Poznański Tydzień Organizacji Pozarządowych, to doroczne, wrześniowe święto III sektora w Poznaniu. W naszym mieście oficjalnie zarejestrowane są blisko 4 tysiące organizacji pozarządowych. Wiele z nich bardzo aktywnie działa na rzecz Poznania i jego mieszkańców, świadcząc pomoc i wsparcie. Organizacje te zazwyczaj często pozostają w cieniu, skupiając się przede wszystkim na pomaganiu innym.

Tydzień Organizacji Pozarządowych ma na celu wypromowanie lokalnych organizacji oraz prezentację ich działalności szerszej społeczności. W tym dniu każdy mieszkaniec może dowiedzieć się więcej na temat trzeciego sektora, skorzystać z oferowanej przez organizację pomocy albo wesprzeć wybrany podmiot.

Wydarzenie inauguruje Dzień Organizacji Pozarządowych. Wówczas na Placu Wolności w Poznaniu stowarzyszenia, fundacje czy kluby sportowe zajmują stoiska - drewniane domki, które dekorują i wyposażają w swoje materiały. Organizacje na płycie placu realizują warsztaty i wystąpienia, organizują zabawy dla dzieci, badania i konsultacje. Całemu wydarzeniu towarzyszą występy artystyczne podopiecznych i współpracowników organizacji - koncerty, recytacje, pokazy.   

Poznański Tydzień Organizacji Pozarządowych to festyn pomagania i aktywności, różnorodny i kolorowy, radosne i energetyczne wydarzenie pokazujące pełnię barw III sektora.

VII Poznański Tydzień Organizacji Pozarządowych odbył się 16 września na Placu Wolności w Poznaniu. Tegoroczna edycja Dnia Organizacji odbyła się pod hasłem "Łączymy działania, dla Nas, dla Poznania". Punktem kulminacyjnym Dnia było wspólne układanie kolorowych puzzli z napisem Pozarządowy Poznań.
Kolory puzzli nawiązywały do logo Pozarządowego Poznania oraz głównych obszarów w jakich działają poznańskie organizacje pozarządowe: sport, środowisko, edukacja, kultura i zdrowie. Fragmenty puzzli zostały ułożone wspólnie przez przedstawicieli władz Miasta, Urzędu Miasta, Poznańskiej Rady Pożytku Publicznego, Młodzieżowej Rady Miasta Poznania, poznańskie organizacje pozarządowe jak również przez mieszkańców Poznania. Do zobaczenia za rok.

Więcej informacji znajduje się w wydarzeniu na facebooku https://www.facebook.com/events/802736196554756/?active_tab=discussion

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej

  • Aktualnie wyświetlana strona - Tydzień NGO
  • Zdrowie