Akademia Dobrej Energii Junior - bezpłatny program dla szkół podstawowych

https://www.akademiadobrejenergii.org/

Szanowni Państwo,

z myślą o dobrostanie najmłodszych VanityStyle rozpoczęło II edycję bezpłatnego, edukacyjnego projektu Akademia Dobrej Energii Junior, skierowanego do uczniów klas II i III szkół podstawowych, ich rodziców oraz nauczycieli.
Celem programu jest przekazanie wiedzy na temat zdrowia fizycznego, psychicznego oraz społecznego. Udział w projekcie wzbogaci ofertę edukacyjną szkoły, uatrakcyjni metody pracy z uczniami oraz stworzy pozytywny klimat w szkole - co jest niezbędne dla prawidłowego rozwoju dzieci i satysfakcji nauczycieli.
Program składa się z 3 modułów: Zdrowe ciało, Zdrowa głowa i Rozwój umiejętności.
Co oferujemy szkole, która przystąpi do Akademii?
-  Przyjazna platforma dla nauczyciela www.akademiadobrejenergii.org
- Dostęp do biblioteki materiałów edukacyjnych i gotowych scenariuszy zajęć, kart pracy, gier i zabaw
- Możliwość planowania wdrożenia i śledzenie postępu
- Materiały rozwojowe dla nauczyciela i rodziców
- Dostęp do treści wspierających nauczycieli: artykuły na blogu, webinary co miesiąc, ebooki i treningi online, które pomogą zadbać o dobrostan i samopoczucie.
- Możliwość przeprowadzenia Akademii jako innowacji pedagogicznej, co wspiera rozwój zawodowy.
- Certyfikaty dla dzieci, szkoły oraz nauczycieli.
- Po zakończeniu programu - karta sportowa dla nauczyciela na określony czas oraz upominki dla dzieci.
 Zapisy na www.akademiadobrejenergii.org  do końca marca 2025 r. Program jest zgodny z aktualną podstawą programową MEN i rozszerza ją o zagadnienia prozdrowotne, promujące dobre nawyki już od najmłodszych lat. Może być realizowany w trakcie zajęć edukacyjnych. Program opiera się na metodzie projektu - uczy poprzez doświadczenie, ruch i zabawę.
Projekt objęty jest Honorowym Patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka.
Przeprowadzenie projektu jest możliwe do końca czerwca 2025 r.
Zespół Akademii Dobrej Energii Junior

Konferencja "Zarządzanie zmianą- doradztwo zawodowe od kuchni"

ODN Poznań

Szanowni Państwo, Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli reprezentowany przez Panią Dyrektor Ksenię Herbst-Buchwald oraz Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego reprezentowany przez Panią Dyrektor Zuzannę Szmyt, ma zaszczyt zaprosić doradców zawodowych, psychologów i pedagogów pracujących w szkołach podstawowych, na konferencję: "Zarządzanie zmianą- doradztwo zawodowe od kuchni". Konferencja odbędzie się 29 października o godzinie 10.00 w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego przy ulicy Warzywnej 19 w Poznaniu. W związku z powyższym, proszę o przekazanie załączonych dokumentów: "Zaproszenie" oraz "Program Konferencji", doradcom zawodowym/ psychologom/ pedagogom i/lub wychowawcom klas siódmych i ósmych z Państwa szkoły. Rejestracja odbywa się poprzez stronę www.odnpoznan.pl kurs oznaczony "K17" w ofercie szkoleniowej dla nauczycieli. Aleksandra Berezowska-Ciołek doradca metodyczny doradca.berezowska@odnpoznan.pl tel.: 505 243 116 ODN Poznań

Konferencja "Dzieci i młodzież w kryzysie psychicznym"

ul. Garbary 97/8, Poznań

Zapraszamy na konferencję z okazji 40-lecia Terenowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka w Poznaniu. Wydarzenie kierowane jest do wszystkich zainteresowanych specjalistów i specjalistek pracujących z dziećmi, młodzieżą i ich rodzinami. Podstawowe informacje oraz link do formularza zapisów poniżej. Szczegółowy opis i program na stronie www.kopd.poznan.pl. Konferencja "Dzieci i młodzież w kryzysie psychicznym" 15 listopada 2024 r., w godz. 8:30-15:30 miejsce: sala Auditorium Maximum Wydziału Prawa i Administracji UAM, al. Niepodległości 53 Zapisy za pośrednictwem formularza online: https://forms.gle/PMJLku2PcmAN1q9e8

