Znamy zwycięzców IV Biegu Zajączka Wielkanocnego

Chłodna pogoda i zimny wiatr nie odstraszyła uczestników IV Biegu Zajączka Wielkanocnego, który w Wielką Sobotę (31 marca) odbył się w Lasach Miejskich nad Stawem Olszak (przy ul. Dymka w Poznaniu). Na starcie stanęło ponad 680 osób dorosłych (niektórzy przebrani za wielkanocnego zająca) i ponad 440 dzieci, które ścigały się na dystansach od 200 do 1500 metrów. Na wszystkich przybyłych biegaczy oprócz medali i świątecznej babeczki czekał prawdziwy wielkanocny zając, który chętnie przybijał piąteczki i pozował do zdjęć.

biegacze na trasie
IV Bieg Zajączka Wielkanocnego

Zwycięzcą w biegu głównym na 10 km został Jakub Gorzelańczyk (35:13), który na metę wbiegł przed Adrianem Graczykiem i Pawłem Rogowskim. Wśród pań triumfowała Joanna Domań (46:34) przed Moniką Lehmann i Izabelą Budną.

Trasę o połowę krótszą (5km) najszybciej przebiegli zwycięzcy ubiegłorocznej edycji biegu Maciej Łucyk (17.39) i Karolina Bilawa (20.21). Za nimi na metę wbiegli odpowiednio Tomasz Musiał i Julian Bocian oraz Agnieszka Patecka i Renata Kasica.

W konkurencji Nordic Walking 5 km trasę najszybciej przeszedł Roman Frąckowiak  (32:34), drugi był Mateusz Frąckowiak, a na trzeciej pozycji zameldował się Dariusz Kosicki. Wśród pań podobnie jak przed rokiem zwyciężyła Agnieszka Mielecka (32.02), druga była Izabela Okrzesik-Frąckowiak, a trzecia Agnieszka Kędzierska.

Celem imprezy była promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia oraz upowszechnianie biegania jako jednej z najprostszych form ruchu.

Następnym biegiem organizowanym przez "Maratończyk Pomiar Czasu" będzie IV Nocny Bieg Świętojański, który odbędzie się 23 czerwca br. nad jeziorem Strzeszyńskim w Poznaniu. Zapisy już wystartowały na stronie www.nocnybiegswietojanski.pl