Koduj z Gigantami

.

Szanowni Państwo,

z przyjemnością pragnę zaprosić Państwa uczniów do udziału w 10. edycji "Koduj z
Gigantami", która będzie prowadzona pod hasłem "Szyfry i zagadki".
"Koduj z Gigantami" to akcja bezpłatnych warsztatów programistycznych kierowana do
dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i średnich. Zajęcia te odbywają się już po raz
dziesiąty w całej Polsce oraz za granicą. Najbliższa akcja zaplanowana jest stacjonarnie w
blisko 100 polskich miastach, a także w formie online i potrwa od 6 do 27 lutego 2022 roku.
Tak, jak w poprzednich edycjach, głównym celem wydarzenia jest zainteresowanie
najmłodszych nowymi technologiami oraz propagowanie idei nauki programowania.
W trakcie 10. edycji "Koduj z Gigantami" zabierzemy uczestników do świata szyfrów i zagadek,
które będziemy wspólnie odkodowywać, pracując m.in. w takich środowiskach jak Scratch,
Minecraft Education Edition, App Inventor, C#, Python.
Zajęcia dostosowane są do grup wiekowych i w ich trakcie wykorzystywane są programy oraz
aplikacje, które są atrakcyjne dla dzieci i młodzieży i zachęcają do poznawania tajników
programowania. Szczegółowy program znajdą Państwo na stronie www.kodujzgigantami.pl.
Akcji towarzyszy specjalny ranking szkół, w którym placówki z największą liczbą uczestników
otrzymają certyfikat uczestnictwa oraz zaproszenie na specjalne szkolenie dla kadry
nauczycielskiej organizowane wraz z firmą Microsoft.
Zapraszam do przekazania informacji uczniom, wręczenia biletów wstępu oraz zawieszenia
plakatu informacyjnego w Państwa placówce. Wraz z listem przesyłam plakat oraz bilety
wstępu.

Konkurs matematyczny z nagrodami

Zespół Dyktanda.pl oraz Mathematics.live

Zapraszamy uczestnictwa w konkursie Mistrz Matematyki! Będzie on rozgrywany na nowym portalu edukacyjnym Mathematics.live, czyli matematycznej odsłonie Dyktanda.pl.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i średnich, a także do studentów oraz do osób dorosłych. Na uczestników czekają zagadnienia o zróżnicowanym poziomie trudności. Udział w konkursie jest w pełni bezpłatny!

Do rywalizacji o tytuł Mistrza Matematyki przystąpić można TUTAJ.

Konkurs potrwa od 21 stycznia do 27 marca 2022 r.

Najlepsi mogą liczyć na cenne nagrody rzeczowe! Z góry wiadomo również, ile punktów wystarczy uzbierać, aby zagwarantować sobie odebranie jednej z nagród gwarantowanych. 

Serdecznie zachęcamy do udziału i trzymamy kciuki za zdobycie wymarzonych nagród!

https://mathematics.live/pl/konkurs/mistrz-matematyki

SOKRATES zaproszenie na konferencję SZKOŁA 4.0 - KUŹNIA LIDERÓW WSPÓŁCZESNEJ EDUKACJI

Niepubliczna Placówka Doskonalenia Nauczycieli Grupa Edukacyjno-Szkoleniowa SOKRATES

Adresatami konferencji są dyrektorzy wszystkich typów szkół, przedszkoli oraz przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego odpowiedzialni za organizację sektora oświaty, poszukujący wartościowych innowacyjnych rozwiązań wspierających rozwój edukacji, a także przedstawiciele świata nauki i biznesu, zaangażowani w edukację w duchu odpowiedzialności za przygotowanie przyszłych kadr dla wymagań GOSPODARKI 4.0.
Konferencja jest pierwszym z cyklu forum wymiany doświadczeń, dobrych i sprawdzonych praktyk, oraz inicjatywą dla polskich szkół
i placówek, które chcą odpowiedzieć na wyzwania jakie stawia przed nimi wciąż zmieniająca się rzeczywistość.
Trzy środowiska - świat nauki, świat biznesu i świat edukacji, które współtworzą ideę SZKOŁY 4.0. sprzymierzyły swoje siły w celu uruchomienia projektu traktującego każdą placówkę oraz jej społeczność w sposób indywidualny - niosący wsparcie dla jej potencjału oraz wzmocnienie realizacji wyzwań jakie niosą współczesne wymagania - zmiany pokoleniowe, organizacja pracy, nadzór pedagogiczny oraz wiele innych.

W trakcie spotkania nastąpi inauguracja projektu SZKOŁA 4.0. - Kuźnia Liderów Współczesnej Edukacji, a także zostaną zaprezentowane jego założenia.

Szczegółowa tematyka dotycząca wartości merytorycznej w ramach trzech filarów SZKOŁY 4.0 zostanie podjęta przez wyjątkowych gości - reprezentantów świata nauki, biznesu i edukacji, a także przez pomysłodawczynię projektu.
Uczestnicy konferencji pozyskają wartościowe Vouchery, które będą mogli wykorzystać dla wspomagania rozwoju swoich szkół i placówek.
Zapraszamy!
Zespół GES SOKRATES
LINK DO REJESTRACJI: https://grupasokrates.clickmeeting.com/rozwoj-polskiej-szkoly-na-miare-xxi-wieku-w-rekach-kadry-kierowniczej-oswiaty?_ga=2.140033072.2097943216.1641804352-315698612.1630325868

Rok Marii Grzegorzewskiej - Konkurs plastyczny

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Portret Marii Grzegorzewskiej"

Szanowni Państwo!
Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Portret Marii Grzegorzewskiej" realizowanym w ramach Roku 2022 jako Roku Marii Grzegorzewskiej - wybitnej twórczyni pedagogiki specjalnej w Polsceogłoszonym przez Sejm RP.
Konkurs adresowany jest do uczniów przedszkoli, szkół podstawowych oraz średnich z całej Polski. Jego celem jest  przybliżenie postaci Marii Grzegorzewskiej, wzbudzenie zainteresowania historią,  kształtowanie pozytywnej podstawy wobec osób z niepełnosprawnościami.
Zespół Szkół nr 3 im. Marii Grzegorzewskiej jako Organizator konkursu zakłada, że praca stworzy uczniom możliwość poszukiwania i badania różnorodnych źródeł historycznych związanych z postacią Marii Grzegorzewskiej oraz  prezentacja jej postaci  w interesującej i nowatorskiej formie. Szczegółowe informacje o zasadach przygotowania prac konkursowych znajdują się w regulaminie. Prace plastyczne  wraz z dokumentacja należy wysłać do 1 marca 2022 r. na adres: Zespół Szkół nr 3 we Włocławku, ul. Nowomiejska 21, 87-800 Włocławek z dopiskiem Konkurs plastyczny. Ogłoszenie wyników nastąpi      
 10 marca 2022 r.  O wynikach konkursu poinformujemy uczestników drogą mailową.
Wszelkich informacji o konkursie udzielają:
Joanna Sołtysiak - joanna.soltysiak@zs3wek.pl
Magdalena Cander - magdalena.cander@zs3wek.pl
Zachęcamy do udziału!
Organizatorzy

Powstanie Wielkopolskie - materiały dla szkół i instytucji kultury

niepodlegla.gov.pl

Szanowni Państwo,
przypominamy o bezpłatnej wystawie upamiętniającej Powstanie Wielkopolskie, którą można pobrać ze strony niepodlegla.gov.pl.  Do skorzystania z wystawy zapraszamy szczególnie szkoły i instytucje kultury.

Wystawa "Zwycięskie Powstanie Wielkopolskie" powstała m.in. dzięki współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego i przedstawia lokalne murale, które przypominają o bohaterstwie powstańców wielkopolskich. Partnerem wystawy jest AMS S.A., a jej wersję plenerową nadal można oglądać m.in. w wiatach przystankowych w wielu miastach Polski.

Wystawę wystarczy pobrać i wydrukować w dowolnej wielkości na dowolnym nośniku albo opublikować na swojej stronie internetowej. Materiały zostały przygotowane w krzywych w rozmiarze B1 (100 cm x 70 cm), jednak doskonałą jakość zachowują także w mniejszych formatach.

Pliki do pobrania:

Wystawa "Zwycięskie Powstanie Wielkopolskie" w pełnej wersji składa się 17 plansz:

planszy tytułowej, merytorycznego opracowania i fotografii wybranych murali.

 Wybór murali, jako nośników pamięci regionalnej, nawiązuje do tradycji pocztówek z okresu międzywojennego. Dwanaście reprodukcji obrazów malarza i powstańca Leona Prauzińskiego, przedstawiających wybrane sceny Powstania Wielkopolskiego, było okazjonalnie przedrukowywanych i wydawanych. W wystawie do pobrania zawarte zostały reprodukcje czterech dzieł artysty: Przyjazd Ignacego Paderewskiego do Poznania, Zdobycie lotniska niemieckiego w Ławicy, Walki na przedmieściach Poznania i Przysięga wojsk polskich.

Przygotowując wystawę "Zwycięskie Powstanie Wielkopolskie" dokonano wyboru 14 z wielu projektów zrealizowanych przez samorządy i lokalne społeczności. Jest to pierwsza odsłona ekspozycji i mamy nadzieję na kontynuację w kolejnych latach.

Na fotografiach tworzących galerię murali znalazły się obrazy z następujących miejscowości:

  • Biedrusko, gmina Suchy Las
  • Bukownica, miasto i gmina Grabów nad Prosną
  • Gniezno
  • Grodzisk Wielkopolski
  • Kalisz
  • Konojad, gmina Kamieniec
  • Kostrzyn
  • Koziegłowy, gmina Czerwonak - Stowarzyszenie Kibiców Kolejorz,
  • Łekno, gmina Wągrowiec
  • Poznań (ten mural już nie istnieje, powstał w 2018 roku)
  • Strzałkowo
  • Śrem
  • Września
  • Zamość k. Bydgoszczy, gmina Szubin - Stowarzyszenie "Nasz Zamość"

Więcej informacji o wystawie "Zwycięskie Powstanie Wielkopolskie" można znaleźć na stronie https://niepodlegla.gov.pl/aktualnosci/zwycieskie-powstanie-wielkopolskie-ogolnopolska-wystawa-lokalnych-murali/

Fundacja Chlorofil zaprasza do udziału w konkursie ekologicznym.

