Startuje konkurs Poznański Wolontariusz Roku 2023

Rozpoczyna się 23. edycja konkursu na Poznańskiego Wolontariusza Roku! Miasto po raz kolejny pragnie docenić osoby zaangażowane w rozwój i zmienianie miasta na lepsze. Nabór kandydatek i kandydatów do nagrody ruszył 25 września i potrwa do 15 października.

Będą nowe hale sportowe dla uczniów

Miasto złożyło wnioski o dofinansowanie budowy przyszkolnych hal sportowych o lekkiej konstrukcji. Dzięki temu takie nowe obiekty dla dzieci i młodzieży mają powstać w najbliższym czasie przy Zespole Szkół nr 8 oraz dwóch liceach - "siódemce" i "dziewiątce". 

Generał Władysław Anders patronem wyjątkowych rzemieślników

W Zespole Szkół Budownictwa Nr 1 odbyła się niecodzienna uroczystość, podczas której dawna Szkoła Branżowa nr 42 zyskała nie tylko nową nazwę, ale i patrona.  Od teraz to Branżowa Szkoła I stopnia Rzemiosła Artystycznego imienia gen. Władysława Andersa. Zarówno nazwa, jak i patron nie są przypadkowe.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka za nami!

Corocznie obchodzony Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, to jeden z najprzyjemniejszych dni w roku. Blisko 2 tysięce dzieci  22 września br. spędziło czas na bieżni lekkoatletycznej stadionu na Golęcinie. Bieg i zabawy wśród przedszkolaków miały popularyzować Powstanie Wielkopolskie. 

Konferencja - okno na przyszłość, czyli o roli doradztwa zawodowego w planowaniu ścieżki edukacyjnej

Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży obchodzi 25-lecie swojej działalności. Z tej okazji, 27 września 2023 roku, odbędzie się konferencja jubileuszowa. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w transmisji online, która zostanie udostępniona na żywo na fanpage'u Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży na Facebooku i na kanale YouTube @CDZdMPoznan.

Drugie Mistrzostwa IT podczas Poznań Game Arena

Serdecznie zachęcamy do udziału w II Ogólnopolskich Mistrzostwach IT. Jest to druga edycja ogólnopolskiego konkursu dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych podczas którego, uczestnicy będą mogli spotkać się z partnerami oraz uczestniczyć w zadaniach konkursowych z programowania, AI, tworzenia gier, cyberbezpieczeństwa, projektowania i druku 3D oraz podstaw robotyki.

Miejskie obchody Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka 2023 w Poznaniu

W tym roku Poznański Oddział Polskiego Komitetu Światowej Organizacji Wychowania Przedszkolnego w Poznaniu oraz Przedszkole nr 21 "Akademia Pana Kleksa" w Poznaniu zapraszają do aktywnego uczestnictwa w miejskich obchodach Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka 2023 r. pod hasłem: "PRZEDSZKOLAKI DLA POWSTAŃCÓW"

Poznańscy Rzemieślnicy na Poznań Design Festiwal 2023

Zwiedzanie lokalnych pracowni, warsztaty z mistrzami w swoim fachu, rozmowy o rzemiośle to niektóre punkty bogatego programu, który towarzyszy tegorocznej odsłonie Festiwalu pod hasłem "KOMUNIKACJA. Rozmowy w czasie niepewności" (22-30.09.)

Poznański Salon Maturzystów 2023

W dniach 26-27 września br. w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej odbędzie się Poznański Salon Maturzystów 2023, organizowany przez Fundację Edukacyjną Perspektywy. Wydarzenie przeznaczone jest przede wszystkim dla uczennic i uczniów ostatnich klas szkół średnich, przygotowujących się do egzaminu maturalnego i rekrutacji na studia.

Nowa część szkoły na Minikowie dostępna dla uczniów

Uczniowie podstawówki przy ul. Baranowskiej na Minikowie mogli już zainaugurować nowy rok szkolny w dobudowanej sali gimnastycznej. Szkoła Podstawowa nr 59 im. gen. J. H. Dąbrowskiego zyskała nie tylko nową salę, ale i dodatkowe pomieszczenia.

Nowy rok szkolny rozpoczęty

Do ławek w poznańskich szkołach zasiądzie w nowym roku szkolnym 86 tys. dzieci, których nauczać będzie ponad 10 tys. nauczycieli. Uroczysta miejska inauguracja odbyła się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Charlesa de Gaulle'a.

Uczniu - poznaj swoje prawa

Można już skorzystać z konsultacji z Rzeczniczką Praw Ucznia. Agata Dawidowska od 1 września działa w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 na Grunwaldzie. Na najbliższe miesiące zaplanowane zostały spotkania, podczas których będzie odpowiadać na pytania i wyjaśniać prawa i obowiązki uczniów i ich rodziców. 

Sukces rekrutacji do szkół średnich

Tegoroczna rekrutacja była dla samorządów trudnym zadaniem - szkoły podstawowe w czerwcu skończyło półtora rocznika. Dzięki współpracy Miasta z Powiatem Poznańskim nabór do szkół średnich przebiegł bezproblemowo. Przygotowano 14 252 miejsca - w tym aż 12 207 w Poznaniu.

Cyberbezpieczni w Poznaniu

Projekt "Cyberbezpieczni w Poznaniu" został sfinansowany z budżetu miasta Poznania. Skierowany jest do młodzieży z publicznych szkół podstawowych (klasy 7-8) oraz ponadpodstawowych znajdujących się na terenie miasta Poznania. Jego celem jest podniesienie poziomu świadomości uczniów w zakresie nie tylko bezpiecznego korzystania z sieci, ale także konsekwencji zdrowotnych, finansowych, społecznych, czy nawet ekonomicznych wynikających z nieprzemyślanej cyber-działalności.

Rozdano powierzenia dyrektorskie

Ponad 40 osób otrzymało powierzenia na stanowisko dyrektora placówki oświatowej. W poniedziałek odebrali je z rąk Grzegorza Ganowicza, przewodniczącego rady miasta oraz Mariusza Wiśniewskiego, zastępcy prezydenta Poznania. 

Strona 1 2 387