Na grafice plakat wydarzenia.

Zapoczątkowany w 2005 roku w New Delhi Międzynarodowy Dzień Herbaty był początkowo obchodzony 15 grudnia i był głównie celebrowany przez kraje ekonomicznie i gospodarczo mocno związane z uprawą herbaty, a więc Chiny, Sri Lanka, Indie, Bangladesz, Nepal, Wietnam, Kenia czy Tanzania stawiając sobie za cel zwrócenie uwagi na problem sprzedaży i dystrybucji herbaty oraz warunków socjalnych, jakie zapewnia się osobom pracującym w tej branży. Jednak nadrzędnym celem Międzynarodowego Dnia Herbaty była popularyzacja tego napoju. W 2019 roku, na prośbę Chin, ONZ ustanowiło dzień 21 maja oficjalnym, międzynarodowym Dniem Herbaty. Będziemy więc świętować ten dzień, choć w tym roku nieco wcześniej!

W związku z tym organizatorzy zapraszają w sobotę, 18 maja br. na teren MDK-u nr 1, gdzie w pięknych okolicznościach przyrody oraz komfortowych pomieszczeniach będziecie mogli zdobyć nową wiedzę o herbacie, porozmawiać o herbacie i - oczywiście - napić się herbaty.Motywem przewodnim wydarzenia będzie jakość herbaty i wszystkie nasze punkty programu będę nakierowane na poszerzenie wiedzy i doświadczenia uczestników o to, w jaki sposób świadomie wybierać herbatę i stawiać bardziej na jakość a nie na ilość.

Wstęp na wszystkie punkty programu jest darmowy. Wydarzenie nie ma ograniczeń wiekowych.Teren MDK1 jest przystosowany dla wózków inwalidzkich.

Działając w duchu less waste zachęcamy do przyjścia na wydarzenie z własną czarką, kubkiem lub innym ulubionym naczyniem do picia herbaty. 

opr.sw

Także zapraszamy na towarzyszącą Dniu Herbaty niecodzienną wystawę fotograficzną pt: "Człowiek w ogrodzie herbaty".

Wystawa będzie dostępna od 13.05. do 23.05 w godzinach pracy MDK1 w Poznaniu.