Zdjęcie zrobione w trakcie spektaklu.

Spektakl dla dzieci i dorosłych.

Jest to spektakl stworzony przez zawodowych ukraińskich aktorów, którzy od ośmiu lat mieszkają w Polsce.

FATAMORGANA powstawała z myślą o poszukiwaniu piękna. To podróż przez magiczną krainę światła, barw i dźwięków układających się w obrazy. W trakcie spektaklu aktorzy spróbują zainspirować dzieci do własnych poszukiwań w tej magicznej zabawie.

Spektakl dedykowany jest dla dzieci, został stworzony z myślą o nich, ale odpowiedni jest też dla dorosłych, którzy mają w sobie dziecko.

Zastanowimy się nad relacją natury i kultury, zależnością między środowiskiem a obecnością człowieka w świecie. Pomyślimy trochę także o ekologii oraz o tym, jak piękny jest świat przyrody. A to wszystko w atmosferze kreatywnego poszukiwania. W spektaklu wykorzystane są kolorowe światła, tekturowe marionetki, szklane naczynia i obiekty grające ze światłem, a także muzyka. Interpretacja treści zależy od wyobraźni widza.

Uważamy, że w trudnych obecnych czasach ważne jest by skupić swoją uwagę na pięknie, zwracać się do niego i szukać go.

Spektakl jest jasny w odbiorze zarówno dla polskojęzycznej i ukraińskojęzycznej osoby. Jest on integracyjny i prawie nie padają żadne słowa, dzięki czemu jest prosty w odbiorze dla małych i dorosłych dzieci. Po spektaklu odbywają się rozmowy z twórcami, w trakcie których widzowie mogą wymienić swoje spostrzeżenia i interpretacje. Grupa artystów zdradzi też niektóre tajemnice tworzenia.

Twórcy to polsko-ukraiński zespół aktorów - Nikon, Oleh, Paula i Nastya, wśród nich absolwenci Wydziału Teatru Animacji Narodowego Uniwersytetu Sztuki w Charkowie (Ukraina).

Bilety w cenie 5 zł.

Bilety dostępne w: