Nowa rzeczywistość | Wystawa dzieł Allena Macka

Nowa rzeczywistość | Wystawa dzieł Allena Macka

15.03 – 15.04.2024
18:00 18:00

Już 15 marca, w poznańskim salonie Goldenmark, spotkanie autorskie z Allenem Mackiem, wyjątkowym artystą młodego pokolenia. Wydarzenie zainaguruje wystawę dzieł Macka, która potrwa do 15 kwietnia.

Nowa Rzeczywistość to metaprzestrzeń w głowie, do której uciekamy swoimi myślami. To kraina, w której powracamy do natury, kultywujemy relacje z innymi, improwizujemy czy korzystamy z nowych źródeł magii i rytuałów. Allen Mack postanowił taką krainę namalować. W twórczości Allena Macka można zobaczyć paradoksy wynikające z krytycznej obserwacji sytuacji społecznej i politycznej świata. Jego malarstwo new reality wskazuje na kluczowe dziś dualizmy: utopię i dystopię, przeszłość i przyszłość, człowieka i maszynę, organiczość i technologię Autor nie stroni od popkulturowych odniesień, tworząc postaci, które zawładnęły zbiorową wyobraźnią młodego pokolenia. Znane wizerunki umieszcza w nowych kontekstach zastanego porządku, kreując własny, fantastyczny świat. W serii "Time Shelter" Allen Mack maluje abstrakcyjne humanoidalne cyborgi - planety z ludzką głową. Mieszając swoją wyobraźnię ze sztuczną inteligencją, kreuje własną "nibylandię".

wstęp wolny

O artyście: Allen Mack jest artystą młodego pokolenia, urodzonym w 2001 roku. Swój malarski warsztat rozwija zarówno w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, jak i na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Jego obrazy stanowią wnikliwą obserwację rzeczywistości. Wyróżniają się ekspresją, fakturą i mięsistością malarską. Twórca z sukcesami prezentuje je na wystawach oraz konkursach w Polsce i za granicą.

Zobacz fb.me/e/1UOWCk1KY