Konkurs "Mali Bajkopisarze"

Zakład Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu sp. z o.o. ul. Ratajczaka 19, 61-814 Poznań

Zakład Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu zaprasza do udziału w konkursie "Młodzi bajkopisarze".  Konkurs jest nową wersją prowadzonego przez Spółkę od kilku lat konkursu "Mali Bajkopisarze" - tym razem jednak skierowanego do starszej grupy wiekowej, tzn. klas 1-3 szkół podstawowych. Celem konkursu jest rozbudzanie zainteresowań literaturą dziecięcą, podnoszenie świadomości ekologicznej oraz promowanie pozytywnych zachowań u dzieci w zakresie prawidłowego postępowania z odpadami. Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Poznania.

Darmowe wykłady w ramach projektu "Kto pyta, nie błądzi - nauka dostarczy odpowiedzi"

Poznański Park Naukowo-Technologiczny ul. Rubież 46 61-612 Poznań

29 i 30 października tego roku odbęda sie darmowe wykłady w ramach projektu "Kto pyta, nie błądzi - nauka dostarczy odpowiedzi", finansowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach konkursu Społeczna Odpowiedzialność Nauki II. Celem projektu jest popularyzacja wiedzy z obszarów zdrowia, społeczeństwa, nauki i technologii, a także obalanie naukowych mitów oraz zwiększanie świadomości społecznej w tych dziedzinach. W czasach dezinformacji, projekt ma na celu weryfikowanie informacji i eliminowanie szkodliwych stereotypów, szczególnie poprzez aktywizację młodzieży i seniorów. Kluczowe działania obejmują udostępnianie treści na różnych platformach, organizację podcastów oraz wydanie książki podsumowującej projekt.
Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny, a wykłady odbywają się w kinie Apollo w Sali Widowiskowej. Mamy za sobą już dwa cykle wydarzeń. Do tej pory obalaliśmy mity związane z Farmacją, Żywieniem, Ochroną Środowiska czy Sztuczną Inteligencją (https://ppnt.poznan.pl/kto-pyta-nie-bladzi/).
    ​W październikowym cyklu wydarzeń, spotkania będą poświęcone zagadnieniom z dziedziny psychologii i ekonomii społecznej, które zostaną omówione przez ekspertów:
- dr Karolina Appelt (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza) - ekspert w dziedzinie psychologii,
- dr Anna Waligóra (Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu) - ekspert w dziedzinie ekonomii.​
Harmonogram wydarzeń:
·       29 października (wtorek) godzina 09.00 - szkoły podstawowe (4-8)
·       29 października (wtorek) godzina 12.00 - szkoły ponadpodstawowe
·       30 października (środa) godzina 09.00 - szkoły podstawowe (4-8)
·       30 października (środa) godzina 12.00 - seniorzy oraz grupa ogólna
    Link do rejestracji na wydarzenie:
https://rejestracje.ppnt.poznan.pl/formularz/528-kto-pyta-nie-bladzi-nauka-dostarczy-odpowiedzi-trzeci-cykl-spotkan
    Link do wydarzenia na Facebooku, gdzie na bieżąco są dodawane informacje na temat najbliższych wykładów:
https://www.facebook.com/events/26547941701519343/
    Jesteśmy przekonani, że projekt ten może stanowić cenne wsparcie w edukacji i podnoszeniu świadomości społecznej w zakresie zdrowia, nauki oraz technologii, a Państwa chcielibyśmy prosić o pomoc w dotarciu do jak najszerszego grona odbiorców poprzez rozesłanie informacji o nadchodzących wykładach wśród Państwa społeczności i podopiecznych. Wierzymy, że dzięki współpracy z Państwa instytucją będziemy mogli skuteczniej zwiększyć świadomość na temat ważnych zagadnień omawianych podczas naszych spotkań i umożliwić udział w wydarzeniach większej liczbie osób, którym wiedza przekazywana przez naszych ekspertów może być szczególnie wartościowa. Wierzymy, że udział w naszych spotkaniach będzie miło spędzonym czasem.
    W przypadku, gdyby rejestracja online na wydarzenia nie była możliwa dla Państwa podopiecznych, oferujemy możliwość dostarczenia papierowych biletów bezpośrednio do Państwa ośrodka. Prosimy o kontakt w tej sprawie, a z przyjemnością dostarczymy bilety, aby każdy zainteresowany miał szansę wziąć udział w naszych wykładach.
    W razie pytań lub chęci nawiązania współpracy, prosimy o kontakt. Chętnie przedstawimy więcej szczegółów i omówimy możliwości współpracy w ramach projektu.