VIII Ogólnopolski Konkurs Edukacji Ekologicznej dla dzieci - Mistrz Recyklingu i Przyjaciele 2022

Im mniej śmieci tym więcej surowców wtórnych!

Czy wiesz ile śmieci wyrzucasz? Jeden worek tygodniowo? Dwa? A może cztery? Ile jest tam plastiku i metali, a ile papieru? Ile szkła? Ile to miesięcznie? A ile w roku?

Wyobraź sobie, że płacisz ryczałtową stawkę za 12 worków śmieci rocznie. Jeden miesięcznie. Jeśli przekroczysz ten limit, zapłacisz dopłatę za każdy dodatkowo wyrzucony worek. Co zrobisz, aby zmniejszyć ilość wyrzucanych śmieci? W tej grze zdobędziesz punkty albo zmniejszając ich ilość albo oddając jak najwięcej do recyklingu. A najlepsi mogą otrzymać tytuł "Ambasadora sortowania"....

To jest oczywiście tylko hipotetyczny scenariusz gry planszowej. Już wkrótce poznamy inne, mamy nadzieję, dużo lepsze scenariusze, z których sami chętnie skorzystamy w domu, by lepiej segregować śmieci, kontrolować ich ilość oraz jak najwięcej kierować do recyklingu.

15-tego stycznia br. startuje 8-ma edycja ogólnopolskiego konkursu ekologicznego Mistrz Recyklingu i przyjaciele, dla dzieci szkół podstawowych. Konkurs otrzymał patronat Ministra Edukacji i Nauki oraz Kuratoriów Oświaty w Warszawie, Gdańsku i Katowicach. W terminie od 15 stycznia 2022 do 30 marca 2022 dzieci z klas 4-6 będą mogły przygotować dwa zadania konkursowe: pierwsze będzie polegało na wymyśleniu scenariusza gry zachęcającej do recyklingu opakowań, a w drugim trzeba przekonać przyjaciół do selektywnej zbiórki i recyklingu elektroodpadów w formie krótkiego filmiku. Wiele rad i wskazówek przekażemy uczestnikom w materiałach edukacyjnych dostępnych na stronie internetowej konkursu: www.chlorofil.com.pl

Warto podjąć to wyzwanie i zgłosić się do rywalizacji zespołowej: członkowie najlepszego ekozespołu; tego, który otrzyma najwyższą punktację jury, otrzymują nagrody w formie półdniowego wyjazdu związanego z ochroną środowiska.

Ponadto w terminie 15.01.2022 - 30.03.2022 odbędzie się V wirtualna Liga Recyklingu, rozgrywka internetowa na punkty w dwóch aplikacjach edukacyjnych: Liga Elektrorecyklingu i Przyjaciele Recyklingu. Najlepsi otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe: tablety do nauki. W tym roku po raz pierwszy przyznamy też nagrody  w formie najbardziej  potrzebnych pomocy dydaktycznych dwóm najlepszym placówkom edukacyjnym.

Konkurs promuje edukację ekologiczną oraz doskonali kompetencje kluczowe takie jak korzystanie z technologii informatycznych czy aplikacji internetowych przekazujących wiedzę ekologiczną, nt. postaw i wzorów ekologicznego postępowania, a także recyklingu surowców naturalnych wykorzystywanych do produkcji nowych technologii.

Odpowiedzi na zadania konkursowe trzeba też świetnie zaprezentować, bo kryteriami oceny będzie nie tylko wiedza uczestników, ale oryginalność w podjęciu tematu czy staranność wykonania zadania. Uczniowie będą pracować w małych zespołach, ucząc się współpracy w grupie, co jest ważnym elementem wychowania.

Organizatorem konkursu jest organizacja pozarządowa Fundacja Chlorofil, KRS nr 0000393451, adres siedziby: Ropki 7, 38-316 Wysowa Zdrój.

Partnerami są: Eko-Punkt Organizacja Odzysku Opakowań S.A. i ELECTRO - SYSTEM Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A.

Więcej na temat konkursu na stronie internetowej www.chlorofil.com.pl

Kontakt do koordynatora: tel. 608 633 593, e-mail: chlorofil@chlorofil.com.pl

Konkurs jest bezpłatny.

akcja - KREW

Przedszkole nr 121

Przedszkole nr 121 zaprasza wszystkich chętnych do oddania krwi 19 grudnia w godz. 9:00-14:00 w siedzibie placówki przy ul. Biskupińskiej 65.

