Płać podatki w Poznaniu

Płać podatki w miejscu, w którym faktycznie mieszkasz. Rozlicz swój PIT w Poznaniu i czerp z tego korzyści! Termin złożenia rocznych zeznań podatkowych upływa 30 kwietnia.

Podatek dochodowy tylko w części trafia do Skarbu Państwa. Ok. 40% tej kwoty jest przekazywane gminie, stanowiąc dla niej bardzo ważne źródło dochodu. Oznacza to, że część podatku dochodowego, odprowadzanego na podstawie deklaracji PIT, trafia do kasy miejskiej, gdzie później jest rozdzielana na finansowanie zadań publicznych. Rozliczając PIT w Poznaniu, przyczyniasz się zatem do coraz lepszego funkcjonowania naszego miasta.

Twój podatek to m.in. rozwój miejskiego transportu oraz komunikacji miejskiej, która każdego dnia pozwala dotrzeć do pracy, czy domu tysiącom poznaniaków. To także nowe ścieżki rowerowe na Grunwaldzie, czy renowacja terenów zielonych nad Maltą. Więcej podatków rozliczonych w Poznaniu to także więcej miejsca w żłobkach, przedszkolach i szkołach. Zostawienie PITu w Poznaniu opłaci się także Tobie - dzięki temu mniej zapłacisz za kartę PEKA.

Jak płacić podatki w Poznaniu?

Rozlicz pit w Poznaniu!

  1. Znajdź właściwy dla Twojego miejsca zamieszkania Urząd Skarbowy
  2. Przekaż pracodawcy informację o zmianie Urzędu Skarbowego
  3. Rozlicz swój PIT, wpisując poznański adres zamieszkania oraz dane właściwego - poznańskiego - Urzędu Skarbowego

... i już, zrobione!

Warto wiedzieć, że:

Nie musisz być zameldowany w Poznaniu, aby tu rozliczyć swój podatek. Wystarczy, że jesteś jego mieszkańcem i na co dzień korzystasz z oferty miasta. Nie musisz też składać żadnych dodatkowych dokumentów o zmianie miejsca zamieszkanie - Urzędy Skarbowe same to zaktualizują. To, co musisz zrobić, to wpisać w zeznaniu podatkowym poznański adres zamieszkania.