Wykłady w ramach Latającego Uniwersytetu Demokracji im. Joanny Dareckiej

?Dlaczego! Towarzystwo Dziennikarskie

Latający Uniwersytet Demokracji im. Joanny Dareckiej zaprasza na inauguracyjny wykład o roli dialogu obywatelskiego w nadchodzącej rewolucji pn. Zielony Ład a głos zabierze dr Mirosława Stępień, aktywistka społeczna, kulturoznawczyni. Wykład odbędzie się 11 października 2024 roku o godzinie 18:00. Poznań, ul. Towarowa 35.

Modjeska Fiestival - Zapraszamy! II LO Poznań

modjeska.festival@2lopoznan.pl

Serdecznie zapraszamy wszystkie wielkopolskie szkoły ponadpodstawowe do wzięcia udziału w "Modjeska Fiestival" I Festiwalu Muzyki z Filmów im. Heleny Modrzejewskiej, który odbędzie się w II Liceum Ogólnokształcącym w Poznaniu. To wyjątkowa okazja do zaprezentowania talentów muzycznych uczniów, którzy poprzez muzykę filmową będą mogli wyrazić swoje emocje, pasje oraz artystyczne zainteresowania.

Festiwal to także świetna okazja do integracji młodzieży oraz rozwijania ich umiejętności muzycznych w inspirującej atmosferze. Zachęcamy do zgłoszeń i współtworzenia tego wyjątkowego wydarzenia, które planujemy uczynić coroczną tradycją w naszym mieście.

Wraz z niniejszą wiadomością przesyłamy kartę zgłoszenia, plakat i regulamin, który zawiera szczegółowe informacje na temat warunków uczestnictwa, terminów oraz zasad zgłaszania się do konkursu. Zgłoszenia do I etapu - online przyjmujemy *do 7 października 2024 r*.

"Aktywni Błękitni - szkoła przyjazna wodzie"

ul. Żelazna 59A, 00-848 Warszawa

Wody Polskie rozpoczęły przyjmowanie zgłoszeń do ogólnopolskiego, bezpłatnego programu "Aktywni Błękitni - szkoła przyjazna wodzie" w roku szkolnym 2024/2025! 
Celem programu jest pogłębianie wiedzy o zrównoważonym korzystaniu z zasobów wodnych, kształtowanie odpowiedzialnych postaw środowiskowych i zdobywanie wiedzy na temat krajowej hydrotechniki. Dzięki współpracy z partnerami programu uczniowie szkół podstawowych uczestniczą w pokazach ratownictwa wodnego oraz uczyć się udzielania pierwszej pomocy.  

Jakie korzyści daje dołączenie do Aktywnych Błękitnych?
- Lekcje w szkołach z ekspertami programu 

- Dostęp do bezpłatnych materiałów dydaktycznych 

- Zwiedzanie obiektów hydrotechnicznych i lodołamaczy Wód Polskich 
- Pokazy ratownictwa wodnego i ćwiczenia z udzielania pierwszej pomocy 
- Pikniki edukacyjne 
- Atrakcyjne konkursy z nagrodami 
 Zapisy do programu:https://www.gov.pl/ /wody-polskie/dolacz-do-nas  

Konferencja inaugurująca Program "Szkoła Pozytywnych Relacji"

Wydział Studiów Edukacyjnych UAM

Wydział Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza serdecznie zaprasza osoby zainteresowane wspieraniem dobrostanu psychicznego wszystkich uczestniczek/uczestników polskiego systemu oświaty do udziału w Konferencji inaugurującej Program "Szkoła Pozytywnych Relacji", która odbędzie się 20 listopada 2024 r. na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Szamarzewskiego 89 w Poznaniu.

Cele konferencji:

  • Przedstawienie osobom pracującym w polskim systemie oświaty (nauczyciele/ki, dyrekcja, psycholodzy/żki szkolni/e, pedagodzy/żki szkolni/e) wiedzy nt. koncepcji Internal Family Systems Richarda Schwartza (IFS).
  • Inspirowanie osób uczestniczących w Konferencji do rozwijania tzw. Jakości "Ja" u nich samych oraz uczniów/uczennic, z którymi pracują.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Wydziału Studiów Edukacyjnych UAM: https://wse.amu.edu.pl/kalendarz-wydarzen-wse/zycie-wydzialu/konferencje/konferencja-inaugurujaca-program-szkola-pozytywnych-relacji

Osoby zainteresowane prosimy o wypełnienie formularza online: https://forms.office.com/e/HprLvwbGUd lub przesłanie wypełnionego formularza w wersji Word (dostępny poniżej w załącznikach) na adres tomasz.junczyk@amu.edu.pl

"Poznaj nasza pracownię"

address ul. Wojska Polskiego 71b, 60-630 Poznań

Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich - Państwowy Instytut Badawczy w Poznaniu, nadzorowany przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, realizuje projekt p.n. "Pracownia Innowacji Instytutu Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich - Państwowego Instytutu Badawczego - popularyzacja osiągnięć naukowych oraz wspieranie innowacyjności".

