać się z ludźmi. Serdecznie zapraszamy wszystkich przedstawicieli organizacji pozarządowych z terenu Wielkopolski na "Listopad organizacji pozarządowych w Centrum Bukowska". Podczas spotkań zapewniamy dobrą atmosferę i poszerzenie wiedzy. Zapraszamy Państwa na 4 warsztaty, które odbędą się w Poznaniu (ul. Bukowska 27/29). Tematyka poszczególnych spotkań: - "źródła finansowania działań społecznych - gdzie ich szukać?/ Jak skutecznie tworzyć projekty?" - 9.11.2016 r., godz. 10.00-13.00 - "Jak efektywnie realizować i rozliczać projekty społeczne?" - 17.11.2016 r., godz. 10.00-13.00 - "Nowe wzory ofert na realizację zadań publicznych" 23.11.2016 r., godz. 10.00-13.00 - "Co ostatnio zmieniło się w prawie, czyli o istotnych zmianach dla stowarzyszeń i fundacji" - 30.11.2016 r., godz. 10.00-13.00 Więcej informacji oraz zgłoszenia na poszczególne warsztaty przyjmuje Maciej Nowicki - maciej.nowicki@pisop.org.pl oraz telefonicznie 534 205 699. O uczestnictwie w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń! Liczba miejsc ograniczona! Warsztaty zorganizowane są w ramach projektu "Wielkopolska Wiara Aktywnie Działa" dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Warsztaty realizowane w lokalu udostępnionym przez Miasto Poznań.

"Małe Wielkie Zmiany"

Poznań

Takich możliwości wcześniej nie było! Innowatorzy społeczni mogą liczyć teraz na profesjonalne wsparcie i granty, które pozwolą im rozwinąć nowatorskie koncepcje. Inkubator "Małe Wielkie Zmiany" zaprasza do współpracy w działaniach na rzecz osób oddalonych od rynku pracy.

Zastanawiasz się, jak można sprawniej przygotowywać ludzi do pracy? Widzisz nierozwiązane problemy pojawiające się podczas aktywizacji osób bezrobotnych? Obserwujesz bariery, które utrudniają bliskiej Ci grupie osób znalezienie i utrzymanie pracy? Aplikuj o grant na testowanie nowych rozwiązań usprawniających aktywizację zawodową!

Dlaczego powstał Inkubator?

Celem działania Inkubatora "Małe Wielkie Zmiany" jest wsparcie osób oddalonych od rynku pracy (np. osób z niepełnosprawnościami, długotrwale bezrobotnych, osób z niewielkich miejscowości, w szczególnie trudnej sytuacji życiowej, bez doświadczenia zawodowego) przez zastosowanie zupełnie nowych rozwiązań, które posłużą ich aktywizacji zawodowej.

Kto może się zgłosić?

Do Inkubatora zgłaszać się mogą zarówno osoby prawne (organizacje pozarządowe, przedsiębiorstwa, jednostki samorządu terytorialnego), jak i osoby fizyczne (pojedynczo oraz tworząc grupy nieformalne), które chcą odpowiedzieć na problemy wybranych grup osób oddalonych od rynku pracy.

Możliwości, jakie daje Inkubator

Uzyskujesz możliwość rozwinięcia autorskich pomysłów, które wcześniej nie wpisywały się w dostępne programy wsparcia. Możesz wreszcie wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie, żeby bardziej efektywnie odpowiedzieć na specyficzne problemy osób, które wspiera Twoja organizacja.

Inkubator zapewnia:

  • dostęp do środków finansowych - średnio 43 tys. zł na testowanie rozwiązań przez pół roku;
  • pomoc ekspertów - mentorów i specjalistów branżowych.

Innowatorzy wejdą w skład Sieci Innowatorów Społecznych, w której będą mogli wymieniać się pomysłami, inspiracjami i dobrymi praktykami. Najciekawsze projekty będą promowane w całej Polsce i włączane do głównego nurtu polityki społecznej.

