Wydarzenia na planie Pokaż na planie
dom nad wodą w zimowej panoramie

Listy Snów - warsztat pracy ze snami

2019-01-12 ( sobota )
16:00-19:00
Gabinet Art & Psyche, ul. Fredry 7, Poznań

Psychologiczne, warsztatowe spotkanie ze snami, również tymi świątecznymi i noworocznymi. Uczestnicy poznają analityczne techniki pracy ze snem, takie jak: asocjacja, amplifikacja i analogia. Wykorzystają wyobraźnię, uczucia, skojarzenia i wspomnienia, po to, aby pomogły zrozumieć znaczenie i przesłanie naszych snów dla nas, dla naszej przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Właśnie dlatego, że jak mawiał C. G. Jung: "Czas i przestrzeń w psychice nie istnieją". Psychologia analityczna nazywa marzenia senne przejawami nieświadomości obiektywnej, ponieważ treść snów pozostaje poza naszą świadomą kontrolą, ale nasze tzw. "Śniące ego" zapamiętuje ją obiektywnie. W procesach analitycznych sny stają się często alegoryczną nicią Ariadny, która prowadzi i wyprowadza z labiryntu, w którym stykają się wszystkie możliwe wątki ludzkiego losu, przeszłość indywidualna, przeszłość rodziny, kultury ze wszystkimi wymiarami teraźniejszości w których na pierwszym planie jest indywidualny proces dojrzewania osobowości oraz motywy dotyczące przyszłości, również w wymiarach personalnym i kolektywnym. Wszystkie te wymiary mogą mieć znaczenie i mogą być pomocą w głębokim zrozumieniu kierunku życia: skąd przychodzimy, gdzie jesteśmy i dokąd dążymy, jak również i może przede wszystkim, poprzez zatrzymanie w teraźniejszości pozwalają zbliżyć się do nas samych i rzeczywistości, w której żyjemy.

Warsztat przeznaczony jest dla wszystkich zainteresowanych pracą ze snami we własnym procesie rozwojowym oraz dla profesjonalistów zajmujących się rozwojem osobistym, psychoterapią i arteterapią. Każdy uczestnik będzie pracował z własnym snem.

Liczba miejsc na warsztacie jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Konieczne są wcześniejsze zgłoszenia mailowe na adres: marta.e.szczukiewicz@gmail.com Cena warsztatu: 90 zł.

Prowadzenie, zgłoszenia, informacje: Marta Szczukiewicz: członkini Polskiego Towarzystwa Psychoanalizy Jungowskiej, Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, kandydatka IAAP - Międzynarodowego Stowarzyszenia Psychologii Analitycznej w Zurychu.

Zobacz www.artandpsyche.com.pl