Widok na rzekę i katedrę

Warta Sztuki: Poznań - wspólne tkanie mapy rzeki

2019-07-21 ( niedziela )
17:00-18:30
Brama Poznania

Warta Sztuki: Poznań - wspólne tkanie mapy rzeki
369 km - taki odcinek Warty przepływa przez województwo wielkopolskie. W lipcu dwie animatorki kultury przebędą go kajakiem. Chcą spojrzeć na brzeg z perspektywy rzeki, przyjrzeć się zmieniającym krajobrazom, zebrać dźwięki i obrazy, a także poznać ludzi, którzy nad Wartą mieszkają. Będ,a robić zdjęcia, nagrywać dźwięki, wykonywać portrety mieszkańców, zbierać opowieści. Ale to nie wszystko.
Przez całą trasę będą także tkać symboliczną mapę Warty, opartą o kolory, faktury i skojarzenia. Przy okazji każdego przystanku powstanie fragment mapy. W związku z tym chcą zaprosić mieszkańców nadwarciańskich miejscowości do wspólnego tkania.
W Poznaniu będą 21 lipca. Spotkajcie się z nimi!
Podczas spotkania wspólnie z uczestnikami będą zastanawiać się nad kolorami i fakturą Warty, zaangażują różne zmysły, a następnie wspólnie utkają fragment odnoszący się do miejsca. A jak tradycja pokazuje, nic tak nie sprzyja rozmowom, jak robótki ręczne. W związku z tym tkając rzekę chętnie porozmawiają na temat Warty: wspomnień, zwyczajów, obrzędów, tradycji.
Termin: niedziela, 21 lipca, godz. 17:00
Czas trwania warsztatów to ok. 1,5h
Koszt: bezpłatny. Wstęp wolny!

Zobacz bramapoznania.pl