Warsztat Kulinarny - Kuchnia Włoska

Kuchnia włoska Nowy program!

Kuchnia włoska kojarzy nam się z lekkością i świeżością. Aromaty, jakość produktów, makarony, risotto i świetna oliwa. Kraj ten skrywa wiele wspaniałych potraw i produktów. Kuchnia tego kraju słynie ze swojej różnorodności, a każda kraina dumna jest ze swoich regionalnych produktów i dań. Kuchnia włoska to temat na niejedną książkę i niejeden wieczór. Dlaczego jest tak popularna w Polsce i na świecie?

Może dzięki prostocie i szybkości przyrządzania potraw. Może dzięki świeżym i kolorowym składnikom. Włosi czynią z gotowania i jedzenia wielką sztukę życia. Poczynając od celebrowania zakupów najlepiej w małych, lokalnych sklepikach i straganach, aż po gotowanie i jedzenie w gronie rodziny i znajomych. Dzięki nam nie tylko poznasz przepisy, nie tylko doświadczysz smaków. Dzięki nam zrozumiesz czym jest smakowanie życia. Delektowanie chwilą.

Chcemy przekazać Wam filozofię Carlo Petriniego - slow food. Na naszych warsztatach zabierzemy Was, w podróż do krainy wyjątkowych smaków i aromatów i jesteśmy pewni, że różnorodność kuchni włoskiej z pewnością podbije Wasze serca!

W programie (menu): Bruschetta z pomidorami - klasyczne włoskie grzanki z pomidorami, oliwkami, bazylią i srem grana padano Straciatella alla romana - włoski rosół z jajecznymi kluseczkami Fritto misto - włoski street food - owoce morza Łosoś z pesto - łosoś pieczony z pesto z ręcznie robionym, czarnym makaronem Panna cotta - włoski deser z truskawkami i bazylią Caffe shakerato - orzeźwiający koktajl kawowy Czas trwania: 3 - 4 godziny

Zobacz thebestfood.pl/product/kuchnia-wloska/