Jak empatycznie wspierać młodzież w wyborach - webinar

Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży serdecznie zaprasza rodziców uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych na webinar z psychologiem, trenerem i coachem p. Jacem Jakubowskim. Webinar odbędzie się we wtorek, 5 grudnia o godzinie 20:00.

Plany edukacyjno-zawodowe młodzieży

Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży, opublikowało raport z badań dotyczących planów edukacyjno-zawodowych uczniów ostatnich klas szkół ponadpodstawowych aglomeracji poznańskiej. Znajdują się w nim wnioski dotyczące preferowanych uczelni i kierunków, wsparcia, jakie uczniowie otrzymują od otoczenia szkolnego, a także roli nauczyciela w procesie decyzji dotyczącego wyboru dalszej edukacji.

20-lecia partnerstwa między Brandenburgią a Wielkopolską

Na zaproszenie premiera Kraju Związkowego Brandenburgii, dr Dietmara Woidke, 21 listopada pracownicy Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania uczestniczyli w uroczystościach z okazji 20-lecia partnerstwa między Brandenburgią a Wielkopolską, które odbyło się w Poczdamie.

Poznańska Liga Debat

W imieniu Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 oraz Fundacji Projekty Edukacyjne zapraszamy osoby chętne ze szkół ponadpodstawowych do udziału w Młodzieżowym Klubie Debat.

Otwarty Konkurs Ofert - ferie zimowe 2024

Wydział Oświaty zaprasza organizacje pozarządowe do aplikowania w Otwartym Konkursie Ofert w priorytecie pn. "Wspieranie organizacji wypoczynku i działań edukacyjnych dla dzieci i młodzieży, w szczególności z rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej, podczas ferii zimowych".

"Wielkopolska Szkoła Roku" i "Wielkopolski Nauczyciel Roku"

Wyróżnieni w konkursie "Wielkopolska Szkoła Roku" i "Wielkopolski Nauczyciel Roku" nauczyciele i dyrektorzy poznańskich szkół spotkali się z Zastępcą Prezydenta Miasta Poznania Panem Mariuszem Wiśniewskim. W spotkaniu tym uczestniczyli również uczniowie poznańskich szkół, którzy swoją pracą edukacyjną i postawą społeczną zasłużyli na tytuł olimpijczyka, czy laureata. 

UNICEF - kursy dla nauczycieli

Wobec narastających potrzeb uczniów i uczennic w zakresie wsparcia psychospołecznego i napływu grupy uchodźców wojennych z Ukrainy, powstała potrzeba przygotowania nauczycieli do wspierania dzieci w budowaniu odporności psychicznej, wzmacniania kompetencji międzykulturowych oraz rozpoznawania oznak traumy i PTSD jak również unikania wtórnej traumatyzacji. Ministerstwo Edukacji i Nauki, UNICEF i Fundacja SOK we współpracy z doświadczonymi pedagogami, psychologami i trenerami oferuje bezpłatne szkolenia online dostępne na platformie Learning Passport  (http://ukraine.learningpassport.unicef.org). Na platformie dostępne są dłuższe 2,5 godzinne kursy, jak i krótkie 10 minutowe, każdy z nich kończy się uzyskaniem certyfikatu. 

"ABC dębieckiego gzuba"

W środę 25 października 2023 r. w Przedszkolu nr 81 im. Skrzata Borodzieja w Poznaniu odbył się Międzyprzedszkolny Konkurs Wiedzy o Poznaniu pod hasłem: "ABC dębieckiego gzuba".

Szkoła na os. Sobieskiego się zmienia

Trwa gruntowna przebudowa Szkoły Podstawowej nr 68 na os. Jana III Sobieskiego na Piątkowie. Budynek wymagał generalnego remontu. Potrzebna była m.in. termomodernizacja oraz wymiana instalacji wewnętrznych. Po zakończeniu prac uczniowie będą się uczyć w o wiele lepszych warunkach

Trzy Kwadranse z Doradcami

Zapraszamy na kolejny w tym roku szkolnym Live Trzy Kwadranse z Doradcami "IT w Twoim Zasięgu: 6 kroków do kariery w branży technologicznej, także dla humanistów!". Webinar odbędzie się we wtorek, 7 listopada, o godzinie 20:00.

Podziękowania dla nauczycieli - społeczników

W dniu 25 października br. w imieniu Pana Prezydenta Jacka Jaśkowiaka wręczono podziękowania dla nauczycieli-społeczników. Wyróżnionym nauczycielkom podziękowano za ogromny wkład oraz zaangażowanie włożone w realizację projektów skierowanych dla dzieci i młodzieży z poznańskich szkół i placówek oświatowych.

Wsparcie psychologiczne - gdzie znaleźć pomoc?

Specjaliści Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych nr 1 oraz  Punktu Interwencji Kryzysowej udzielają dodatkowego wsparcia po tragedii, jaka miała miejsce na Łazarzu. Wszystkie osoby dotknięte nią - bezpośrednio lub pośrednio - mogą liczyć na pomoc.

Jak dobrze rozplanować rok szkolny?

Zapraszamy na cykl webinarów "Trzy kwadranse z doradcami". Pierwsze w tym sezonie spotkanie pt. "Jak zaplanować rok szkolny, by szkołę/studia/pracę wybierać z przyjemnością"  jest już dostępne online.

Będą nowe hale sportowe dla uczniów

Miasto złożyło wnioski o dofinansowanie budowy przyszkolnych hal sportowych o lekkiej konstrukcji. Dzięki temu takie nowe obiekty dla dzieci i młodzieży mają powstać w najbliższym czasie przy Zespole Szkół nr 8 oraz dwóch liceach - "siódemce" i "dziewiątce". 

Nagrody dla nauczycieli i dyrektorów

W czwartek, 12 października, dwa dni przed Dniem Edukacji Narodowej, nauczyciele i dyrektorzy poznańskich placówek oświatowych odebrali Nagrodę Prezydenta Miasta Poznania. Ponad 230 dydaktyków odebrało wyróżnienie z rąk Mariusza Wiśniewskiego, zastępcy prezydenta Poznania. 

Strona 1 2 388