Zgłoszenia i szczegóły

Rekrutacja do Inkubatora prowadzona jest w czterech turach. Zgłoszenia w pierwszej z nich przyjmowane będą do 3 listopada br. Kolejna tura naboru zostanie ogłoszona na początku 2017 roku. Formularze rekrutacyjne wraz z instrukcjami i wskazówkami dostępne są na stronie internetowej: spoldzielnie.org/aplikuj

Wszystkie szczegóły na temat projektu, dokumenty, terminy i etapy wsparcia, porady i opisy, znaleźć można na aktualizowanej na bieżąco stronie: spoldzielnie.org/innowacje

Projekt "Małe Wielkie Zmiany - sieć rozwoju innowacji społecznych" jest realizowany przez Stowarzyszenie Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych w partnerstwie z PwC Polska Sp. z o.o.  ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznegoo

Kontakt do organizatorów

Malwina Pokrywka, malwina@spoldzielnie.org, tel. 603 388 876

Tadeusz Mirski, tadeusz.mirski@spoldzielnie.org, tel. 515 323 393

Tel. stacjonarny: 61 887 11 66

Serdecznie zapraszamy!

Zielone Wydarzenia w Poznaniu - bezpłatne warsztaty

os. B. Chrobrego 1/154

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby, grupy formalnie i nieformalne, realizujące lub planujące wydarzenia (od warsztatów, szkoleń i konferencji, przez piknik osiedlowy, po duże imprezy plenerowe) na terenie osiedli Jeżyce, Stare Miasto, Stary Grunwald, Św. Łazarz, zwłaszcza: - studentów i absolwentów uczelni - szkół średnich - seniorów - członków organizacji pozarządowych lub grup nieformalnych - radnych osiedlowych i przedstawicieli administracji - przedstawicieli lokalnego biznesu (tego małego jak i dużego) - członków wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych oraz wszystkich zainteresowanych mieszkanców Poznania Planujesz wydarzenie? Zgłoś się do nas, pokażemy Ci jak uczynić je bardziej ekologiczne! W czasie trwania szkolenia (3h) przekażemy wiedzę jak zorganizować Wasze wydarzenie zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju, czyli aby: - wspierało rozwój społeczny przez stosowanie innowacji społecznych - miało jak najmniejszy negatywny wpływ na środowisko - innowacje ekologiczne - a przy tym było ekonomicznie opłacalne. Zielone wydarzenie (z ang. green event) to takie, które na każdym etapie przygotowań i realizacji zapewniają działania przyjazne dla środowiska naturalnego - redukujące negatywny wpływ danej imprezy poprzez oszczędności energii i materiałów. Liczba miejsc ograniczona. Miejsce: Centrum Inicjatyw Lokalnych, ul. Bukowska 27/29 Terminy warsztatów: cpe.info.pl/artykuly/zw/ Formularz zgłoszeniowy dostępny na cpe.info.pl/artykuly/zw/. Dodatkowe pytania - osoba kontaktowa: Arkadiusz Zacharzewski M: (+48) 727 918 596/ e-mail: arkadiusz.zacharzewski@cpe.info.pl Projekt współfinansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania, będących w dyspozycji Wielkopolskiej Rady Koordynacyjnej Związku Organizacji Pozarządowych, oraz współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

14-15.11.2016 - NGO-wiedza na start, XXI edycja warsztatów, dla osób rozpoczynających przygodę z III sektorem

Piekary 17, 7p.

Zapraszamy osoby zainteresowane działaniem w tzw. III sektorze, chcące założyć lub będące w trakcie zakładania organizacji pozarządowej (stowarzyszenie , fundacja) na terenie Poznania/Wielkopolski na warsztaty/spotkania NGO - wiedza na start! Dotychczas wzięło udział ponad 200 osób! Każdy uczestnik weźmie udział w cyklu 2 -dniowym "NGO - wiedza na start". Warsztaty organizuje Fundacja Kształcenia Ustawicznego PERITIA (prowadząca Centrum NGO Poznań) we współpracy z Fundacją Konrada Adenauera w Polsce. Pon. 14.11.2016, g.13.00-18.30 Wt. 15.11.2016, g.13.15-18.15 Wspaniali prelegenci, praktyczna wiedza! Wszystkie zajęcia w Centrum NGO Poznań, ul. Piekary 17, 7p. Warto przeczytać! 1. Na zgłoszenia czekamy do 03.11.2016r. 2. Uczestnictwo potwierdzimy telefonicznie lub mailowo do 04.11.2016r. (prosimy sprawdzać SPAM, bo maile czasem tam wpadają) 3. Decyduje kolejność zapisów, ale pierwszeństwo mają organizacje spoza Poznania 4. Pismo dotyczące opłaty umownej Więcej: http://centrumngopoznan.pl/14-15-11-2016-ngo-wiedza-na-start-xxi-edycja-warsztatow-dla-osob-rozpoczynajacych-przygode-z-iii-sektorem/

Ósme spotkanie sieci NGO 'Europa Café' w Warszawie

Warszawa, ul.Jasna

Ósme spotkanie sieci NGO "Europa Café". Współpraca międzynarodowa NGOs w strategii rozwoju społeczeństwa obywatelskiego, Parlament Europejski i jego rola - to część tematów, jakie będą omawiane podczas spotkania sieci organizacji pozarządowych Europa Café.