Nasze Przedszkole nr 121 na Strzeszynie jest bardzo zaangażowane w działalność charytatywną.
Jesteśmy Honorowym Patronem Akcji Krwiodawstwa i organizujemy cykliczne akcje zbiórki krwi współpracując Z HDK Legion.
Przesyłamy plakat najnowszej grudniowej akcji z zaproszeniem do jej udziału.
W tym roku stworzyliśmy Przedszkolną Sekcję Caritas Przy Szkole Podstawowej nr 1 i współorganizowaliśmy akcję "Paczka z Klasą".

Program nauki logicznego myślenia dla młodzieży "Intelektualny melanż''

TOC

Instytut Zarządzania Ograniczeniami wraz Z Księgarnią Tuliszków serdecznie zaprasza do udziału w bezpłatnym, certyfikowanym webinarze dla nauczycieli Pt. Jak zrealizować Ambitny Cel i osiągnąć wielkość przy okazji.
1. Jak osiągnąć to, czego w życiu pragniemy?
2. Jaki tor obrać, aby spełnić swoje marzenia?
3. Jak pomóc uczniom w dążeniu do celu?
4. Jak zainspirować siebie i innych w codziennym życiu?
Webinar odbędzie się 09.12.2021 r. o godzinie 18:00
Limit miejsc: 1000 osób
Zainteresowanych zapraszamy na stronę
https://ksiegarnia-tuliszkow.pl/bezplatny-webinar-dla-nauczycieli-jak-zrealizowac-ambitny-cel
na której znajduje się formularz zgłoszeniowy, oraz opis webinaru

Webinar w ramach akcji "Poznań Przyciąga" dla pedagogów i doradców zawodowych

.

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że 6 grudnia 2021 r. (poniedziałek), w godz. 19:00-20:30 odbędzie się Webinar organizowany w ramach akcji "Poznań Przyciąga", tym razem kierowany do pedagogów i doradców zawodowych.

Zakres tematyczny Webinaru obejmuje następujące kwestie:

  1. Jak uczniowie podejmują decyzje edukacyjno-zawodowe - wyniki najnowszych badań i rozmów z uczniami.
  2. Jak rozmawiać z uczniami szkół ponadpodstawowych, by wsparcie było skuteczne? Czego potrzebują uczniowie?
  3. Praktycznie o rekrutacji na studia - co każdy uczeń i doradca zawodowy powinien wiedzieć?

 Webinar odbędzie się na platformie Clickmeeting. 

Link do spotkania znajdą Państwo tutaj: https://cdzdm.clickmeeting.com/poznan-przyciaga

Spotkanie poprowadzi Maciej Barczak, psycholog i doradca zawodowy z Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży w Poznaniu. Jako trener współpracuje z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Inicjatywą Edukacyjną Sztama. Ukończył wiele kursów i szkoleń, między innymi Szkołę Treningu Grupowego, kurs terapii systemowej, jest certyfikowanym trenerem Stowarzyszenia "Spójrz Inaczej". Przeprowadził wiele treningów interpersonalnych, szkoleń i warsztatów dotyczących doradztwa zawodowego, rozwoju psychospołecznego dzieci i młodzieży, a także związanych z tematyką antyprzemocową i antydyskryminacyjną. Jest autorem i współautorem wielu publikacji i artykułów dotyczących pracy z młodzieżą i doradztwa zawodowego. 

Webinar przeznaczony jest dla wszystkich pedagogów, niezależnie od nauczanego przedmiotu oraz dla doradców zawodowych. Udział w Webinarze jest całkowicie darmowy.

Informacje o akcji "Poznań Przyciąga" oraz Webinary dla maturzystów i maturzystek dostępne na stronie www.poznanprzyciaga.pl

Serdecznie zapraszamy,
Wydział Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej UMP

e-WF - Sprawność i Zdrowie do szkół i przedszkoli

mikolaj@ewf.edu.pl

1. Darmowy, próbny dostęp szkoła może uzyskać rejestrując się do programu z tego linka:
https://ewf.h1.pl/?page=sizsignup&sourceId=201&ref=gm03
ZOBACZ TUTAJ

2. Informacje dotyczące projektu
- "e-WF Sprawność i Zdrowie" to cykliczne szkolenia oraz kompleksowe, innowacyjne narzędzie dla nauczycieli WF i dyrekcji szkół:

  • monitorowanie postępów uczniów w zakresie wiedzy, sprawności i wydolności, dzienniczek aktywności ucznia
  • monitorowanie zdrowia i otyłości u dzieci, raporty dla dyrekcji

- Cały ROK kalendarzowy nauczyciele i dyrektorzy mogą uczestniczyć we wszystkich nowych szkoleniach i spotkaniach ze ZNANYMI osobami w tym z PRAWNIKAMI, DIETETYKAMI, TRENERAMI itp.
Szkolenia obejmują:

