Art therapy

Poranna Arteterapeutyczna Grupa Warsztatowa

2023-09-14 ( czwartek ) – 2023-10-26 ( czwartek )
09:30-11:30
Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, Święty Marcin 80/82, Poznań

Dla wszystkich, którzy chcą spotkać się ze sobą i z innymi w terapeutycznej przestrzeni sztuki na siedem cotygodniowych spotkań w czwartki od 14 września 2023 w godz. 9.30 - 11.15. Obraz, rysunek, mandala, mapa, rzeka, drzewo, regeneracja, inspiracja, relacja, sandplay to sposoby i tematy z którymi będziemy między innymi pracować na spotkaniach. Arteterapia jest twórczą metodą opartą na doświadczeniach zmysłowo-kreatywnych. Te spotkania ze sobą ze sztuką i z innymi będą okazją do tworzenia, skupienia i rozmowy. Będą okazją do przyglądania się swojemu życiu, jego dynamice, barwie i kształtom. Poprzez ekspresję werbalną i niewerbalną, obraz, słowo i wyobraźnię. Będziemy pracować w perspektywie jungowskiej, która uznaje szczególną rolę pracy twórczej i kreatywności w zrozumieniu samego siebie, dbaniu o siebie i rozwijaniu swojego potencjału.

Podczas pracy w grupie będziemy korzystać z technik arteterapeutycznych takich jak: rysunek, malowanie, collage, spotkamy się z techniką sandplay, wprowadzimy również techniki relaksacyjne i pracę z aktywną wyobraźnią. Do udziału w grupie nie są potrzebne wcześniejsze doświadczenia artystyczne czy specjalne zdolności a jedynie chęci i otwartość na własne doświadczenie. Informacje organizacyjne:

  • Grupa jest skierowana do osób dorosłych.
  • Uczestnictwo obejmuje udział w cyklu siedmiu spotkań*. Decyzję o udziale w cyklu uczestnik/uczestniczka może podjąć po pierwszym spotkaniu.
  • Cena spotkania 90 zł.
  • W przypadku płatności jednorazowej 80 - 560 zł za cały cykl.
  • Liczba miejsc - 6, decyduje kolejność zgłoszeń.
  • Materiały do pracy (oraz dobra kawa i herbata będą dostępne na miejscu.
  • Miejsce: Gabinet Art & Psyche Zamek ul. Św. Marcin 80/82 Wejście A lub B, III piętro (winda lub schody), p. 329

*Będzie możliwość kontynuowania pracy w grupie dla chętnych, w kolejnych miesiącach. Konieczna jest rezerwacja miejsca, zgłoszenia i informacje: artpsychegabinet@gmail.com

Zobacz www.facebook.com/events/797560365447320/797560378780652/