Wspólne sprzątanie świata
 

Poznaniacy znów uporządkują swoje najbliższe otoczenie. Wszystko za sprawą międzynarodowej akcji sprzątania świata, której finał tradycyjnie, już od ponad 20 lat odbywa się w trzeci weekend września. W tym roku szczególną uwagę poświęcono plastikowi.

Rozpoczęcie roku szkolnego
 

Ponad 80 tys. uczniów i przedszkolaków, około 9 tys. nauczycieli oraz 3,2 tys. pracowników administracji rozpoczęło w Poznaniu nowy rok szkolny. Oficjalna, miejska inauguracja odbyła się w nowo rozbudowanym Przedszkolu nr 121 przy ul. Biskupińskiej na Strzeszynie. W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, uroczystość przebiegała kameralnie oraz w reżimie sanitarnym. 

Życzenia na nowy rok szkolny 2020/2021
 

                                                                                                                                                                                                                                                    .

Specjalne bilety dla uczniów
 

Od 1 października uczniowie szkół podstawowych, żeby móc korzystać z komunikacji publicznej w Poznaniu i gminach ościennych, będą musieli posiadać specjalny bilet zapisany na imiennej karcie PEKA. Będzie on ważny do końca września następnego roku. Do 30 września tego roku dzieci uczęszczający do szkół podstawowych, a także ci którzy ukończyli ją w poprzednim roku szkolnym, mogą korzystać z komunikacji za darmo.

Wytyczne dotyczące organizacji nauki w czasie pandemii
 

1 września poznańskie dzieci i młodzież po dłuższej przerwie wrócą do przedszkoli i szkół. Sytuacja epidemiczna wymusiła wprowadzenie szeregu wytycznych, uwzględniających kwestie bezpieczeństwa. Miasto Poznań, biorąc pod uwagę opinię zespołu doradczego ds. oświaty przy prezydencie, złożonego z przedstawicieli dyrektorów poznańskich szkół, rekomenduje określone rozwiązania. Ostateczna decyzja każdorazowo będzie zależała od dyrektora szkoły, w porozumieniu z Powiatowym Inspektorem Sanitarnym oraz Miastem.

Nowy rok szkolny w cieniu pandemii
 

Pierwszego września dzieci po dłuższej przerwie wrócą do szkół i przedszkoli. Sytuacja epidemiczna wymusiła wprowadzenie szeregu wytycznych, uwzględniających kwestie bezpieczeństwa. Miasto Poznań, biorąc pod uwagę opinię zespołu doradczego przy prezydencie, złożonego z przedstawicieli poznańskiej oświaty, rekomenduje określone rozwiązania. Ostateczna decyzja każdorazowo będzie zależała od dyrektora szkoły, w porozumieniu z Powiatowym Inspektorem Sanitarnym oraz Miastem. 

Jak organizować kształcenie w czasie epidemii - zalecenia dla dyrektorów szkół
 

Zalecenia dla dyrektorów szkół i placówek, które znajdują się w strefie żółtej i czerwonej, możliwe modele kształcenia w czasie epidemii, procedury postępowania dyrektora i służb sanitarnych w sytuacji wystąpienia zagrożenia zakażenia COVID-19 w szkole, placówce - to główne tematy wspólnej konferencji Ministra Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego.

Strona 1 2 362