  • zagadnienia sportowe
  • aspekty prawne przydatne dyrekcji i nauczycielom
  • naukę obsługi oprogramowania w celu zdobywania nowych kompetencji
  • doradztwo związane z metodyką i zdrowiem - profesorowie, prawnicy i praktycy są do dyspozycji szkół
  • porady dotyczące odżywiania i psychologi

3. PODSUMOWANIE - e-WF Sprawność i Zdrowie to

  • Testy sprawności z podstawy programowej oraz inne zalecane przez specjalistów
  • Instrukcja słowna i filmowa dla nauczycieli WFu wraz z dziennikiem do wpisywania wyników
  • Lekcje WF  PREMIUM (nowość) - dodatkowe materiały, które nauczyciel wysyła do uczniów w formie lekcji
  • Cykliczne szkolenia dla dyrektorów i nauczycieli w cenie dostępu - najbliższe odbędzie się 22 listopada - jednym z prelegentów asystent Marcina Gortata byłego gracza NBA
  • Certyfikaty za używanie narzędzia i za szkolenia
  • Generowanie raportów dokumentujących pracę nauczyciela WFu
  • Narzędzie do pracy stacjonarnej i zdalnej  z dowolnego urządzenia: komputer, smartfon, tablet

Mikołaj Moszkowicz
Dyrektor Sportowy e-WF

Warsztaty dla nauczycieli uczniów z doświadczeniem migracyjnym

.

Bilingualism Matters@Poznań na Wydziale Anglistyki UAM zaprasza Państwa do udziału w warsztacie dla nauczycieli uczniów z doświadczeniem migracyjnym, dla których język polski nie jest językiem ojczystym. Podczas warsztatu zaprezentowane zostaną praktyczne techniki pracy, ze szczególnym naciskiem na wizualizacje i pomoce graficzne.

Warsztat będzie prowadzony w języku angielskim przez prof. Marię Coady i tłumaczony na język polski.

DATA: 8 grudnia 2021

CZAS: 15.00-17.00

MIEJSCE:

  • stacjonarnie: Wydział Anglistyki UAM, Collegium Heliodori, ul. Grunwaldzka 6, Poznań, sala 235
  • online: platforma Zoom

Liczba miejsc na warsztat w formie stacjonarnej jest ograniczona. W momencie, kiedy lista się zapełni, dla reszty osób możliwe będzie uczestnictwo online.

Zapraszamy nauczycieli wszystkich przedmiotów.

Link do zapisów: https://forms.office.com/r/JK3DVs9u8E

Webinarium "Poznaniacy i poznanianki, poznaj ich!" --- 29.11.2021 godz. 15:30

Poznańskie Centrum Dziedzictwa

Serdecznie zapraszamy polonistów (ki) i nauczycieli (ki) języka polskiego jako drugiego na prezentację zestawów edukacyjnych przeznaczonych dla uczniów i uczennic z doświadczeniem migracji.

Materiały powstały w ramach projektu "Witaj w Poznaniu".

Dedykowane są uczniom (nnicom) szkół średnich i starszym uczniom (nnicom) szkół podstawowych.

Będą dla nich wsparciem w procesie integracji i doskonalenia znajomości języka polskiego na poziomie A2/B1.

Szyfry, dinozaury, lokomobile, siad po turecku, afrykańskie krajobrazy, wiersze na poznańskich murach i rekord osiągnięty na aukcji dzieł sztuki

- jak to połączyć z dziedzictwem kulturowym Poznania i wykorzystać we wsparciu uczniów z doświadczeniem migracji?

Chcesz się dowiedzieć - weź udział w webinarium.

Posłuchaj opowieści o niezwykłych ludziach w niezwykłym mieście.

Fascynujące biogramy; łączenie tego, co na pierwszy rzut oka wcale się nie łączy; zaskakujące fakty, które zadziwią nawet poznaniaków (ki) - to znaki rozpoznawcze opracowanych materiałów.

A przy okazji - a jakże - polska deklinacja, ortografia, słowotwórstwo.

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarium 29 listopada 2021 r. o godzinie 15:30.

Konieczna jest rezerwacja, link do zapisów znajduję się poniżej:

https://odnpoznan.pl/kalendarz/szkolenia/dla-nauczycieli-2/uczen-z-doswiadczeniem-migracyjnym/web67-poznaniacy-i-poznanianki-poznaj-ich-prezentacja-siedmiu-zestawow-edukacyjnych-do-nauki-jezyka-polskiego-jako-drugiego

Jednocześnie mamy przyjemność poinformować o wydaniu nowych kart z serii POZNAJ ICH!
Tym razem karty poświęcone są Stanisławowi Barańczakowi i Magdalenie Abakanowicz:
https://pcd.poznan.pl/files/m-abakanowicz.pdf

https://pcd.poznan.pl/files/s-baranczak.pdf

Więcej informacji o projekcie WITAJ W POZNANIU oraz materiałów do pobrania znajdą Państwo pod linkiem: https://pcd.poznan.pl/article/118

Ogólnopolskim Konkursie Przedszkolnym ,,Obraz muzyką inspirowany"

Przedszkole nr 3 "Promyczek"