Istotnym elementem wspomnianego projektu jest zadanie p.n. "Poznaj Naszą Pracownię" - organizacja spotkania seminaryjnego i wizyt studyjnych dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych o profilach rolniczych i przyrodniczych oraz ogólnokształcących. W ramach działania planowana jest organizacja spotkania seminaryjnego (dnia 18 czerwca 2024 r. w godzinach 10-12) oraz wizyt studyjnych dla młodzieży (we wrześniu 2024 r.), podczas których prezentowane będą wybrane aspekty działalności badawczej Instytutu, w tym w szczególności innowacyjnych rozwiązań stosowanych w IWNiRZ-PIB.

W ramach zadania przeprowadzone zostaną:

 - seminarium, obejmujące zagadnienia z zakresu najnowszych technologii stosowanych w rolnictwie, a także nowoczesnych rozwiązań dot. agrotechniki i przetwórstwa roślin włóknistych oraz upraw alternatywnych, w tym upraw ziół, które odbędzie się w siedzibie Instytutu we wtorek, dnia 18 czerwca 2024 r.

Planowane są także wizyty studyjne, adresowane do młodzieży, w IWNiRZ-PIB oraz jego Zakładach Doświadczalnych, podczas, których uczniowie poszerzą wiedzę pozyskaną w trakcie seminarium o aspekty praktyczne. Tematyka wizyt obejmować będzie m.in.:

- Hodowla i agrotechnika roślin włóknistych z elementami rolnictwa nowoczesnego (m.in. zastosowanie bezzałogowych jednostek latających i robotyzacja upraw);

- Rośliny zielarskie jako alternatywa w produkcji rolniczej - hodowla, uprawa, farmakognozja (m.in. wizyta w Ogrodzie Roślin Leczniczych, laboratorium farmakongostycznym);

- Przetwórstwo roślin włóknistych - pozyskanie i przerób włókien łykowych na cele tekstylne i techniczne (m.in. prezentacja maszyn roszalniczych i włókienniczych, obserwacja procesu produkcji);

- Biotechnologia oraz inżynieria genetyczną roślin użytkowych i zielarskich, a także farmakologia i fitochemia;

- Public relations, komunikacja społeczna i marketing IWNIRZ-PIB w służbie polskiej nauki i rolnictwa.

Podsumowaniem wizyt będzie konkurs dla uczestników, zakładający przygotowanie posteru lub innej formy prezentacji przez zespoły 3-5 osobowe z każdej klasy uczestniczącej w programie "Poznaj Naszą Pracownię" (co najmniej 10 posterów/prezentacji w efekcie realizacji całego projektu). Postery będą przedstawiać opracowane przez uczniów zagadnienia przekrojowe, wybrane we współpracy z pracownikami Instytutu lub proponowane przez uczestników spotkań projekty innowacyjnych rozwiązań w zakresie prezentowanych technologii lub procesów. Zespoły zaproszone zostaną do prezentacji wyników swoich prac podczas wydarzenia podsumowującego cały projekt.

Serdecznie zapraszam Państwa Szkołę do udziału w projekcie, którego wymogiem jest uczestnictwo w seminarium, obejmujące zagadnienia z zakresu najnowszych technologii stosowanych w rolnictwie, a także nowoczesnych rozwiązań dot. agrotechniki i przetwórstwa roślin włóknistych oraz upraw alternatywnych, w tym upraw ziół, które odbędzie się w siedzibie Instytutu we wtorek, dnia 18 czerwca 2024 r. (w godzinach 10-12).

Warsztaty "Techniki Wyciszania Dziecka Hiperaktywnego"

Urząd Miasta Poznania Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych ul. 3 Maja 46 61-728 Poznań , Pracownia Ekonomii Społecznej Ładne Rzeczy ul. Święty Marcin 57 61-806 Poznań

Zapraszamy rodziców i opiekunów dzieci na warsztaty "Techniki Wyciszania Dziecka Hiperaktywnego", które odbędą się 18 czerwca, w godz. 16:00-18:00, w Pracowni Ekonomii Społecznej Ładne Rzeczy przy ul. Św. Marcin 57.

