Coraz bliżej końca remontu dachu budynku ZSZ nr 6

Rozpoczęte w czerwcu prace, związane z remontem dachu budynku Zespołu Szkół Zawodowych u zbiegu ulic Działyńskich oraz Nowowiejskiego, zbliżają się do końca. W ich efekcie poprawią się bezpieczeństwo i warunki korzystania z obiektu, a także przed postępującym procesem degradacji zabezpieczona zostanie więźba dachowa.

WIĘCEJ ZDJĘĆ

Szkoła jak z Finlandii

Remont sal lekcyjnych, korytarzy i holu, a także modernizacja systemu monitoringu - takie kompleksowe prace udało się przeprowadzić w Szkole Podstawowej nr 77 im. 15. Pułku Ułanów Poznańskich przy ul. Dmowskiego, w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. W poniedziałek w odnowionych murach zorganizowano uroczystość podsumowującą dotychczasowe działania. 

Ogrody Edukacyjne czyli alternatywna nauka

Okres pandemii jest trudnym czas nauki zdalnej, która wielokrotnie towarzyszyła nam w poprzednim roku szkolnym. Świat poznawany w tym okresie to w dużej mierze wirtualna przestrzeń z ekranu komputera, samokształcenie i przyswajanie nauki w teorii.

Targi DREMA

Jak co roku odbył się Ogólnopolski Konkurs "Wyczarowane z drewna" organizowany przez wydawnictwo Inwestor. W konkursie biorą udział uczniowie z zasadniczych szkół zawodowych oraz techników technologii drewna. Zadaniem uczestników jest wykonanie nietypowego, interesującego przedmiotu z drewna. W konkursie przyznawana jest jedna pierwsza nagroda oraz pięć równorzędnych wyróżnień.  W bieżącym roku w finale prezentowano 16 prac uczniowskich.

Konferencja " Młodzi w biznesie" - projekt YouNG Goes Further

Dnia 23 września 2021r. w Zespole Szkół Łączności im. M. Kopernika w Poznaniu odbyła się konferencja pt.: "Młodzi w biznesie", która była podsumowaniem realizacji i osiągniętych rezultatów trzyletniego projektu YouNG Goes Further. Projekt w ramach programu Erasmus+ Partnerstwa Strategiczne koordynowany był przez firmę konsultingową NGi z Wielkiej Brytanii a pozostałymi partnerami oprócz Zespołu Szkól Łączności byli: firma Pedal ze Słowacji, instytucja związana z kształceniem zawodowym JAB z Bułgarii oraz szkoła wyższa z Malty  Malta College of Arts, Science and Technology.

Dzień Przedszkolaka 2021

Co roku w całej Polsce 20 września przedszkolaki świętują swój dzień - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

Konkursy na stanowiska dyrektora

Prezydent Miasta Poznania ogłasza konkursy na stanowiska dyrektorów publicznych poradni psychologiczno-pedagogicznych oraz stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Specjalnych :

1) Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 5, ul. Nowowiejskiego 29;

2) Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 8, os. Rusa 56/D1;

3) Zespołu Szkół Specjalnych nr 102 im. Jana Pawła II w Poznaniu, ul. Przełajowa 6.

Inicjatory 2020. Można już zgłaszać najlepsze inicjatywy pozarządowe

Startuje 6. odsłona konkursu Inicjatory. Jego celem jest promocja i nagrodzenie najlepszych projektów zrealizowanych przez organizacje pozarządowe na rzecz Poznania i jego mieszkańców w 2020 roku. Nominacje można zgłaszać do 26 września. W tym roku po raz kolejny patronem jednej z nagród jest Andrzej Białas, zmarły dwa lata temu społecznik i pełnomocnik Prezydenta Miasta Poznania ds. Społeczeństwa Obywatelskiego.

Konkursy na stanowiska dyrektorów

Prezydent Miasta Poznania ogłasza konkursy na stanowiska dyrektorów publicznych przedszkoli oraz publicznej szkoły podstawowej:

1) Przedszkola nr 29, ul. ks. Józefa 1/3;

2) Przedszkola nr 69, ul. Chopina 3;

3) Przedszkola nr 71, ul. Galla Anonima 13;

4) Przedszkola nr 82, ul. Zawady 26;

5) Przedszkola nr 86, ul. Słowackiego 15;

6) Przedszkola nr 96, ul. Janickiego 24 a;

7) Przedszkola nr 127, os. Pod Lipami 102;

8) Przedszkola nr 188, ul. Dębina 15;

9) Szkoły Podstawowej nr 27 im. Stefana Czarnieckiego, os. Winiary 2.

Strona 1 2 373