Grafika wykorzystująca zdjęcie dłoni przesuwających materiał na maszynie do szycia. Fotografia utrzymana w fioletowych barwach.

T-shirt UPcycling 

Warsztaty "Fashion Hacks - kreatywne triki dla miłośników (-czek) mody. T-shirt UPcycling" to kreatywne wydarzenie, podczas którego uczestnicy (-czki) nadadzą swoim starym T-shirtom unikalny, nowy wyraz. "Zainspirowani doświadczeniem prowadzenia kawiarenki naprawczej, skoncentrowaliśmy nasze działania na dwóch stanowiskach, na których uczestnicy (-czki) będą mogli (-ły) dać upust swojej wyobraźni i umiejętnościom manualnym" - mówią prowadzący.

Stanowisko 1: Doszyj kieszeń

Na tym stanowisku uczestnicy (-czki) będą mieli (-ły) okazję nadać swoim T-shirtom dodatkową funkcjonalność. Korzystając z pozyskanych z jeansów kieszonek, nauczą się sztuki doszywania i przerabiania materiałów. To doskonała okazja, aby dodać swojemu T-shirtowi unikatowy element, który jednocześnie sprawi, że stanie się bardziej praktyczny.

Stanowisko 2: Namaluj lub przyklej

To stanowisko skierowane jest do osób kochających sztukę i ekspresję poprzez kolor. Uczestnicy (-czki) będą mieli (-ły) do dyspozycji farby oraz pisaki do tkanin. Mogą zaszaleć z kolorami, tworząc własne wzory, malując oryginalne motywy lub przerzucając bardziej skomplikowane projekty na T-shirt za pomocą projektora. To doskonała okazja, aby wyrazić swoją indywidualność poprzez sztukę na własnym T-shircie. Ponadto uczestnicy (-czki) będą mieć dostęp do skrawków jeansu i sznurka pozyskanego z T-shirtów.

Założenie jest takie, by wszystkie materiały, których użyjemy pochodziły z odzysku, ponieważ tworzymy w duchu upcyclingu.

Zajęcia przeznaczone dla osób powyżej 16. roku życia. Należy przynieść swój T-shirt do odświeżenia.

FASHION HACKS - kreatywne triki dla miłośników (-czek) mody. T-shirt UPcycling | ŁATAJ! CERUJ! Długie życie ubrań - Centrum Kultury Zamek w Poznaniu (ckzamek.pl)