Podczas warsztatów terapeuta integracji sensorycznej pokaże Wam techniki wyciszania dziecka w zaciszu własnego domu. Ta wiedza przyda się każdemu, kto chce pomóc swojemu dziecku w kontrolowaniu emocji. Będziemy prezentować czynności, które nie wymagają specjalistycznego sprzętu, a większość niezbędnych pomocy można znaleźć w każdym domu.

Warsztaty są nieodpłatne. Liczba miejsc ograniczona. Formularz zgłoszeniowy: http://www.poznan.pl:443/mim/public/forms/event_application.html?af_id=341&wyd_id=158947

Diagnoza poziomu występowania kompetencji przyszłości

ul. Kutrzeby 10 | 61 - 719 Poznań

Collegium Da Vinci we współpracy z Fundacją Rozwoju Edukacji i Technologii realizuje obecnie badania ankietowe, których celem jest diagnoza poziomu występowania kompetencji przyszłości - istotnych w perspektywie ekspansji AI, w grupie osób uczących się (uczniów szkół ponadpodstawowych i studentów), a także związanych z nimi luk kompetencyjnych. Osiągnięciu tego celu służyć ma realizacja badań w pięciu grupach (uczniów szkół ponadpodstawowych, studentów, nauczycieli szkół ponadpodstawowych, wykładowców akademickich i przedstawicieli biznesu - pracodawców). 

Wyniki badań pozwolą na sformułowanie zaleceń służących modyfikacji programów kształcenia na uczelniach wyższych, aby jak najlepiej przygotować przyszłych absolwentów do funkcjonowania na stechnologizowanym rynku pracy.

W efekcie chcielibyśmy zaprosić Państwa do udziału w ankiecie. Wasz głos - osób mających stały i bezpośredni kontakt z uczniami, a także znających ich słabe i mocne strony jest dla nas bardzo ważny. Wypełnienie ankiety zajmie około 15 minut i będzie ona aktywna do 20 czerwca. Poniżej link do dedykowanego Państwu narzędzia (w załączniku kod QR)

Nauczyciele

https://kpnauczyciele.webankieta.pl/

W miarę możliwości prosimy też o udostępnienie ankiety uczniom - być może uda się zrealizować ją w ramach lekcji.

Uczniowie

https://kpuczniowie.webankieta.pl/

Konkurs ORE dla szkół podstawowych - wdrażanie modułowych e-podręczników

al. Jana Chrystiana Szucha 25 00-918 Warszawa

Zapraszamy wszystkie publiczne szkoły podstawowe do wzięcia udziału w konkursie "Wybór szkoły podstawowej do pilotażu wdrażania Modułowych E-Podręczników". W ramach pilotażu nauczyciele otrzymają kompleksowe wsparcie merytoryczne i możliwość pracy z nowoczesnymi narzędziami dydaktycznymi. Wezmą także udział w kompleksowym szkoleniu wprowadzającym w zagadnienia korzystania z modułowych e-podręczników i ZPE oraz warsztatach rozwijających umiejętność pracy z modułowym e-podręcznikiem. 
Nauczyciele otrzymają też stałe indywidualne wsparcie mentora, który jest ekspertem merytorycznym z danego przedmiotu oraz wsparcie z wykorzystania ZPE w zakresie tworzenia i modyfikacji modułowych e-podręczników.
Udział w pilotażu jest bezpłatny, realizowany w ramach projektu "Pilotażowe wdrożenie modułowych e-podręczników oraz opracowanie założeń do zaawansowanych technologicznie e-materiałów wspierających nowoczesne metody nauczania i uczenia się", współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, w ramach Programu.

