Sprawdź czy jesteś bezpieczny!

"W wyniku kolizji TIR-a na autostradzie A-2 w kierunku na Warszawę na wysokości węzła Luboń autostrada jest zablokowana", "IMGW ostrzega przed gwałtownymi burzami", "Uwaga na zmiany w organizacji ruchu drogowego" - takie oraz wiele innych komunikatów można otrzymywać dzięki zapisaniu się do serwisu Centrum Zarządzania Kryzysowego. W ten sposób o każdym zagrożeniu w okolicy zostaniemy poinformowani poprzez SMS-a wysłanego na podany przez nas numer telefonu.

UMP 2015 - grafika artykułu
UMP 2015

Wypadek, gwałtowne zmiany pogody, sytuacje kryzysowe - odtąd informacje o nagłych i niebezpiecznych dla życia lub zdrowia zdarzeniach w okolicy mogą docierać do każdego za pomocą SMS-a. Wszystko dzięki systemowi ostrzegania przed zagrożeniami. Krótkie komunikaty trafiają natychmiastowo do kilkunastu tysięcy osób.

- System sms-owego ostrzegania przed zagrożeniami pozwala na szybkie i skuteczne docieranie z nagłymi informacjami do wielu osób. Dzięki niemu mieszkańcy naszego miasta, którzy zapisali się do systemu, otrzymują sprawdzone komunikaty, które dotyczą wydarzeń, związanych z bezpośrednim zagrożeniem życia, zdrowia czy koniecznością unikania danych miejsc z różnych przyczyn - mówi dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Hieronim Węclewski.   

System i otrzymywane dzięki niemu informacje, związane są z bezpośrednim miejscem zamieszkania. Każdy, kto chciałby się do niego zapisać, może to zrobić na dwa sposoby. Pierwszy z nich polega na wysłaniu SMS-a aktywującego na numer 4007. W treści należy wpisać kod zgodny ze swoim adresem. Można go znaleźć na liście, która zamieszczona jest na końcu artykułu. Koszt aktywacji jest jednorazowy i odpowiada standardowej stawce za SMS (zgodnie z cennikiem operatora) do sieci własnego operatora GSM. Drugi sposób odbywa się poprzez elektroniczny formularz. Dostępny jest on na stronie internetowej https://poznan.serwersms.pl/

W tej chwili z systemu korzysta ponad 10 000 mieszkańców miasta.

DP

Załączniki

sieci społecznościowe