1. CELE KONKURSU:
- Przybliżenie postaci Fryderyka Chopina i jego twórczości;
- Rozbudzenie u dzieci zamiłowania do muzyki;
- Rozwijanie pomysłowości i kreatywności dzieci poprzez twórczość plastyczną;
- Zainteresowanie różnymi technikami plastycznymi;
- Kształtowanie zdolności plastycznych, poczucia estetyki i piękna.
2. ORGANIZATOR
Przedszkole nr 3 "Promyczek" ul. Dojazd 3, 60-631 Poznań
3. REGULAMIN KONKURSU:
- Konkurs adresowany jest do dzieci w wieku 3 - 6 lat uczęszczających do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i ognisk przedszkolnych;
- Tematyka konkursu: "Obraz muzyką inspirowany" - praca plastyczna inspirowana twórczością Fryderyka Chopina;
- Technika plastyczna dowolna, płaska (malowanie, wyklejanie, wydzieranie itp.);
- Format prac: A4;
- Prace indywidualne, wykonane samodzielnie przez dzieci (pod kierunkiem nauczyciela);
- Każda praca powinna na odwrocie zostać opatrzona metryczką zawierającą: tytuł pracy, tytuł utworu, który stał się inspiracją do jej wykonania, imię, nazwisko i wiek autora, imię i nazwisko nauczyciela, adres, numer telefonu oraz adres e-mail placówki;
- Do każdej pracy należy dołączyć zgodę na udział w konkursie oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych (załącznik 1 i 2), w przypadku jej braku prace nie będą oceniane;
- Każde przedszkole może zgłosić do konkursu maksymalnie 3 prace;
- Prace konkursowe oceniane będą przez komisję powołaną przez organizatora;
- Kryteria oceny: zgodność z tematem, pomysłowość, walory artystyczne, samodzielność;
- Prace należy dostarczyć do dnia 10 stycznia 2022r. na adres: Przedszkole nr 3 "Promyczek" ul. Dojazd 3, 60-631 Poznań z dopiskiem: Ogólnopolski Konkurs Przedszkolny "Obraz muzyką inspirowany"
4. Prace nadesłane po terminie nie będą ocenianie.
5. Wyniki konkursu oraz zdjęcia nagrodzonych prac zostaną opublikowane
20 stycznia 2022r. na stronie internetowej przedszkola https://www.promyczekpoznan.pl/
6. Autorzy najciekawszych prac zostaną nagrodzeni.
7. Każdy uczestnik konkursu otrzyma dyplom.
8. Organizator nie zwraca dostarczonych prac.
9. Kontakt: Ewelina Adamiak, Małgorzata Steike, Edyta Wlazik -
przedszkolepromyczek3@gmail.com

Wszystkim uczestnikom konkursu życzymy miłej zabawy!

Program edukacyjno-grantowego "Velvet. Piątka dla natury" skierowanego do klas 1-3 szkół podstawowych

Velvet CARE

Szanowni Państwo,

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi programu edukacyjno-grantowego "Velvet. Piątka dla natury" skierowanego do klas 1-3 szkół podstawowych. Udziałw programie jest całkowicie bezpłatny, szkoły mogą korzystać z atrakcyjnych materiałów edukacyjnych wpisujących się w podstawę programową nauczania początkowego, wziąć udział w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami dla klas oraz ubiegać się o dofinansowanie szkolnych ekoprojektów w wysokości 7000 zł. Program wystartował 1.10.2021r., nabór zgłoszeń konkursowych potrwa do 31 grudnia br.

Idea programu

Program "Velvet. Piątka dla Natury" został stworzony dla uczniów nauczycieli oraz dyrektorów szkół podstawowych. Jego idea to wspieranie edukacji ekologicznej w szkołach na etapie edukacji wczesnoszkolnej i aktywizowanie uczniów do zmieniania na lepsze swojego najbliższego otoczenia w myśl idei "Działamy dziś, z myślą o jutrze".

Program nawiązuje do pięciu obszarów strategii Eco Agendy 2025 symbolizowanej przez znak "Save Nature", realizowanej przez Velvet CARE:

  • troski o drzewa,
  • oszczędzania wody,
  • segregowania odpadów,
  • redukcji zużycia plastiku
  • zmniejszania emisji gazów cieplarnianych.

Przedsięwzięcie ma przyczynić się do rozwoju świadomości ekologicznej wśród najmłodszych, która w przyszłości zaprocentuje w codziennych, dobrych nawykach na rzecz środowiska naturalnego. Cele programu będą realizowane poprzez przygotowane przez specjalistów materiały edukacyjne, korespondujące z podstawą programową edukacji wczesnoszkolnej. Dzięki uczestnictwie i wygranej w programie - dyrektorowie szkół podstawowych mogą otrzymać ekogrant w wysokości 7000 zł na zrealizowanie ekoprojektu, a klasy vouchery na wycieczki edukacyjne o wartości 500 zł.

