Wydarzenia na planie Pokaż na planie
a

Naukowe show dla dzieci - Laboratorium Szalonych Naukowców

2017-11-08 ( środa )
18:30
Kino Teatr Apollo, ul. Franciszka Ratajczaka 18, Poznań

Dla dzieci w wieku 7-12 lat.

Laboratorium Szalonych Naukowców

Naukowe show dla dzieci Programy naukowego show "Laboratorium szalonych naukowców" to pokaz eksperymentów z różnych dziedzin nauki. Każdy eksperyment zawiera krótke tłumaczenie. Ponieważ pokaz ma charakter rozrywkowy, nie zagłębiamy się w szczegółowe wyjaśnienia fizyki i chemii, jednak zawsze udzielane są informacje na temat zasad lub przepisów które są podstawą do tego eksperymentu.

Przykłady eksperymentów:

  • Szalona Piana

Reakcja egzotermiczna rozkładu nadtlenku wodoru w obecności pianowego agenta. Bardzo objętościowy i jaskrawy eksperyment. Setki litrów kolorowej pianki.

  • Ciepły śnieg

Demonstracja zdolności utrzymywania wody (właściwości poli akrylanu sody).

  • Ciekły azot

Kompleks eksperymentów wykazujących właściwości ciekłego azotu i innych gazów. Zmniejszenie i zwiększenie objętości, szybkie zamrażanie znajomych przedmiotów i substancji. Mgła na stole i ogromny wybuch azotowy.

  • Cewki Tesli

Kompleks eksperymentów z bardzo rzadko spotykanymi urządzeniami, generującymi wysokiej częstotliwości wyładowania elektryczne (zamek błyskawiczny). Jonizacja gazów i ich blask. Przesyłanie energii na odległość, bez przewodów. Singing błyskawica.Człowiek jako anteny emitera. Zmiana koloru absolutorium z pomocą jonów chemicznych soli. Kolorowy plazma w zamkniętych przestrzeniach

  • Theremin (instrument muzyczny, na którym grają bez dotyku)

Pierwszy muzyczny elektroinstrument (1918 rok). Historia, zasada działania, pokaz gry na instrumencie.
Historia powstania show Laboratorium Szalonych naukowców - naukowe show, stworzone przez nauczyciela chemii i wyreżyserowane w 2010 roku. Oparte na humorze i demonstracji spektakularnych eksperymentów - naukowe show szybko stało się popularne. Programy łączą w sobie eksperymenty z różnych dziedzin nauki. Fizyka, chemia, polimery, ciekły azot i cewki Tesli okazały się interesujące nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych Niezwykłe i łatwe do zrozumienia tłumaczenie i demonstracja skomplikowanych zjawisk przyciąga uwagę widzów i budzi zainteresowanie do wiedzy naukowej.

Bilety w cenach 25, 35, 45 i 55 zł (w zależności od miejsca).

_
opr.LT

Bilety dostępne w: