Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Grafika promująca, na śrtodku zielony stragan, kosze z warzywami, wokół niebieskie elementy dróg zakończonych rękoma trzymającymi przyrządy kuchenne.

Ekotargowiska, Rynek Wielkopolski

2020-08-01 ( sobota )
10:00-13:00
Poznań, Rynek Wielkopolski

Bezpłatne warsztaty "Pszczoły nasi mali przyjaciele" to kolejne wydarzenie z cyklu cotygodniowych warsztatów ekologicznych.

"Pszczoły nasi mali przyjaciele" to zajęcia tworzenia  świeczek przy użyciu pszczelego wosku. Warsztaty będą okazją, aby zapoznać się również z techniką wykonania woskowijki, czyli bawełnianego materiału zabezpieczonego pszczelim woskiem. Jest to łatwy i ekologiczny sposób przechowywania żywności alternatywnie do plastikowej folii spożywczej. Uczestnicy dowiedzą się, jak wiele ludzie zawdzięczają pszczołom, poznają ich zwyczaje, zobaczą wyposażenie pasieki i wygląd ula od środka.

Wiek uczestników 3+. Maksymalna liczba osób biorących udział: 50.

Ekotargowiska to wspólna propozycja Miasta Poznań, spółki Targowiska oraz Jedzielni na spędzenie letnich weekendów w stolicy Wielkopolski. Na projekt składają się spotkania z lokalnymi restauratorami, a także seria ekowarsztatów. Dodatkowo uczestnicy otrzymają przyjazne środowisku torby na zakupy oraz siatki na owoce.

Zobacz www.poznan.pl/mim/info/news/zblizaja-sie-ekotargowiska,150298.html