Fioletowy baner, a na nim biały napis z nazwą wydarzenia.

Enter Enea Festival - preludium 31.05 i 1.06
11. Enter Enea Festival 13-15.08

Tegoroczny Enter Enea Festival odbędzie się w dwóch turach muzycznego spotkania w plenerze, w towarzystwie dobranym przez Leszka Możdżera, dyrektora artystycznego Festiwalu. Na przełomie maja i czerwca zapraszamy publiczność na koncerty Leszka Możdżera i premierę projektu Agi Derlak z gośćmi. W sierpniu odbędzie się międzynarodowy program 11. edycji Festiwalu, którego program widzowie poznają już niedługo!

Tegorocznemu Enter Enea Festival towarzyszy wystawa Marcina Zawickiego "To żyje" realizowana przez ABC Gallery nad Jeziorem Strzeszyńskim. Wernisaż odbędzie się 31.05.2021 o g. 18:00. Wystawa potrwa do 16.07.2021 roku.

Tegoroczny program będzie łączył elementy podsumowań, aspektów "the best of" z programową świeżością i otwarciem na nowe, nieprezentowane wcześniej na scenie
festiwalowej gatunki.

Enter Enea Festival promuje indywidualne poszukiwania w muzyce i prezentuje panoramę muzycznej energii oscylującej wokół jazzowej stylistyki. Festiwal łączy w sobie bezpretensjonalność, niezależność i swobodę, związaną z atmosferą imprezy
plenerowej, z ekskluzywnością wynikającą z ograniczonej ilości widzów i przede wszystkim z listy zaproszonych przez dyrektora artystycznego, Leszka Możdżera artystów, którzy gwarantują publiczności najwyższy poziom muzycznych wrażeń.

Organizatorem Enter Enea Festival jest Fundacja "Europejskie Forum Sztuki", której prezesem i fundatorem jest Jerzy Gumny. Festiwal odbywa się dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Miasta Poznań oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Sponsorem tytularnym wydarzenia jest Enea.
PROGRAM

  • 31.05 (poniedziałek) - Leszek Możdżer i goście
    Aga Derlak i goście: Aga Derlak Quintet, Atom String Quartet, Dorota Miśkiewicz, Basia Derlak, Jerzy Małek
  • 1.06 (wtorek) - Leszek Możdżer i goście
    Aga Derlak i goście: Aga Derlak Quintet, Atom String Quartet, Basia Derlak

Otwarcie bram: 19:00
Rozpoczęcie pierwszego koncertu: 20:00

Bilety w cenie od 120 zł (jednodniowy)

Bilety dostępne w: