Pomoc w sprzątaniu nagrobków
 

Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych - najstarsi poznaniacy i poznanianki mogą skorzystać z bezpłatnego porządkowania nagrobków bliskich osób. Usługa jest częścią pakietu Viva Senior, obejmuje miejskie cmentarze na Miłostowie i na Junikowie.

Ruszają szczepienia na grypę
 

Pierwsza partia szczepionek na grypę dotarła już do Poznania. Szczepienia w ramach miejskiego programu ruszą już w najbliższy poniedziałek, od tego też dnia będzie można zgłaszać się do realizatora i współpracujących z nim przychodni. Ich wykaz będzie opublikowany w najbliższych dniach.  Miasto zamówiło więcej dawek, tak by łącznie mogło z nich skorzystać nawet do 7 tysięcy poznanianek i poznaniaków.

Poznań przygotowuje się na wzrost zachorowań
 

Poznań przygotowuje się na wzrost zachorowań na COVID-19. Sytuacja epidemiczna jest poważna, a chorych w szpitalu jest coraz więcej. Dlatego władze miasta apelują: zakrywajmy nos i usta, zachowujmy dystans - to najprostszy sposób na zapobieganie kolejnym zakażeniom.

Pomoc medyczna dla kombatantów Czerwca '56
 

Kombatanci Poznańskiego Czerwca '56 otrzymają kompleksową pomoc medyczną. Miejscy radni przyjęli do realizacji program, w ramach którego będą oni mieli zapewnione m.in.indywidualne porady i konsultacje lekarskie, badania laboratoryjne i profilaktyczne czy specjalistyczne diagnostykę i leczenie. Wszystko w jednym miejscu.

Mamy koordynatora ds. dostępności
 

Z dniem 22 września 2020 r. w Wydziale Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania na podstawie art. 14 ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami utworzono stanowisko Koordynatora ds. dostępności.

Aplikacja pomoże w profilaktyce uzależnień wśród młodzieży
 

Miasto Poznań i Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe pracują nad bezpłatną aplikacją, której celem jest wsparcie młodzieży zagrożonej uzależnieniem od alkoholu lub innych środków psychoaktywnych. "TwójWybór" - bo tak nazywa się to e-narzędzie - jest pierwszym tego typu rozwiązaniem na polskim rynku, dedykowanym nastolatkom w wieku 13-19 lat. Możliwościom, jakie oferuje aplikacja, będzie można się przyjrzeć już w czwartek, 24 września podczas darmowego webinarium.

Szczepienia przeciwko grypie - już wkrótce!
 

Miasto Poznań planuje realizację szczepień przeciwko grypie. Z bezpłatnych szczepień w ramach programu będą mogli skorzystać mieszkańcy Poznania, którzy ukończyli 60 rok życia, jeśli rozliczają się z podatku w jednym z urzędów skarbowych na terenie miasta Poznania.

Komunikat dotyczący wolontariatu
 

Zapraszamy do zapoznania się z poniższym komunikatem Dyrekcji Zespołu Medycznego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego i Rehabilitacji Medycznah SPZOZ w Poznaniu dotyczącym wolontariatu.

Praca dla opiekunów
 

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Poznaniu ogłasza stały nabór kandydatów na opiekunów prawnych dla osób całkowicie ubezwłasnowolnionych i kuratorów dla osób częściowo ubezwłasnowolnionych.

Kultura, którą lepiej widać i słychać
 

W zaciszu kwarantanny dostęp do rzeczywistości pozadomowej daje się we znaki szczególnie dotkliwie tym, którzy usychają z tęsknoty za sztuką. Twórcy i działacze kulturalni nie ustają w próbach zaspokajania potrzeb swoich odbiorców w wirtualnej rzeczywistości. Nie dziwi zatem, że coraz więcej wydarzeń planowanych jest z troską o osoby z niepełnosprawnościami.

Koronawirus w Poznaniu - specjalna strona
 

Aby zapewnić mieszkańcom i mieszkankom Poznania szybki dostęp do istotnych wiadomości, Miasto uruchamia specjalny portal. Można na nim znaleźć najważniejsze treści związane z koronawirusem: najnowsze komunikaty dotyczące działań Miasta, linki do niezbędnych dokumentów, kompleksowe informacje dla rodziców i seniorów, porady profilaktyczne.

Koronawirus - najważniejsze informacje
 

Poznań jest przygotowany na ewentualny przypadek zarażenia nowym koronawirusem. Na wszelki wypadek w stałej gotowości są miejskie służby i szpitale, dodatkowe środki ostrożności podjęły też port lotniczy na Ławicy i Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Biała Sobota już 15 lutego
 

Miasto Poznań i Caritas Archidiecezji Poznańskiej zapraszają mieszkańców Poznania do skorzystania z bezpłatnych konsultacji lekarskich oraz badań  profilaktycznych, a także innych specjalistycznych porad i świadczeń prozdrowotnych, które będą udzielane w ramach "Białej Soboty".

Koncert noworoczny dla seniorów
 

Najpiękniejsze stare melodie zabrzmią w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego. Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak zaprasza poznańskie seniorki i seniorów na Koncert Noworoczny.

Urząd przyjazny osobom niewidomym
 

Nowatorski system pomoże poruszać się po urzędzie miasta osobom niewidomym i niedowidzącym. 14 znaczników zostało już zamontowane w budynku przy placu Kolegiackim, wkrótce będzie można z nich w pełni korzystać. 

Strona 1 2 31