Wydarzenia na planie Pokaż na planie
.

Tydzień z Klastrami

2021-04-19 ( poniedziałek ) – 2021-04-23 ( piątek )
10:00
Online

zapraszamy Państwa na "Tydzień z Klastrami w PR Horyzont Europa" - cykl spotkań poświęconych klastrom, czyli obszarom tematycznym II filaru programu Horyzont Europa.

Podobnie jak poprzednie programy ramowe, program Horyzont Europa będzie finansował miedzy innymi projekty konsorcjów międzynarodowych o bardzo szerokim zakresie tematycznym. W ramach II filaru programu (Globalne wyzwania i europejska konkurencyjność przemysłowa) będziecie Państwo mogli aplikować o projekty na różnych poziomach gotowości technologicznej.  W ramach budżetów od 1 do ponad 20 mln euro na projekt będziecie mieli Państwo szansę odpowiedzieć na pytania stawiane przez Komisję Europejską i realizować swój pomysł w ramach międzynarodowego projektu. Na tę część programu Horyzont Europa, przeznaczona jest ponad połowa łącznego budżetu - czyli ponad 50 mld euro. Jest zatem o co się ubiegać!

A w jakich zakresach tematycznych można aplikować o projekty? Zagadnienia zostały zebrane w 6 klastrów, czyli po prostu 6 obszarów tematycznych. W każdym z tych obszarów będą ogłaszane konkursy, w ramach których Komisja Europejska określi wyzwania, którym postarają się sprostać wykonawcy projektów.

W trakcie naszego wydarzenia dowiecie się Państwo więcej odnośnie poszczególnych klastrów tematycznych.

Całość odbędzie się w formie wydarzenia online w dniach 19 - 23 kwietnia.

Startujemy codziennie o godzinie 10:00.

Rejestracja i szczegóły dotyczące poszczególnych dni:

Poniedziałek ,19 kwietniaZdrowieWtorek, 20 kwietniaKultura, kreatywność i społeczeństwo integracyjne  oraz

Bezpieczeństwo cywilne na rzecz społeczeństwa

Środa, 21 kwietniaTechnologie cyfrowe, przemysł i przestrzeń kosmiczna

Czwartek, 22 kwietniaKlimat, energia, mobilność

Piątek, 23 kwietniaŻywność, biogospodarka, zasoby naturalne, rolnictwo i środowisko