Już w najbliższą sobotę, 18 maja, ruszają po raz dwunasty Poznańskie Dni Rodziny. Na poznanianki i poznaniaków w każdym wieku czeka 11 dni pełnych spotkań, warsztatów, wykładów i wspólnie spędzonego czasu.

Wystawa "Przypływ", która w maju zagości w Łazędze Poznańskiej, przybliży widzom rzadko poruszane tematy menstruacji oraz menopauzy. Kolektyw TiT ukazuje tę nieodzowną część kobiecości w sposób pełen wrażliwości nie stroniąc od elementów, które wciąż zawstydzają bądź są tematem tabu.

Dlaczego młodzi ludzie nie szukają pomocy? Co mają do powiedzenia dorosłym? Odpowiedzi będzie można znaleźć podczas konferencji " (nie)Widoczne problemy". To pierwsze tego typu wydarzenie w Poznaniu. Można się jeszcze na nie zapisać.

Remont pokoju w domu pomocy społecznej, profesjonalne warsztaty dla jego mieszkańców czy przekonywanie wszystkich do regularnych badań i profilaktyki - to tylko niektóre pomysły poznańskich licealistek i licealistów, którzy chcą zmieniać świat na lepsze.

Kto otrzyma tytuł Fest Miejscówki? Tylko do końca maja można ubiegać się o wyróżnienie w ramach akcji "Senioralna Mapa Poznania".  Mogą je zdobyć miejsca przyjazne starszym mieszkankom i mieszkańcom Miasta.

Jak nie dać się oszukać "na wnuczka"? Jakie są najczęstsze metody złodziei i na co warto zwracać uwagę? Tego dowiedzą się uczestnicy organizowanej przez policję bezpłatnej konferencji "Bezpieczny Senior". Zapisy ruszyły.

Poznań po raz kolejny zdobył miano "Samorządu przyjaznego kobietom". Wyróżnienie wręczono podczas IV Ogólnopolskiego Forum Rad Kobiet w Piasecznie. Organizatorzy docenili liczne działania Miasta na rzecz poznanianek.

Mieszkanki i mieszkańcy domów pomocy społecznej w Poznaniu tradycyjnie już spotkali się w Strzeszynku. Odebrali świąteczne koszyki, wypełnione wielkanocnymi specjałami, a świąteczne życzenia złożył im Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Liczba wyników na stronie
10