Od początku cyklowi patronuje Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce. Ósma Europa Café odbędzie się 1-2 grudnia w Warszawie. Zgłoszenia można nadsyłać do czwartku 20 października.

VIII spotkanie sieci organizacji pozarządowych Europa Café odbędzie się 1-2 (poniedziałek i wtorek) grudnia 2016 r. w siedzibie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce ul. Jasna 14/16a. Więcej: http://ec.europa.eu/poland/events/161005_europa_cafe_pl

Bezpłatne warsztaty i doradztwo: "Jak zaplanować, napisać i zrealizować projekt międzynarodowy"

Centrum NGO Poznań, ul. Piekary 17

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty i doradztwo: "Jak zaplanować, napisać i zrealizować projekt międzynarodowy".

Kogo zapraszamy? Członków, pracowników, współpracowników i/lub wolontariuszy organizacji pozarządowych (stowarzyszeń, fundacji itp.) Gdzie i kiedy? Na warsztaty: do Poznania (Centrum NGO Poznań, ul. Piekary 17), w dniach 24 - 26.10.2016 r. ZGŁOSZENIA: http://centrumngopoznan.pl/24-26-10-2016-warsztaty-i-doradztwo-jak-zaplanowac-napisac-i-zrealizowac-projekt-miedzynarodowy/

Uczestnicząc w projekcie:

- uporządkujesz posiadane już informacje na temat możliwości dofinansowania działalności organizacji;

- poznasz liczne, dostępne dla NGO, źródła dofinansowania projektów i wybierzesz najbardziej odpowiednie dla Twojej organizacji;

- nauczysz się, jak zaplanować projekt, pozyskać partnerów zagranicznych, zorganizować pracę projektową;

- pod okiem kompetentnych doradców stworzysz kompletny projekt dla Twojej organizacji w postaci wniosku o dofinansowanie.

Realizator projektu: Fundacja Alternatywnych Inicjatyw Edukacyjnych www.fundacjaaie.eu faie@fundacjaaie.eu Tel.: 511 551 439 Współorganizator warsztatów w Poznaniu: Fundacja Kształcenia Ustawicznego PERITIA/Centrum NGO Poznań http://centrumngopoznan.pl/

30.09.2016 - Jak, po co i za ile włączać się w społeczne działania na Łazarzu - formy i narzędzia partycypacji obywatelskiej oraz sposoby na ich finansowanie

rafal.brzychcy@pisop.org.pl

Partycypację społeczną można podejmować z różnych powodów. Sprzyja ona lokalnemu rozwojowi i zmianom najbliższego otoczenia. Podjąć działania partycypacyjne może każdy ale jak, po co i dla kogo partycypować? W ostateczności jaką przyniesie to wspólną i osobistą korzyść? Postaramy się przybliżyć zagadnienie na najbliższym spotkaniu. TYTUŁ SPOTKANIA Jak, po co i za ile włączać się w społeczne działania na Łazarzu - formy i narzędzia partycypacji obywatelskiej oraz sposoby na ich finansowanie FORMA Spotkanie połączone z warsztatami opartymi o metodę World Café. Przewidziana ilość uczestników to 20 osób. TERMIN I MIEJSCE 30.09.2016 r. (piątek), godz. 17:00-20:00 (3h) Inkubator Kultury Pireus, ulg. Głogowska 35 DLA KOGO Spotkanie organizowane jest dla: - każdego mieszkańca Łazarza, który ma pomysły na działania i ich realizację, - lokalnych liderów Łazarza, - przedstawicieli łazarskich organizacji pozarządowych, - przedstawicieli łazarskich placówek edukacyjnych. CEL WYDARZENIA Spotkanie pozwoli odpowiedzieć na nurtujące każdego z nas pytania: - czym jest i dla kogo jest partycypacja obywatelska, - kto może i powinien angażować się społecznie, - kto naprawdę ma wpływ na zmiany wokół nas (ja czy oni?), - jakie są bezpośrednie i pośrednie korzyści z udziału w partycypacji obywatelskiej (czy partycypacja w ogóle się opłaca?), - jakimi sposobami i narzędziami możemy wpływać na lokalne zmiany, - skąd biorą się finanse na działania obywatelskie. KORZYŚCI DLA UCZESTNIKÓW Uczestnik spotkania: zwiększy wiedzę i umiejętności z zakresu form, sposobów i narzędzi, niezbędnych do angażowania się w partycypację obywatelską i wpływania na lokalne zmiany; będzie potrafił wskazać źródła finansowania swoich społecznych przedsięwzięć; pozna technikę partycypacji World Café - podstawowe narzędzie do diagnozowania lokalnych potrzeb. PROWADZĄCY 1. Wprowadzenie do partycypacji obywatelskiej - Rafał Brzychcy 2. Warsztaty metodą World Café - Ewa Gałka 3. Sesja plenarna, podsumowanie World Café - Ewa Gałka Jeżeli to możliwe, prosimy o potwierdzenie uczestnictwa w wydarzeniu na adres rafal.brzychcy@pisop.org.pl do czwartku (29 września), do godz. 18:00. Wydarzenie organizuje Fundacja NIWA Edukacji i Rozwoju, Stowarzyszenie Centrum PISOP, w porozumieniu z Urzędem Miasta Poznań oraz z Radą Osiedla św. Łazarz. Spotkanie jest częścią Projektu "Aktywny Łazarz", finansowanego ze środków Urzędu Miasta Poznania - ze szczegółami przedsięwzięcia zapoznać się można na stronie: http://pisop.org.pl/aktualnosci/aktywny-lazarz/.

