Blisko 10 km indywidualnie lub 5 x 2 km w Sztafecie Pamięci pokonają 24 czerwca zawodnicy, którzy wystartują w biegu upamiętniającym pierwszy niepodległościowy zryw w powojennej Polsce. Bieg z okazji 62 rocznicy Poznańskiego Czerwca 1956 roku będzie imprezą upamiętniającą wydarzenia z tamtego okresu. Jego celem będzie także szerzenie wiedzy o tamtym strajku i jego konsekwencjach dla dzisiejszych pokoleń Polaków. Pierwsze 1956 zapisanych osób otrzyma specjalne opaski powstańcze, zaś organizator biegu przekaże 4 złote z każdego sprzedanego pakietu na renowację miejsc pamięci. Zapisy ruszyły na stronie: www.biegczerwca56.pl

Kapitan Alfons Wiktor Maćkowiak urodził się 29 marca 1916 roku. Jego największymi pasjami były: sport i wojsko. Miłość do sportu zaszczepił w nim ojciec, który był komendantem posterunku policyjnego w Poznaniu. Zaprowadził syna do poznańskiego "Sokoła", gdzie młody Alfons trenował gimnastykę. W czasach edukacji w poznańskim gimnazjum Bergera należał do czołówki hokeistów na trawie. Był na tyle dobrym zawodnikiem, że wziąłby udział w Igrzyskach Olimpijskich w Berlinie w 1936 r., jednak decyzją Polskiego Komitetu Olimpijskiego hokeiści nie dostali szansy na wyjazd. Alan Mack trenował również boks pod okiem słynnego Feliksa Stamma, szkoleniowca pięściarzy Warty Poznań, a od 1936 r. samodzielnego trenera polskiej reprezentacji bokserskiej. Po ukończeniu w 1938 r. oficerskiej szkoły artyleryjskiej w Toruniu Alan Mack dostał przydział do Wyższej Szkoły Wojennej w Rembertowie. W 1939 r. wyruszył bronić Ojczyzny na północnej granicy z Niemcami. Niestety pod naporem sił wroga jego oddział zmuszony był wycofać się, co sprawiło że wraz z innymi polskimi żołnierzami walczącymi nad Bugiem trafił do rosyjskiej niewoli pod Lwowem. Właśnie wtedy wszechstronne przygotowanie sportowe przydało się Alfonsowi.

Chłodna pogoda i zimny wiatr nie odstraszyła uczestników IV Biegu Zajączka Wielkanocnego, który w Wielką Sobotę (31 marca) odbył się w Lasach Miejskich nad Stawem Olszak (przy ul. Dymka w Poznaniu). Na starcie stanęło ponad 680 osób dorosłych (niektórzy przebrani za wielkanocnego zająca) i ponad 440 dzieci, które ścigały się na dystansach od 200 do 1500 metrów. Na wszystkich przybyłych biegaczy oprócz medali i świątecznej babeczki czekał prawdziwy wielkanocny zając, który chętnie przybijał piąteczki i pozował do zdjęć.

W sobotę 14 kwietnia na lodowisku Chwiałka odbędzie ICE CROSS - Wyścigi z przeszkodami na lodowisku. Impreza dla dzieci ma odpowiednik w Ice cross downhill - ekstremalnym łyżwiarstwie zjazdowym w formie wyścigów. Najbardziej prestiżowymi zawodami w tym sporcie jest cykl Red Bull Crashed Ice, mający rangę mistrzostw świata.

Za kilkanaście dni odbędzie się 11. edycja poznańskiego Półmaratonu. Chętnych do udziału w tej prestiżowej imprezie nie brakuje. Dziś na liście startowej znajduje się blisko 11 tysięcy biegaczy. Wciąż można się zapisywać. Do końca marca opłata startowa wynosi 110 zł. Po tym terminie ulegnie ona zwiększeniu do 130 zł.

Jak co roku Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji zachęcają, by nie spędzać całych świąt przy stole. Warto spalić nieco kalorii korzystając z obiektów otwartych w okresie świątecznym.

Coraz bliżej wyścigowe samochodowe mistrzostwa Polski. Inauguracyjne zawody nowego sezonu 2018 odbędą się w dniach 20-22 kwietnia na Torze "Poznań". W pierwszych tegorocznych wyścigach wystąpi ponad stu kierowców, którzy wystartują w 1. i 2. rundzie Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski, 1. i 2. rundzie Mistrzostw Polski 318 Is Cup PL, 1. i 2. rundzie Mistrzostw Polski Super S Cup oraz 1. rundzie Mistrzostw Polski Hour Race.

Blisko 1000 przedszkolaków z 40 poznańskich przedszkoli odwiedzi w tym tygodniu Halę Widowiskowo-Sportową Arena w trakcie Sportowego Zajączka. Jest to 16 edycja imprezy organizowanej przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji.  Pierwsi przedszkolacy spotkali się z Zajączkiem w poniedziałek 26 marca.

Liczba wyników na stronie
10