II Kulinarny Dzień Ekonomii Społecznej
 

II Kulinarny Dzień Ekonomii Społecznej

Fundacja Pomocy Wzajemnej Barka, Wielkopolska Rada Koordynacyjna Związek Organizacji Pozarządowych oraz Związek Organizacji Sieć Współpracy Barka, w ramach projektu Wielkopolskie Centrum Ekonomii Solidarnej, zapraszają do udziału w II Kulinarnym Dniu Ekonomii Społecznej, w sobotę, 30 września 2017 r., w godz. 9-14, przy ul. św. Wincentego 6/9.

czytaj więcej
Posiedzenie KDO przy Wydziale Kultury
 

Posiedzenie KDO przy Wydziale Kultury

Serdecznie zapraszamy na pierwsze po przerwie wakacyjnej posiedzenie KDO przy Wydziale Kultury, które odbędzie się 9. października o godz. 17:00 w Domu Tramwajarza przy ul. Słowackiego 19.

czytaj więcej
 

Ruszył Konkurs o tytuł "Społecznika Roku 2017" tygodnika Newsweek Polska

Znasz osobę, która bezinteresownie działa na rzecz innych, aktywnie organizuje pomoc sąsiedzką, udziela się społecznie, wspiera społeczności lokalne, seniorów, dzieci lub walczy o ochronę środowiska? Zgłoś ją do dziewiątej edycji konkursu o tytuł "Społecznika Roku" tygodnika Newsweek Polska.Termin składania wniosków upływa 30 września 2017 roku.

czytaj więcej
Badania III sektora w Poznaniu
 

Badania III sektora w Poznaniu

Informujemy, że firma badawcza Public Profits z Poznania na zlecenie Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania prowadzi badania pn. "Diagnoza trzeciego sektora i wolontariatu w Poznaniu".

czytaj więcej
Senioralni. Poznań - edycja 2017
 

Senioralni. Poznań - edycja 2017

Centrum Inicjatyw Senioralnych organizuje 7. edycję imprezy Senioralni. Poznań. Wydarzenia rozpoczną się 30 września inauguracją na Wolnym Dziedzińcu. 

Centrum Inicjatyw Senioralnych w partnerstwie z poznańskimi instytucjami, stowarzyszeniami, uniwersytetami i firmami, już po raz siódmy organizuje w październiku 2017 imprezę "Senioralni. Poznań". Założeniem tego wydarzenia jest pokazanie różnorodnej oferty skierowanej do poznańskich seniorek i seniorów, ale też zwrócenie uwagi na fakt, jak liczną grupę stanowią poznańscy seniorzy i seniorki, i jak różnorodne mają zainteresowania i potrzeby.

czytaj więcej