Ferie zimowe 2019

Wydział Oświaty

Szanowni Państwo,

w załączniku znajdą państwo wykaz oferty poznańskich placówek oświatowych na okres ferii zimowych 14-28 stycznia 2019 roku.

Miedzyszkolny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

.

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 75 ZAPRASZA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH DO UDZIAŁU W MIĘDZYSZKOLNYM TURNIEJU  BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM Z OKAZJI 100-LECIA WYBUCHU POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO.

Turniej pod hasłem " 100-lecie Powstania Wielkopolskiego: wiemy, pamiętamy" odbędzie się 4 października 2018 roku, w Szkole Podstawowej nr 75  w Poznaniu przy ul. Powstańców Wielkopolskich 3.

Patronat Honorowy nad turniejem objęli:

- Prezydent Miasta Poznania

- Wielkopolski Kurator Oświaty

- Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Poznaniu

- Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego oraz Automobilklub Wielkopolski

Zgłoszenia szkół przyjmowane będą do 23.09.2018r na adres mailowy: h.paterska.kozlowska@gm2.poznan.pl.

Prawdziwie sportowa rywalizacja oraz możliwość  pogłębiania wiedzy i rozbudzania dumy narodowej z bohaterskiego czynu Wielkopolan z pewnością sprawią sporo radości wszystkim uczestnikom. Ponadto na uczestników czekają nagrody oraz drobny poczęstunek.

Udział w imprezie jest bezpłatny!!

Szczegółowy harmonogram oraz regulamin w załączeniu.

DRZWI OTWARTE w poznańskich podstawówkach- terminy!

Wydział Oświaty

Uprzejmie informujemy, że w załączniku znajdą Państwo tabelę zawierającą daty oraz godziny Drzwi Otwartych organizowanych przez poznańske szkoły podstawowe. Tabelę będziemy aktualizować na bieżąco.

wynajem kuchni

Poznań, os. Orła Białęgo 120

Szkoła Podstawowa nr 64 w Poznaniu os Orła Białego 120 wynajmie pomieszczenia kuchni centralnej wraz z magazynami i zapleczem socjalnym.

Podejmę współpracę

Pobiedziska, Jagiełły 18

Doświadczony, certyfikowany specjalista terapii uzależnień, pedagog i psychoterapeuta podejmie współpracę. Prowadzę wlasną działalność. Jestem mobilna.

Szkoła Podstawowa nr 63 - oferta na remont elewacji

ul. Starołęcka 142 61-341 Poznań

Szkoła Podstawowa nr 63 w poznaniu zaprasza do składania ofert na remont elewacji - front i sala gimnastyczna z mieszkaniami od strony autostrady. Szczegóły i załączniki zamieszczone są na stronie internetowej szkoły: sp63poznan.edupage.org

pomieszczenia do wynajęcia Rataje

61-226 Poznań Osiedle Jagiellońskie 9

Przedszkole nr 9 na Osiedlu Jagiellońskim 9 w Poznaniu (Rataje) dysponuje do wynajęcia pomieszczeniem piwnicznym o powierzchni 2 x 90 m2 z aneksem kuchennym i wc (z niezależnym wejściem). Można wynająć albo 90 m2 albo 180 m2. Pomieszczenia te mogą być wykorzystane na cele biurowe, edukacyjne, itp. Więcej informacji pod numerem telefonu 61 877 05 58 (od poniedziałku do piątku w godzinach 8.30-14.00). Koszt najmu 600 zł netto + 23% VAT 138 zł = 738 zł w przypadku wynajęcia 90 m2 w tym: - czynsz - centralne ogrzewanie - podatek od nieruchomości - woda. Ponadto płatna energia elektryczna wg wskazań własnego licznika. W przypadku wynajęcia 180 m2 cena podlega negocjacji.

II Noc Bibliotek w ZSB-D

ZSB-D, ul. Raszyńska 48, 60-135 Poznań

Zespół Szkół Budowlano - Drzewnych im. Bolesława Chrobrego mieszczący się przy ul. Raszyńskiej 48 w Poznaniu zaprasza 4 czerwca 2016 r. mieszkańców Poznania na II NOC BIBLIOTEK w ZSB-D, która odbędzie się ramach ogólnopolskiej Nocy Bibliotek: · godz. 17.00 - warsztaty tworzenia komiksów - zajęcia skierowane do uczniów gimnazjów, (zgłoszenia na biblioteka@zsbd.pl do piątku 27 maja br.) · godz. 19.00 - TalkShow&Live z JAH Aresem Chadzinikolau - poetą, tłumaczem, muzykiem, finalista programu The Voice of Poland, liderem i wokalistą Ares & The Tribe i Ares Chadzinikolau Trio, prezesem Związku Literatów Polskich oddział w Poznaniu, (wywiad-rozmowa o poezji i tłumaczeniach, utwory muzyczne w wykonaniu gościa) · godz. 21.00 "Plenerowe kino w ciemno" - pokaz filmu na dużym ekranie "pod chmurką", (pokaz filmu z kolekcji p. Andrzeja Szymczaka, pasjonata filmów na taśmach 16 mm, słowo wstępne dr Piotr Derlatka;) · Imprezom będzie towarzyszyć ekspozycja neonów (neony z kolekcji p. Tadeusza Karczewskiego, udostępnione do ekspozycji dzięki życzliwości twórcy/właściciela). WSTĘP WOLNY! http://zsbd.pl/1603-ii-noc-bibliotek-w-zsb-d https://www.facebook.com/events/294772967521105/

Obchody Dni Patrona Zespołu Szkół Budowlano - Drzewnych w Poznaniu

u. Raszyńska 48

W piątek, 29 kwietnia 2016 r. społeczność Zespołu Szkół Budowlano - Drzewnych im. Bolesława Chrobrego będzie świętować Dzień Patrona Szkoły na Ostrowie Tumskim w Poznaniu. Udział w tych uroczystościach wezmą wszyscy uczniowie - poza maturzystami, którzy w tym dniu uczestniczą w zakończeniu roku szkolnego. Od godz. 9.00 będziemy zwiedzali z przewodnikiem: - Katedrę i podziemia Katedry z grobowcami pierwszych władców Polski, - Ostrów Tumski wraz z Rezerwatem Archeologicznym "Genius loci" na ul. Ks. Ignacego Posadzego, - Most Jordana prowadzący na Śródkę, Starą Śródkę wraz z najstarszym w Poznaniu kościołem Św. Małgorzaty. O godz. 12.00 wszyscy spotykamy się na plac przed Katedrą gdzie nastąpi krótkie podsumowanie Dni Patrona oraz ogłoszenie wyników wcześniejszych konkursów i rozdanie nagród. Pożegnamy wtedy również p. Hanne Mari Ukrow, lektorkę z Chile, która przez dwa miesiące prowadziła w naszej placówce warsztaty dla uczniów i społeczności lokalnej "Wędrówki po Chile z hiszpańskim w plecaku". Przewidywane zakończenie około godz. 12.15.

Niepubliczne Przedszkole "Baśniowy Świat"

Sowice 29/ Nowe Miasto

Niepubliczne Przedszkole "Baśniowy Świat" zatrudni nauczyciela wychowania przedszkolnego z doświadczeniem (min 1 rok). Dodatkowym atutem będą kwalifikacje do nauczania języka angielskiego.

: Zastosowanie mniszka lekarskiego w ziołolecznictwie

28 czerwca 1956 231/239

Serdecznie zapraszamy na warsztat: Zastosowanie mniszka lekarskiego w ziołolecznictwie - 9 maja 2016 w Poznaniu w godzinach 16:30-18:30 - Miejsce: Wielkopolska Szkoła Medyczna budynek HCP II piętro (ul. 28 czerwca 1956r. 231/239 Poznań) Warsztat adresowany jest do: - wszystkich osób zainteresowanych tematem fitoterapii - a także osób chcących zdrowo jeść i urozmaicać swoje posiłki NA WARSZTACIE: - POZNACIE właściwości lecznicze mniszka lekarskiego - POZNACIE zastosowanie mniszka w kuchni - Przygotujecie wspólnie napary ziołowe DLACZEGO WARTO? - 2 GODZINY praktycznych zajęć - OGROMNA DAWKA WIEDZY przekazanych przez NAJLEPSZEGO WYKŁADOWCĘ - PRAKTYKA Prowadząca: prof. dr hab. Irena Matławska - pracowała od 1966 w Katedrze i Zakładzie Farmakognozji AM w Poznaniu jako asystent i adiunkt. Od 1997 jest kierownikiem Katedry. Autorka prac doświadczalnych w zakresie izolacji i identyfikacji flawonoidów, kwasów fenolowych, a także niektórych aktywności biologicznych. Także prac poglądowych na temat wykorzystania surowców roślinnych w lecznictwie. Współautorka skryptów z farmakognozji dla studentów farmacji. Zapraszamy :) Warunkiem udziału w warsztacie jest: rejestracja na stronie Centrum Kursów i Szkoleń WSEiT

Strona 1 2 12