Wydarzenia na planie Pokaż na planie
baner

Wernisaż wystawy Katarzyny Sobczuk - Asylum

2019-11-08 ( piątek )
19:00
Galeria Ego, ul. Wyspiańskiego 41/3, Poznań

Wyjątkowa konsekwencja, z jaką Katarzyna Sobczuk tworzy od lat swoje papierowe rzeźby, pozwala zastanowić się nad znaczeniem szerzej zakrojonego projektu, przekraczającego działanie w wymiarze wyłącznie prywatnym i przenikającego dzięki temu w pole praktyki artystycznej.
Konstruowane przez nią obiekty to przeważnie zorganizowane w postaci wielowarstwowych dioram, starannie oświetlone, trójwymiarowe kolaże. Oprócz obiektów papierowych, artystka tworzy również filmy wideo, stanowiące zarówno formę dokumentacji, jak i osobne, w pełni samodzielne prace.

Marcin Czerkasow
(fragment tekstu do wystawy)

Katarzyna Sobczuk, ur. w Warszawie; filozof, absolwentka Szkoły Sztuki w Warszawie. W 2004 roku obroniła doktorat pt. Filozoficzne aspekty relacji podobieństwa w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Autorka książki O dziwnych uczuciach (pod pseudonimem Karolina Gordon). Zajmuje się rzeźbą z papieru i instalacją. Brała udział w wystawach zbiorowych, m.in. "Wakacje z duchami" (Kraków 2008), "Sprawy Prywatne" (Wrocław 2010), "common id-eas" (Indonezja 2018), "12 artisti polacchi e i nuovi tempi" (Rzym 2018), "Rzeczy i ludzie" (Tarnów 2018) oraz indywidualnych: "Domki" (2006, Kraków),  "Skupienie i einezram" (2017 Kraków), "La vie est belle" (Warszawa 2018).

_
akt.LT

Zaproszenie