Zbliżają się Poznańskie Dni Rodziny

Koncerty, spektakle, webinary, warsztaty - to tylko część atrakcji, jakie czekają na poznanianki i poznaniaków w każdym wieku podczas dziewiątej edycji Poznańskich Dni Rodziny. W tym roku wydarzenia odbywać się będą online oraz w formie spotkań na żywo, z zachowaniem obowiązujących limitów i obostrzeń. Inauguracja imprezy już 15 maja.

Rekrutacja do liceów, techników i szkół branżowych I stopnia

W poniedziałek, 17 maja rozpocznie się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Na złożenie wniosku wraz z potrzebnymi dokumentami uczniowie mają czas do 21 czerwca. W przypadku szkół lub klas dwujęzycznych i sportowych, a także oddziałów międzynarodowych, wstępnych czy przygotowania wojskowego termin jest krótszy i trwa do końca miesiąca. Nabór jest prowadzony wspólnie z Powiatem Poznańskim. 

Wakacje letnie - Otwarty Konkurs Ofert

Wydział Oświaty zaprasza organizacje pozarządowe do aplikowania w Otwartym Konkursie Ofert w zadaniu publicznym pn. "Wspieranie organizacji wypoczynku i działań edukacyjnych dla dzieci i młodzieży, w szczególności z rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej, podczas wakacji letnich i ferii zimowych."

Targi Edukacyjne online

Wystąpienie najpopularniejszej w Polsce TikTokerki, prelekcje blogerów edukacyjnych, utytułowanych wykładowców, a także dziennikarzy i osobistości ze świata nauki - to tylko część programu Targów Edukacyjnych w Poznaniu, które odbędą się online 7 i 8 maja. Na uczestników wydarzenia czekają także m.in. warsztaty edukacyjne, konsultacje zawodowe oraz prezentacje oferty szkół ponadpodstawowych i uczelni wyższych.

Młodzież z Wielkopolski stawia na Szkolny Budżet Obywatelski!

Projekt "DziałaMY! Program rozwoju edukacji obywatelskiej w Wielkopolsce" rozwija sieć Szkolnych Klubów Młodego Obywatela (SKMO) w 20 szkołach. Głównym założeniem programu jest wzrost partycypacji obywatelskiej i społecznej młodzieży oraz zwiększenie zaangażowania osób młodych w sprawy publiczne. Projekt realizowany jest w partnerstwie Stowarzyszeń CREO i Metropolia Poznań w terminie 1 lutego 2021 - 31 sierpnia 2022.

Maturzyści rozpoczęli egzaminy

Maturzyści przystąpili do egzaminu dojrzałości. We wtorek sprawdzili swoją wiedzę z języka polskiego. W Poznaniu wszystko przebiegło bez poważniejszych zakłóceń. W tym roku, oprócz odpowiedzi na pytania zamknięte i otwarte, absolwenci liceów i techników musieli napisać rozprawkę - odwołując się do "Lalki" Bolesława Prusa lub "Ziemi obiecanej" Władysława Reymonta. Alternatywą była analiza wiersza "Strych" Beaty Obertyńskiej. Jutro egzamin z matematyki. 

Dzieci wracają do szkół

Zgodnie z decyzją rządu po długim weekendzie majowym naukę stacjonarną rozpoczną najmłodsze dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych. Poznańskie placówki są na to przygotowane.

Kierunki rozwoju poznańskiej oświaty - uczniowie zabierają głos

Co zrobić, by jeszcze bardziej poprawić warunki panujące w poznańskich szkołach i przedszkolach? Jakie są oczekiwania uczniów w kwestiach bezpieczeństwa czy komfortu nauki? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań mają dać ankiety skierowane do młodzieży, które pomogą w przygotowaniu strategii rozwoju oświaty dla miasta Poznania na najbliższe 10 lat.

Zasady pracy szkół i placówek od 26 kwietnia br. - nauka hybrydowa dla najmłodszych uczniów z 11 województw

Małymi krokami wracamy do stacjonarnej pracy szkół i placówek. Na razie, od poniedziałku, 26 kwietnia w jedenastu województwach uczniowie z klas I-III będą mieli zajęcia hybrydowo, a ci z pozostałych klas będą się uczyć jak dotychczas - zdalnie. W pozostałych pięciu województwach organizacja pracy szkół pozostaje bez zmian. Nie wprowadzamy zmian również w funkcjonowaniu przedszkoli. W kształceniu zawodowym będzie możliwość realizacji zajęć praktycznych i praktyk zawodowych. To plan na kolejny tydzień, do 2 maja. Decyzje, jak będzie wyglądała nauka w szkołach w maju poznamy po koniec kwietnia.

Wmurowanie kamienia węgielnego pod nowy segment szkoły na Krzesinach

Podpisano akt erekcyjny i wmurowano go w fundamenty nowego segmentu szkoły na Krzesinach. To kolejna inwestycja, która poprawi warunki nauki poznańskich uczniów. W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Charlesa de Gaulle'a przy ul. Tarnowskiej powstanie wielofunkcyjne połączenie budynków placówki. Ułatwi to poruszanie się między nimi bez wychodzenia na zewnątrz. Dwukondygnacyjny segment pomieści też dodatkowe sale dydaktyczne dla uczniów.

Strona 1 2 370