Więcej informacji o konkursie na stronie ORE pod linkiem: https://tiny.pl/ddht3

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w załączniku pod linkiem: https://tiny.pl/dfc27

Poradnik jak korzystać z modułowych e-podręczników w załączniku pod linkiem: https://tiny.pl/dfc2l

XX Ogólnopolski Festiwal Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie nad Wartą pt "Święta i Posty" 1-2 czerwca 2024r.

https://nowa.muzarp.poznan.pl/

Z przyjemnością anonsujemy program jubileuszowej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie. Jak co roku na przybyłych gości czekać będzie moc średniowiecznych atrakcji. Tegoroczny tytuł imprezy napędzają kontrasty pomiędzy czasem świętowania i okresami postu. Organizatorzy nie ukrywają jednak, że zdecydowanie chętniej patrzą w stronę pierwszej części przyjętego tematu. Dla odwiedzających w tym roku Ląd nad Wartą przygotowano prawdziwą ucztę dla zmysłów i intelektu!
Festiwal ponownie powita dostojnych gości z całymi rodzinami  w urokliwych krużgankach pocysterskiego klasztoru. Jak zawsze w początkach czerwca nad osadą Słowian ulokowaną na terenie Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Lądzie, unosić będzie się dym z dziesiątek palenisk i gwar średniowiecznej czeredy. Zapraszamy na niezliczone pokazy, wykłady, inscenizacje historyczne, rodzinne warsztaty edukacyjne oraz gry i zabawy dla najmłodszych.Wszystkościśle powiązane z tegorocznym tematem przewodnim "Święta i Posty".
Święta i posty to tradycyjny kontrast występujący w kalendarzu ludzi wielu epok.
Jeśli chodzi o średniowiecze, bardzo wyraźny w kontekście kalendarza liturgicznego.
Dziś także, świętujemy i pościmy wcale nie od święta. Jak przez kolejne wieki przeobrażały się motywacje ludzi wiodące ku jednemu i drugiemu postępowaniu? Jak miał się do tego apekt wiary, umiłowanie hedonizmu czy kult własnej fizyczności?
Wierzymy, że uda nam się podzielić z Państwem wiedzą i umożliwić pogłębioną refleksję nad problematyką świąt i postów.
Tegoroczny Festiwal potrwa dwa dni! Do zobaczenia w sobotę i niedzielę 1 i 2 czerwca!
W organizację wydarzenia zaangażowani są, jak co roku:
Starostwo Powiatowe w Słupcy, Muzeum Archeologiczne w Poznaniu, Gmina Lądek, Wyższe Seminarium Duchowne Towarzystwa Salezjańskiego w Lądzie, Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu oraz Stowarzyszenie "Unia Nadwarciańska".
Serdecznie zapraszamy!

Zapraszamy na kurs mediatorów rodzinnych cz. I

ul. Garbary 97/8, Poznań

Ośrodek Mediacji Rodzinnych przy Terenowym Komitecie Ochrony Praw Dziecka w Poznaniu serdecznie zaprasza na Kurs mediatorów rodzinnych cz. I (44 godz. dyd.). Celem szkolenia jest wzmocnienie umiejętności rozwiązywania konfliktów w codziennej pracy (m.in. konflikty rodzicielskie, konflikty rodzinne, konflikty sąsiedzkie, konflikty szkolne i rówieśnicze), poznanie technik rozmowy skierowanej na rozwiązanie i wydobywanie zasobów klienta. W czasie zajęć uczestnicy będę mieli okazję przyjrzeć się sesji mediacyjnej z udziałem certyfikowanego mediatora. Zajęcia współprowadzi prawnik, który omówi zasady tworzenia ugód mediacyjnych. Dla kogo: Szkolenie skierowane jest do pracowników i pracowniczek poznańskich instytucji samorządowych, którzy pracują zawodowo z rodzinami. Do udziału zapraszamy w szczególności nauczycielki i nauczycieli z poznańskich placówek oświatowych. Termin i zapisy: Szkolenie odbędzie się w dniach 22 czerwca - 26 czerwca 2024 roku (sobota - środa), w godzinach od 9:30 do 16:00 Zajęcia prowadzone są w siedzibie TKOPD w Poznaniu przy ul. Garbary 97/8 (lokal na III piętrze). Zapisy przyjmujemy mailowo pod adresem szkolenia@kopd.poznan.pl lub telefonicznie pod numerem +48 503 012 219. Szczegółowy opis i program szkolenia na stronie www.kopd.poznan.pl w zakładce "Szkolenia dla Specjalistów".

9. edycja bezpłatnych studiów podyplomowych Szkoła Edukacji PAFW i UW

www.szkolaedukacji.pl

Szkoła Edukacji PAFW i UW otwiera rekrutację na bezpłatne studia podyplomowe w Szkole Edukacji na rok 2024/25. Jeśli...

  • już pracujesz w szkole, ale czujesz, że czegoś Ci brakuje
  • kończysz studia i szukasz swojej drogi
  • wracasz na rynek pracy po urlopie rodzicielskim
  • zawsze myślałeś o byciu nauczycielem, ale dotąd nie było okazji..