Polityki publiczne europejskiej jakości - bezpłatne wizyty studyjne za granicą

Al. Niepodległości 245/74, 02-009 Warszawa

Zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie:Polityki publiczne europejskiej jakości.Celem projektu jest wzrost kompetencji oraz jakości i efektywności działania pracowników/czek instytucji odpowiedzialnych za kreowanie wdrażanie polityk publicznych na szczeblu lokalnym w zakresie: współpracy administracji z NGO, wsparcia przedsiębiorczości społecznej lub prowadzenia konsultacji społecznych. W ramach projektu organizujemy bezpłatne śr. 5 dniowe wyjazdy zagraniczne. Osoby, które wezmę udział w projekcie, podniosą swoje kompetencje poprzez udział w Indywidualnej Mobilności Ponadnarodowej i odbycie wizyty studyjnej/ mini stażu u jednego z partnerów zagranicznych. Uczestnicy/ czki dzięki udziałowi w projekcie będą mieli/ły możliwość poznać nowe metody i techniki pracy, wymienić się doświadczeniami z innymi osobami pracującymi w podobnym obszarze w jednym z krajów UE.

25-29.09.2016 - Wielkopolskie NGO aktywne w Brukseli (III Wizyta studyjna w Brukseli)

ul.Piekary 17

ZAPRASZAMY do uczestnictwa w wizycie studyjnej zorganizowanej przez Europosła Andrzeja Grzyba, sfinansowanej ze środków Parlamentu Europejskiego w dniach 25-529 września 2016r. J.POLSKI Celem wizyty studyjnej jest poznanie instytucji unijnych, w tym przede wszystkim odwiedzenie Parlamentu Europejskiego oraz spotkanie z Europosłem Andrzejem Grzybem, a także spotkania z osobami/instytucjami, które wspierają organizacje pozarządowe (NGO) w Brukseli. Organizatorem wizyty studyjnej jest Biuro Europosła Andrzeja Grzyba, natomiast za wszelkie kwestie związane z samą rekrutacją (i agendą spotkań w Brukseli we wtorek) odpowiada Fundacja Kształcenia Ustawicznego PERITIA/ Centrum NGO Poznań. Szczegółowa agenda (osoby, miejsca spotkań są jeszcze w trakcie ustaleń). Zapraszamy organizacje pozarządowe (NGO) z Wielkopolski zajmujące się szeroko rozumianym społeczeństwem obywatelskim, civil society, a także edukacją w tym obszarze. Mamy łącznie 12 miejsc dla NGO, w tym 10-11 miejsc dla NGO z Poznania/Wielkopolski + 1-2 dla współorganizatora -> Fundacji Kształcenia Ustawicznego PERITIA/ Centrum NGO Poznań.

