Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Na zdjęciu członkowie zespołu.

Free Blues Band - koncert

2022-01-29 ( sobota )
20:00
Blue Note, ul. Kościuszki 79

Od ponad 40 lat grają pełną ekspresji muzykę, łączącą w sobie elementy rythm'n'bluesa, soulu, funky i niektórych obszarów jazzu!

Zespół założyli pod koniec 1979 roku bracia - Andrzej i Marian Malcherkowie. Od tego czasu aktywnie koncertowali samodzielnie i jako zespół towarzyszący Tadeuszowi  Nalepie, Stanowi Skiby, Leszkowi Cichońskiemu, Carlosowi Johsonowi, Janowi "Izbie" Izbińskiemu czy też Sławkowi Wierzcholskiemu. Od 1995 roku grupa współpracowała z Tadeuszem Nalepą, a przez trzy ostatnie lata przed śmiercią - artysta koncertował tylko z Free Blues Band i to z FBB zagrał ostatni koncert w swoim życiu - 12 sierpnia 2006 roku w Trincu w Czechach. Grali także z Taj Mahalem, Chrisem Farlowe (Colosseum), Steve Morsem i Ianem Paicem (Deep Purple). Otwierali koncerty Deep Purple, Johna Scofielda, Johna Mayala, The Animals, Scotta Hendersona oraz Johnnego Wintera i TM Stevensa. Na swym koncie mają tytuły laureatów z praktycznie wszystkich festiwali muzyki rockowej i bluesowej organizowanych w Polsce od 1983r. Poza programem autorskim w repertuarze posiadają także brawurowo wykonywane utwory J.Hendrixa oraz Deep Purple. Zespół używa oryginalnych organów Hammonda, na których gra jako jedyna w Polsce kobieta - Agnieszka Malcherek.

Bilety - 45 zł

Uwaga! Zgodnie z obowiązującymi od 15 grudnia przepisami epidemicznymi, do otwartej sprzedaży przeznaczone jest jedynie 30 proc. biletów. Pozostałe 70 proc. mogą kupić jedynie osoby zaszczepione. Kupując bilet z puli dla zaszczepionych wyrażasz zgodę na zweryfikowanie przy wejściu na koncert ważności certyfikatu szczepień. Brak ważnego certyfikatu spowoduje odmowę wejścia na koncert. W tej sytuacji nie przysługuje zwrot należności za bilet.

opr.sw

Bilety dostępne w:

Zobacz bluenote.poznan.pl/