... to Szkoła Edukacji jest dla Ciebie idealnym miejscem! Czekamy ze stypendium (2,5 tys./mc), darmowym akademikiem, a przede wszystkim z wyjątkowym programem studiów, opartym na relacjach, praktyce i refleksji. Aplikuj już dziś!
Szczegółowe informacje można znaleźć:
Na naszej stronie internetowej
W poście na Facebooku

"Kompetencje nauczycieli w wielokulturowej szkole" zapraszamy na debatę

https://ibe.edu.pl/pl/debata-tozsamosc-narodowa/2355-podsumowanie-debaty-on-line-projektu-tozsamosc-narodowa-w-procesie-edukacji-szkolnej

Szanowni Państwo,

W imieniu Instytutu Badań Edukacyjnych Ministerstwo Edukacji Narodowej zaprasza na debatę: "Kompetencje nauczycieli w wielokulturowej szkole".

Wydarzenie jest organizowane w ramach "Dni Otwartych Funduszy Europejskich" oraz XX - lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Zapraszamy online 10 maja 2024 r., godz. 13:00-13:45

W trakcie debaty poruszone zostaną następujące zagadnienia:

  • wyzwania, z którymi na co dzień mierzą się nauczyciele i dyrektorzy szkół w pracy w wielokulturowych środowiskach,
  • możliwe rozwiązania i dobre praktyki pracy w wielokulturowych środowiskach.

W dyskusji udział wezmą badacze z projektu "Tożsamość narodowa w procesie edukacji szkolnej", który jest realizowany przez Instytut Badań Edukacyjnych oraz zaproszeni goście. Więcej informacji o projekcie: https://ibe.edu.pl/pl/debata-tozsamosc-narodowa

Link do formularza rejestracyjnego na webinar:  https://forms.gle/bffym8DA9ouwiVE66
Zgłoszenia będą przyjmowane do 9 maja 2024 r. do końca dnia.

Osoby zgłoszone otrzymają link do wydarzenia.

Departament Funduszy Strukturalnych

Bezpłatne warsztaty online "Praktyczne szkolenie z wykorzystania sztucznej inteligencji w edukacji"

Kutrzeby 10, 61-719 Poznań

Tym razem zapraszamy na bezpłatne warsztaty online "Praktyczne szkolenie z wykorzystania sztucznej inteligencji w edukacji", które poprowadzi Eduentuzjastka, członkini grupy Superbelfrzy RP, doradczyni metodyczna certyfikowana trenerka oświaty, nauczycielka języka polskiego, specjalistka do spraw edukacji medialnej Katarzyna Włodkowska.  Warsztat dedykowany jest nauczycielom oraz dyrektorom szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz edukatorom. Udział jest bezpłatny, ale ilość miejsc jest ograniczona Link do zapisu à https://cdv.clickmeeting.com/poznai-praktyczne-szkolenie-z-wykorzystania-sztucznej-inteligencji-w-edukacji-/registerW oparciu o dane z raportu "Polska edukacja w cieniu AI", aż 51% ankietowanych nauczycieli szkół ponadpodstawowych uważa, że narzędzia oparte na sztucznej inteligencji  zrewolucjonizują edukację. Natomiast zaledwie 28% badanych nauczycieli posiada wiedzę niezbędną do zrozumienia rekomendacji pochodzących od AI. Pora to zmienić.Czy chcesz zrewolucjonizować swoje metody nauczania i przekroczyć granice tradycyjnej edukacji? Dołącz do naszego szkolenia dla nauczycieli i nauczycielek, które pozwoli Ci odkryć pełen potencjał sztucznej inteligencji w szkole!

Dlaczego warto do nas dołączyć?

  • Dowiesz się, jak wykorzystać narzędzia oparte na sztucznej inteligencji do personalizacji procesu nauczania i dostosowania go do indywidualnych potrzeb uczniów.
  • Poznasz najnowsze technologie, które mogą wspomóc zarządzanie klasą, ocenianie prac oraz monitorowanie postępów uczniów, oszczędzając cenny czas i zwiększając efektywność nauczania.
  • Poznasz ekspertów w dziedzinie edukacji i sztucznej inteligencji, aby odkryć nowe pomysły i strategie, które pobudzą kreatywność w Twojej pracy jako nauczyciela, nauczycielki.
  • Poznasz nie tylko teorię, ale także zdobędziesz praktyczne umiejętności w zakresie korzystania z konkretnych narzędzi i aplikacji wspomagających nauczanie.