20-23.06.2016 - ,NGO- rośnij z nami- ciąg dalszy' - III edycja spotkań dla NGO z Wielkopolski

Piekary 17, Poznań

Zapraszamy osoby zainteresowane działaniem w tzw. III sektorze, chcące założyć lub będące w trakcie zakładania organizacji pozarządowej (stowarzyszenie , fundacja) na terenie Poznania/Wielkopolski na warsztaty/spotkania ,NGO- rośnij z nami'. W szczególności zapraszamy osoby, które wzięły udział w warsztatach NGO-wiedza na start i chcą dowiedzieć się więcej, bardziej konkretnie w wybranych obszarach! Ale uwaga nie jest to wymóg konieczny! Zapraszamy wszystkich, którzy czują potrzebę doskonalenia i poszerzania wiedzy, i umiejętności! Organizatorem jest Fundacja Kształcenia Ustawicznego PERITIA (prowadząca Centrum NGO Poznań). pon. 20.06.2016, g.15.45-18.15 - Zmiany w prawie o stowarzyszeniach po 20 maja 2016 - Warsztat/Spotkanie śr. 22.06.2016, g.15.45-18.15 - Kwestie księgowe krok dalej, czyli porządek w dokumentach- Warsztat/Spotkanie czw. 23.06.2016, g.12.15-16.00 - Warsztaty strategiczne dla NGO- zagłębienie w social media (media społecznościowe) Wspaniali prelegenci, praktyczna wiedza! Wszystkie zajęcia w Centrum NGO Poznań, ul.Piekary 17, 7p. (grupa ok. 12-15 osób) Zgłoszenia do 16.06.2016r. Uczestnictwo potwierdzimy do 17.06.2016 mailowo (prosimy sprawdzać pocztę, też SPAM) oraz telefonicznie w kolejnym tygodniu. Decyduje kolejność zapisów, ale pierwszeństwo mają organizacje spoza Poznania!

Global Village - festiwal kultur świata

Palmiarnia Poznańska, ul.Matejki 18, Poznań

Cały świat w jednym miejscu i do tego w Poznaniu? To możliwe! Global Village to wydarzenie mające na celu prezentację zagranicznych kultur z najdalszych zakątków świata. Mieszkańcy Poznania będą mogli zapoznać się z tradycjami i kulturą 17 wolontariuszy, pochodzących z 12 najróżniejszych krajów! Obcokrajowcy nie tylko z chęcią podzielą się niesamowitymi opowieściami o swojej kulturze, ale również opowiedzą o przeżyciach związanych z pobytem w Polsce. Reprezentanci państwa zajmą jedno stanowisko przedstawiające daną narodowość i zaprezentują zainteresowanym swój kraj, opowiadając w języku angielskim o ciekawostkach na temat swojej ojczyzny, pokazując tradycyjne stroje czy pozwalając posmakować tradycyjne potrawy. Wolontariusze sprawią, że w ciągu paru godzin przeżyjesz niesamowitą podróż dookoła całego świata! Wydarzenie skierowane jest do wszystkich, zarówno dorosłych, jak i studentów i młodzieży. Szczególnie dla rodziców z dziećmi zorganizowany będzie specjalny wielokulturowy kącik dla dzieci. Organizacja AIESEC działa w celu zwiększania świadomości kulturowej i zrozumienia świata. Wydarzeniem Global Village chce inspirować ludzi do zrozumienia i docenienia różnic między narodowościami i przyczyniać się do szerzenia światowego pokoju. Przyjdź i przeżyj podróż dookoła świata w jeden dzień! GDZIE: przed budynkiem Palmiarni Poznańskiej ul. Matejki 18, Poznań KIEDY: 12 czerwca 2016 10:00-15:00

EKO|zGranie 2016

ul. Dąbrowskiego 165

Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju zaprasza wszystkie osoby zainteresowane podjęcie się wyzwania stworzenie pomysłu na gry i zabawy, które zostaną wykorzystane już 5.06.2016 podczas Wielkopolskiego Dnia Ochrony Środowiska (http://dziensrodowiska.pl/). Tematyką przewodnią będzie ochrona środowiska i zrównoważony rozwój, jednak chcemy również zaprezentować szerszej społeczności Twój indywidualny pierwiastek. Jeżeli uważasz, że jesteś osobą: - otwartą na nowe wyzwania, - kreatywną, - zainteresowaną rozwojem, - nie boisz się proponować swoich pomysłów, - a czasem niestandardowymi rozwiązaniami, - lubiącą gry lub potrafisz wymyślić jakąś grę lub zabawę, - chcesz zostać częścią nietypowego zespołu i spędzić ciekawie czas! to zapraszamy Cię do udziału w eko|Zgraniu KIEDY?! - 15.05.2016 (niedziela) GDZIE?! - na terenie niezwykle ciekawej i inspirującej przestrzeni poznańskiego Ogrodu Botanicznego UAM przy ulicy Dąbrowskiego 165

Strona 1 2 3 4