Wybory 2019 - losowanie miejsc
 

Wybory 2019 - losowanie miejsc

Komitety wyborcze partii od soboty będą mogły zamieszczać plakaty swoich kandydatów w specjalnie przygotowanych do tego celu strefach. Każdy komitet ma na konstrukcjach ekspozycyjnych przyporządkowane miejsce. Numery miejsc zostały przydzielone w drodze losowania. Wybory parlamentarne odbędą się 13 października.

czytaj więcej
Wybory 2019 - gdzie głosować?
 

Wybory 2019 - gdzie głosować?

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października. Tego dnia w Poznaniu działać będzie 227 lokali wyborczych. Osoby, które nie są pewne do jakiej komisji się zgłosić, mogą to sprawdzić na kilka sposobów.

czytaj więcej
Usługa sprawdź gdzie głosujesz
 

Usługa sprawdź gdzie głosujesz

Czy mogę sprawdzić gdzie głosuje? Jak znaleźć lokal wyborczy i informacje o obwodzie oraz okręgu?

Postanowienie Komisarza Wyborczego I w Poznaniu zostało wydane. Sprawdź informacje tutaj.

Zaktualizowana mapa Poznania:

czytaj więcej
Wybory 2019 - ułatwienia dla wyborców
 

Wybory 2019 - ułatwienia dla wyborców

Dopisanie do spisu wyborców i uzyskanie zaświadczenia o prawie do głosowania będzie jeszcze łatwiejsze. To dzięki dodatkowym punktom obsługi wyborców na Winogradach i Dębcu oraz możliwości rezerwacji wizyty w urzędzie przez internet.

czytaj więcej
Wybory 2019 - poznański niezbędnik wyborcy już działa!
 

Wybory 2019 - poznański niezbędnik wyborcy już działa!

Informacje o warunkach udziału w wyborach, ułatwieniach dla osób z niepełnosprawnościami czy o zasadach głosowania poza miejscem stałego zamieszkania - te i inne zagadnienia związane z jesiennymi wyborami do Sejmu i Senatu można już znaleźć pod adresem: www.poznan.pl/parlament2019. Jednocześnie przypominamy, że trwa nabór członków do obwodowych komisji wyborczych. Gdzie się zgłosić i jakie wymagania powinien spełniać kandydat? Szczegóły w artykule. Wybory parlamentarne odbędą się w niedzielę, 13 października.

czytaj więcej
Udział wyborców z niepełnosprawnościami
 

Udział wyborców z niepełnosprawnościami

Prawo do głosowania korespondencyjnego

Wyborcy posiadający orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, a także osoby о stałej albo długotrwałej niezdolności do pracy w gospodarstwie rolnym, którym przysługuje zasiłek pielęgnacyjny, mają prawo głosowania korespondencyjnego.

Zamiar głosowania należy zgłosić komisarzowi wyborczemu najpóźniej do 15 dnia przed dniem wyborów, tj. do 30 września 2019 r. (poniedziałek).

Dane teleadresowe Komisarza Wyborczego I w Poznaniu

Elektroniczna skrzynka podawcza ePUAP - /8ay1l88xqv/skrytka

ul. Kościuszki 93, 61-716 Poznań

numery telefonów:
61 854 13 35 oraz 61 852 22 52

Prawo do głosowania przez pełnomocnika

Głosować przez pełnomocnika mogą wyborcy którzy najpóźniej w dniu głosowania ukończą 75 lat lub posiadający orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, a także osoby о stałej albo długotrwałej niezdolności do pracy w gospodarstwie rolnym, którym przysługuje zasiłek pielęgnacyjny.

czytaj więcej