Płać podatki w Poznaniu

Miasto Poznań ruszyło z kolejną edycją kampanii "Zapłać swój podatek w Poznaniu - Poznań jest z Ciebie dumny". Akcja została zainaugurowana w ostatni weekend marca i podobnie jak w zeszłym roku jej celem jest zachęcenie osób zameldowanych poza miastem, a na co dzień korzystających z oferowanych w Poznaniu usług tj. komunikacja miejska, opieka w żłobkach czy przedszkolach, do przeniesienia swojego podatku do Poznania.

Kampania informacyjna skierowana jest przede wszystkim do osób mieszkających, studiujących i pracujących w Poznaniu, korzystających na co dzień z transportu miejskiego, przedszkoli i żłobków. Wiele z tych osób płaci podatki w miejscu zameldowania lub rodzinnych miejscowościach. Założeniem kampanii jest przekonanie tej grupy osób do złożenia deklaracji PIT w Poznaniu oraz przedstawienie wymiernych korzyści takiego działania.

Najważniejsze, że przeniesienie podatku z miejsca zameldowania do miejsca zamieszkania nie wiąże się z żadnymi trudnościami. Jedyne co trzeba zrobić to złożyć w Urzędzie Skarbowym druk ZAP3 aktualizujący dane o miejscu zamieszkania.  To  jedyna rzecz po stronie mieszkańca, którą musi wykonać aby jego podatek został spożytkowany w miejscu gdzie faktycznie żyje.

Miasto Poznań uruchomiło specjalną stronę internetową - www.mojpodatek.poznan.pl - na której po wpisaniu swojego miesięcznego wynagrodzenia system automatycznie wyliczy jaka kwota zasili poszczególny obszar funkcjonowania miasta. Każdy poznaniak w wolnej chwili będzie miał zatem możliwość sprawdzenia jaka część pieniędzy z jego podatku została przeznaczona na transport, oświatę bądź kulturę.

Wszystkie osoby, które zdecydują się przenieść swój podatek za 2013 r. do Poznania, będą miały także szansę wzięcia udziału w konkursie z cennymi nagrodami. Formularz zgłoszeniowy będzie znajdował się na stronie internetowej a zadaniem konkursowym będzie dokończenie w 60 znakach hasła, które zostanie wykorzystane w przyszłorocznej kampanii. Partnerami akcji są firmy zrzeszone w Konsorcjum Marki Poznań, które ufundowały część atrakcyjnych nagród, a w siedzibach niektórych z nich pojawią się również specjalnie plakaty informujące o akcji.