W dniu 4 czerwca 2018 roku odbyła się konferencja prasowa przed CSI4* Poznań - Międzynarodowe Zawody Konne. Tegoroczna edycja międzynarodowych zawodów konnych w skokach przez przeszkody odbędzie się w dniach 7-10 czerwca na Hipodromie Wola.

Zawody CSI4* w Poznaniu będą dziewiątym Memoriałem Macieja Frankiewicza, zmarłego przed kilkulaty v-ce prezydenta Miasta Poznania, propagatora sportu i jeździectwa.

Miła wiadomość dotarła do nas z boisk naszych zawodniczek rugby. W miniony weekend w Gdańsku rozegrano turniej finałowy w rugby 7-osbowym. W fazie grupowej poznański klub Black Roses Posnania bez problemów pokonał zawodniczki warszawskiej Legii (28:0) i AZS AWF (45:0). Natomiast w ostatnim spotkaniu dziewczyny uległy 26:7 drużynie Ladies Gdańsk i ostatecznie wywalczyły tytuł wicemistrzyń Polski sezonu 2017/18.

Wspaniała postawa wielkopolskich zawodników w ringu, dominacja judoków z wrocławskich klubów i wielkie emocje w gościnnym Zabrzu - tak było w miniony weekend na arenach XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Do jej zakończenia pozostał tylko tydzień, a do rozegrania już tylko jedna dyscyplina - tenis.

W dniach 25-26 maja 2018r. odbył się turniej hokeja na trawie dzieci. W zawodach udział wzięło 10 zespołów dziewcząt i 6 zespołów chłopców (około 160 uczestników). Pierwszego dnia zostały rozegrane mecze grupowe, na boisku AZS Politechniki Poznańskiej, drugiego dnia odbyły się mecze finałowe, na boisku szkolnym SP 85 Poznań.

20 medali: 5 złotych, 5 srebrnych i 10 brązowych wywalczył Poznański klub WSSW w XII POLSKO-NIEMIECKICH MISTRZOSTWACH OYAMA KARATE W KATA.
W dniu 26.05.2018r. w Lubsku pod patronatem Burmistrza Lubska Lecha Jurkowskiego i z okazji 100-lecia Niepodległości Polski odbyły się XII Polsko-Niemieckie Mistrzostwa Oyama Karate w Kata. Turniej zgromadził blisko 100 zawodników z 12 ośrodków z Polski i Niemiec.

Wydział Sportu Urzędu Miasta Poznania uprzejmie informuje poznańskie stowarzyszenia i związki kultury fizycznej, a także inne jednostki prowadzące szkolenie sportowe, o możliwości zgłaszania Kandydatów do Stypendium Sportowego Miasta Poznania dla zawodników za wybitne osiągnięcia sportowe (wywalczone od stycznia do grudnia 2017 roku) w kategorii juniora młodszego, juniora, młodzieżowca.

3 medale: złoty, srebrny i brązowy, wywalczyli reprezentanci Wielkopolski w finałach zapasów w stylu klasycznym, które odbyły się w hali Klubu Sportowego Sobieski Poznań. Mistrzem XXIV OOM został Olivier Skrzypczak z Akademii Zapasów Nowy Tomyśl, który w kategorii 48 kilogramów pokonał Sebastiana Wesołowskiego z KS Budowlani Olsztyn.