Korzyści ze szkolenia:

Cel szkolenia: Uczestnicy szkolenia zdobędą praktyczną wiedzę i umiejętności wykorzystania narzędzi AI w celu usprawnienia procesu edukacyjnego oraz zwiększenia zaangażowania i efektywności nauki.

  1. Optymalizacja czasu pracy: Nauczysz się, jak AI może pomóc w szybkim tworzeniu i edytowaniu dokumentów, oszczędzając Twój cenny czas.
  2. Kreatywność bez ograniczeń: Poznasz aplikacje AI, które umożliwiają tworzenie zaawansowanych obrazów, filmów i prezentacji, nawet jeśli nie posiadasz umiejętności graficznych.
  3. Prostota obsługi: Otrzymasz proste instrukcje, które krok po kroku wprowadzą Cię w świat narzędzi AI, czyniąc technologię dostępną i zrozumiałą.
  4. Narzędzia na wyciągnięcie ręki: Zaprezentujemy najbardziej funkcjonalne narzędzia AI, które z łatwością zintegrujesz z codzienną pracą edukacyjną.
  5. Innowacyjne metody nauczania: Dowiesz się, jak tworzyć angażujące materiały dydaktyczne i gry edukacyjne, które przyciągną uwagę uczniów.
  6. Obiektywna ocena postępów: Nauczysz się, jak wykorzystać AI do ewaluacji postępów uczniów, co pozwoli na bardziej obiektywną i precyzyjną ocenę ich rozwoju.

.

Link do szczegółów wydarzenia à https://cdv.pl/wydarzenia/warsztat/poznai-praktyczne-szkolenie-z-wykorzystania-sztucznej-inteligencji-w-edukacji/

Gigathon czyli Ogólnopolski Konkurs Programistyczny

ul. Zygmunta Słomińskiego 15/508 00-195 Warszawa

Ogłaszamy start II edycji Gigathonu czyli Ogólnopolskiego Konkursu Programistycznego organizowanego pod patronatem Ministra Edukacji.
Gigathon to nie tylko największy konkurs informatyczny w Polsce, ale również niezwykła szansa dla uczniów na wykazanie się swoimi technologicznymi umiejętnościami i wygranie nagród takich jak konsola Xbox, smartfony, tablety i wiele innych.

Aby wziąć udział wystarczy zapisać się na stronie: http://info.gigathon.pl/edu i w terminie od 6 do 26 maja rozwiązać krótki quiz online, na podstawie którego zapraszamy uczniów do kolejnego etapu.

Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży w przedziale wiekowym 7-18 lat i odbywa się w czterech kategoriach.

W tym roku mamy również specjalną konkurencję dla szkół. W ramach akcji Gigathon School Challenge szkoły rywalizują o wspaniałe nagrody w specjalnie przygotowanym rankingu. Placówki, z których najwięcej uczniów weźmie udział w Gigathonie zdobywają:

- bony o łącznej wartości 9000 zł na sprzęt technologiczny i edukacyjny
- stypendia dla uczniów na semestralne kursy z programowania
- zestawy książek od wydawnictw Helion i HarperCollins
- webinar o wykorzystaniu narzędzi sztucznej inteligencji w edukacji

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie: https://crm.giganciprogramowania.edu.pl/app/RankingSzkolGigathon

Zaproszenia na spotkania z ekspertem KAS - rozliczenia podatku dochodowego od os. fizycznych za 2023 roku, ze szczególnym uwzględnieniem rozwiązań dedykowanych dla rodziców i opiekunów prawnych.

Urząd Miasta Poznania | ul. Za Bramką 1, 61-842 Poznań adres korespondencyjny: plac Kolegiacki 17, 61-841 Poznań

Zapraszamy do udziału w szkoleniu on-line, w którym zostaną omówione wybrane zagadnienia z rozliczenia podatku dochodowego od os. fizycznych za 2023 roku, ze szczególnym uwzględnieniem rozwiązań dedykowanych dla rodziców i opiekunów prawnych.

Spotkanie odbędzie się w aplikacji TEAMS w dniu26 marca, w godz. 10:00-11:30.
Szkolenie poprowadzą dla Państwa eksperci z Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu.

Link:

Kliknij tutaj, aby dołączyć do spotkania

Identyfikator spotkania: 399 938 859 567
Kod dostępu: LuGWCa

Więcej informacji o rozliczeniu PIT na podatki.gov.pl - link:Twój e-PIT