Udział w Piątce dla Natury w pięciu prostych krokach:

  1. Wejście na stronę www.piatkadlanatury.pl
  2. Rejestracja konta przez nauczyciela lub dyrektora
  3. Pobranie materiałów dostępnych na stronie dla zarejestrowanych użytkowników
  4. Przeprowadzenie lekcji dotyczącej wybranego obszaru Save Nature zgodnie z zaproponowanym scenariuszem / wypełnienie wniosku o dofinansowanie (dotyczy tylko dyrekcji szkoły)
  5. Wgranie zgłoszenia konkursowego poprzez formularz dostępny w profilu użytkownika strony www.piatkadlanatury.pl

Na Państwa pytania dotyczące udziału w programie i konkursie "Piątka dla Natury" odpowie Biuro Programu, dostępne od poniedziałku do piątku między 9.00 a 17.00 telefonicznie pod numerem 780 049 365 oraz za pośrednictwem poczty elektronicznej: e-mail: kontakt@piatkadlanatury.pl

Z poważaniem

Opiekun konkursu "Piątka dla Natury"

Wynajem pomieszczenia kuchennego na cele gastronomiczne 66 m2

Klaudyny Potockiej 38, Poznań

Wynajem pomieszczenia kuchennego na cele gastronomiczne. Lokal użytkowy w stanie ogólnym dobrym. Do obowiązków najemcy należy ewentualne doposażenie i zainstalowanie niezbędnego sprzętu do prowadzenia gastronomi we własnym zakresie i na własny koszt. 66.m2. Warunki techniczne i funkcjonalne lokalu użytkowego: - instalacja elektryczna - instalacja wodno-kanalizacyjna - instalacja gazowa

Napisz dyktando i pomóż potrzebującym - specjalna akcja portalu dyktanda.pl

Dyktanda.pl

Już w najbliższy czwartek, 11 listopada, odbędzie się największe w Polsce dyktando. Do wspólnej zabawy zaproszony jest każdy, kto chciałby sprawdzić swoją znajomość ortografii, a jednocześnie zrobić coś dobrego dla innych. Najważniejszym celem Dyktanda na Święto Niepodległości jest bowiem zgromadzenie jak największej kwoty wsparcia dla potrzebujących. 

W rozwiązanie dyktanda dosłownie może zaangażować się każdy, bez względu na to, gdzie będzie spędzać ten dzień. Wydarzenie jest bezpłatne i odbywa się w całości za pośrednictwem internetu! Wystarczy zapisać się na stronie wydarzenia:

https://dyktanda.pl/dyktando-na-swieto-niepodleglosci-2021

Organizator, czyli serwis Dyktanda.pl, zadeklarował, że przekaże złotówkę za każdego, kto rozwiąże w dniu 11.11.2021 r. wskazane dyktando, opracowane specjalnie na tę okazję przez członków Fundacji Języka Polskiego. Z myślą o najmłodszych przygotowano różne kategorie wiekowe, dzięki czemu już uczniowie pierwszych klas szkoły podstawowej będą mogli rozwiązać tekst o odpowiednim dla nich stopniu trudności. To umożliwia włączenie się w akcję całą rodziną!

Pieniądze przekazane przez organizatora, powiększone o dobrowolne wpłaty od uczestników, wspomogą cel społeczny lub charytatywny, który zgromadzi najwięcej głosów od uczestników dyktanda.

Jak zaangażować się w akcję?

  1. Już teraz odwiedź stronę Dyktanda.pl i kliknij "Zapisz się do konkursu".
  2. 11 listopada ponownie wejdź na stronę i napisz Dyktando na Święto Niepodległości w odpowiednim dla Twojej grupy wiekowej przedziale czasowym.
  3. W dniach 16-21 listopada na Dyktanda.pl dostępna będzie lista celów charytatywnych zgłoszonych wcześniej przez internautów. Oddaj swój głos na jeden z nich!

Każdy uczestnik to dodatkowa złotówka dla potrzebujących! Pokażmy, że razem możemy więcej!

konkurs YOUTH ON TRUST AWARDS FOR 2022

PAN

Szanowni Państwo,
Polska Akademia Nauk uprzejmie informuje o otwarciu konkursu o nagrodę specjalną YOUTH ON TRUST AWARDS FOR 2022 ("Młodzi o Zaufaniu na rok 2022") w ramach projektu PERITIA.
Projekt PERITIA (Policy, Expertise and Trust), w którym bierze udział PAN, ma na celu zbadanie mechanizmów, które wpływają na zaufanie obywateli do ekspertyz naukowych. Biorą w nim udział filozofowie, przedstawiciele nauk biologiczno-społecznych, eksperci do spraw polityki, etycy, psychologowie, specjaliści ds. mediów oraz organizacje pożytku publicznego.
Konkurs jest adresowany do uczniów z całej Europy w wieku od 13 do 18 lat. Nagroda zostanie przyznana w trzech grupach wiekowych: 13-14 lat/ 15-16 lat/ 17-18 lat. Praca przedstawiona w ramach konkursu może mieć format filmu, podcastu, wpisu na blogu, opowiadania, dialogu lub wypracowania na temat zaufania w życiu społecznym i politycznym.
Więcej informacji nt. konkursu można znaleźć w załączonych ulotkach (w języku polskim oraz angielskim).

