Zdjęcie przedstawia dwoje dzieci wykonujących eksperyment, najprawdopodbniej z zakresu fizyki bądź chemii. Zdjęcie posiada napis o treści noc naukowców 30 września 2022.

Noc naukowców 2022

2022-09-30 ( piątek )
16:00
Różne lokalizacje

Co to jest Noc Naukowców?

Noc Naukowców to jedyna taka noc w Europie, pełna niezapomnianych wrażeń! W tym samym czasie 30 września w całej Europie odbędą się imprezy popularno-naukowe i rozrywkowe. Celem imprezy jest zbliżenie naukowców i społeczeństwa - stworzenie okazji do spotkania, poznania się i wspólnych działań. A to wszystko w atmosferze zabawy.

Tej jedynej nocy, naukowcy odejdą od swoich codziennych obowiązków, aby bawić się wspólnie z publicznością. Każdy będzie mógł przekonać się, że nauka jest pasjonująca i ciekawa. Zobaczymy naukowców w nietypowych sytuacjach, a publiczność w roli naukowców.
Czeka nas noc pełna atrakcji: pokazów, eksperymentów, warsztatów.

Nie można przespać tej Nocy!

Dla kogo?

Program Nocy Naukowców jest skierowany do wszystkich, niezależnie od wieku. Każdy znajdzie w nim coś ciekawego.

  • dzieci - konkursy, eksperymenty, warsztaty.
  • młodzież - konkursy, warsztaty naukowe, warsztaty.
  • dorośli - pokazy, konkursy naukowe, warsztaty naukowe,
  • wszystkie grupy wiekowe - zwiedzanie laboratoriów, warsztaty, pokazy naukowe z udziałem publiczności.

Wstęp na wszystkie wydarzenia Nocy Naukowców jest bezpłatny, ale może wymagać rejestracji. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej wydarzenia.

Realizacja projektu jest możliwa dzięki dofinansowaniu Komisji Europejskiej w ramach konkursu w Programie Ramowym UE Horyzont 2020.

Zobacz www.poznan.nocnaukowcow.pl/