Michał Łubniewski z dwoma medalami Mistrzostw Świata

Z 6 medalami wróciła do kraju polska reprezentacja kajakarzy, która w miniony weekend brała udział w Mistrzostwach Świata seniorów w sprincie kajakowym. 2 krążki padły łupem zawodnika poznańskiego Stomila, który w portugalskim Montemor wywalczył srebro i brąz.

. - grafika artykułu
źródło PZKaj, Mistrzostwa Świata seniorów w sprincie kajakowym

Poznański stypendysta młodzieżowy Michał Łubniewski wraz z Arsenem Śliwińskim (WKK Warszawa), w pierwszym dniu finałów sięgnęli po srebrny medal, w nieolimpijskiej konkrecji C2 200 metrów (Polacy tylko o 0.17 sekundy ulegli osadzie białoruskiej Hleb Saladuka/Dzianis Machlai), powtarzając sukces sprzed roku z czeskich Racic, w niedzielę natomiast dołożyli brąz na dystansie 500 metrów.

Tuż za podium, na czwartym miejscu w olimpijskiej konkurencji C2 1000 metrów uplasował się drugi z zawodników Stomila - Vincent Słomiński i Mateusz Kamiński (OKSW Olsztyn)

Bardzo dobrze popłynął również w jedynce na 1000 metrów (konkurencja olimpijska) Bartosz Stabno (Posnania), który w finale był szósty, co jest najlepszym występem polskiego kajakarza w MŚ od 2013 roku. Także na szóstej pozycji w finale C1 500 m (k. nieolimpijska) dopłynął Tomasz Kaczor (Warta Poznań). Siódma w nieolimpijskiej konkurencji C1 500 metrów dopłynęła do mety zawodniczka Warty Poznań Magda Stanny. Również na siódmym miejscu uplasowała się osada kanadyjkarzy w konkurencji C4 500 metrów płynąca w składzie Tomasz Kaczor (Warta Poznań), Tomasz Barniak (OKSW Olsztyn), Piotr Kuleta (KU AZSA PO Opole) i Marcin Grzybowski (MKS Czechowice -Dziedzice).

W klasyfikacji medalowej Polska zajęła 12 miejsce. Przypomnijmy, że przed rokiem w MŚ w czeskich Racicach biało-czerwoni zdobyli pięć medali, ale wszystkie w konkurencjach nieolimpijskich.