Dofinansowanie dla szkół ponadpodstawowych w ramach Rządowego programu - "Aktywna tablica".

.

Szanowni Państwo,

Miasto Poznań otrzymało w 2021 roku dofinansowanie z tytułu realizacji rządowego programu"Aktywna tablica" na lata 2020-2024.

Program dotyczy rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020-2024 i polega na zakupie pomocy dydaktycznych dla szkół;

Dotacja z budżetu państwa z tytułu realizacji programu wynosi: 235.944,-

Całkowita wartość programu wynosi natomiast 294.930,-

Szkoły które otrzymały dofinansowanie z tytułu realizacji programu "Aktywna tablica" na lata 2020-2024:

- Szkoła Podstawowa nr 28 im. Kornela Makuszyńskiego;

- Szkoła Podstawowa nr 34 im. Wojska Polskiego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 8;

- Szkoła Podstawowa nr 45 im. Okrętu Rzeczypospolitej Polskiej "Poznań";

- Szkoła Podstawowa nr 50 im. 1 Dywizji Pancernej gen. St. Maczka w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi Nr 1;

- Szkoła Podstawowa nr 51 im. Bronisława Szwarca;

- Szkoła Podstawowa nr 58 im. Jerzego Kukuczki;

- Branżowa Szkoła I Stopnia Nr 8 w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego im. J. J. Śniadeckich;

- Technikum Samochodowe w Zespole Szkół Samochodowych im. inż. Tadeusza Tańskiego.

Festiwal Robotyki i Programowania w poznańskich szkołach podstawowych

http://www.fundacja.malyinzynier.pl/

Fundacja Rozwoju Edukacji Małego Inżyniera wraz z Urzędem Miasta Poznania zaprasza serdecznie do wzięcia udziału w rekrutacji do projektu "Europejski Tydzień Robotyki 2021". W ramach projektu organizujemy Festiwal Robotyki i Programowania w poznańskich szkołach podstawowych. W przypadku przejścia na naukę w trybie zdalnym, również w tej formie zostanie zrealizowany festiwal. Projekt skierowany jest do klas I-VIII i przebiega dwuetapowo: I etap - FESTIWAL ROBOTYKI i PROGRAMOWANIA organizowany w szkole, na który składa się: a) fascynujący wykład "Jak robot postrzega świat - czujniki stosowane w robotyce"; b) warsztaty z programowania własnej aplikacji dla klas IV-VII; c) warsztaty z programowania gry zręcznościowej dla klas I-III. II etap KONKURS pt. "SUPER KODERA" na opracowanie własnej aplikacji pomocnej w codziennym funkcjonowaniu. Informacje dotyczące projektu oraz formularz rekrutacyjny do pobrania na stronie fundacji http://fundacja.malyinzynier.pl/

Dyktanda.pl zapraszają na charytatywne dyktando

Dyktanda.pl

Szanowni Państwo,

Bezpłatny portal edukacyjny edukacyjny Dyktanda.pl zaprasza na wyjątkowe, charytatywne Dyktando na Święto Niepodległości! Będzie ono rozgrywane w całości online. Im więcej osób zaangażuje się w akcję, tym większa suma trafi do potrzebujących.

Każde wypełnienie dyktanda to 1 złoty na cel charytatywny. Udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny, wystarczy kliknąć ZAPISZ SIĘ DO KONKURSU na poniższej stronie:

https://dyktanda.pl/dyktando-na-swieto-niepodleglosci-2021

Już teraz na stronie dyktanda można zgłaszać konkretne cele charytatywne i społeczne, np. zbiórki na leczenie lub niezbędny sprzęt. O tym, do kogo trafią zebrane środki, zadecydują uczestnicy Dyktanda na Święto Niepodległości.

W zeszłorocznej edycji Dyktanda na Święto Niepodległości udało się zebrać siedem tysięcy złotych. Od tego czasu portal znacznie się rozwinął, toteż organizatorzy przewidują, że w tym roku zebrana suma środków wyniesie około 20 tys. zł!

Rywalizacja będzie odbywała się w kilku kategoriach wiekowych, dzięki temu możemy zaprosić całe rodziny - dorosłych, młodzież oraz dzieci. Poza niesieniem pomocy będzie to również idealna okazja, aby w tym szczególnym dniu sprawdzić swoje umiejętności językowe, czerpiąc z tego frajdę. Tekst dyktand przygotują wybitni językoznawcy z Fundacji Języka Polskiego, dlatego tym bardziej warto się zapisać na Dyktando na Święto Niepodległości! Nie zapominajmy też, że każdy uczestnik to dodatkowa złotówka dla potrzebujących!

Zapisy i zgłaszanie celów możliwe jest pod adresem:
https://dyktanda.pl/dyktando-na-swieto-niepodleglosci-2021