Rzeźba twarzy. Z lewej zielona gałązka. Na dole duże kwiaty: Zółty, rózowy i czerwony. Na rzeźbie kolorowe kółeczka.

Festiwal Malta w związku z epidemią wirusa SARS-CoV-2 został przeformułowany i dostosowany do ogólnokrajowych obostrzeń sanitarnych - rozpoczął się 24 czerwca i potrwa aż do jesieni, będzie objazdowy, rozrzucony po mieście, bez stałego adresu, ale nadal będzie żywą, wychodzącą do widza, pełną teatru, muzyki i rozmów Maltą, która od 30 lat ożywia Poznań.

Część festiwalowych wydarzeń została przełożona na jesień. Organizatorzy wierzą, że uda się wtedy pokazać dwa projekty muzyczne "Projekt Krynicki", czyli premierowe wykonanie kompozycji do utworów Ryszarda Krynickiego, zamówionych przez Festiwal Malta u Pawła Mykietyna, Pawła Szymańskiego i Aleksandra Nowaka z udziałem Sinfonia Varsovia pod dyrekcją Bassema Akikiego oraz koncert jubileuszowy z Jazz Band Młynarski-Masecki.

Terminy poszczególnych projektów będą ogłaszane etapami tak, aby najlepiej uwzględnić kwestie bezpieczeństwa zdrowia, dostosować się do warunków związanych z pandemią.
---
Na terenie imprezy organizatorzy zalecają zakrywanie ust i nosa, zachowanie dystansu 2 metrów odległości pomiędzy uczestnikami oraz dezynfekcję dłoni przed wejściem na wydarzenie i po wyjściu. Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu (www.malta-festival.pl/pl/legal-note), którego zapisów uczestnik jest zobowiązany przestrzegać. Informujemy, że widownia wydarzenia zostanie zorganizowana zgodnie z wytycznymi Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Więcej informacji na stronie: www.malta-festival.pl.

Zobacz www.facebook.com/events/1208904385978124/