Centrum Praw Kobiet - polecamy koncert

Centrum Praw Kobiet jest inicjatorem organizacji wyjątkowego koncertu charytatywnego z udziałem Hanny Banaszak. Środki zebrane podczas wydarzenia zostaną przeznaczone na prowadzenie działalności Centrum, w tym na przeciwdziałanie wszelkim formom przemocy i dyskryminacji kobiet. 

Zachęcamy do udziału.

Poznański Targ Dobra 2021 - Zasiej Dobro

Najbliższy tydzień to niepowtarzalna okazja do poznania lokalnych fundacji i stowarzyszeń - w poniedziałek rusza Poznański Targ Dobra. Będzie można wziąć udział w licznych warsztatach i wykładach, dowiedzieć się, czym jest ekonomia społeczna oraz kupić unikatowe rękodzieła na kiermaszu. Finałem wydarzenia będzie spotkanie w Starym Zoo - tam poznańskie organizacje pozarządowe pokażą, czym zajmują się na co dzień.

Szczepimy i badamy na Naramowicach

W najbliższą sobotę, 11 września Miasto Poznań wraz z lokalną radą osiedla zaprasza na Naramowice. Stanie tam mobilny punkt szczepień, zorganizowana zostanie także Biała Sobota. Z akcji skorzystać będą mogli nie tylko dorośli mieszkańcy osiedla, ale również dzieci i młodzież z poznańskich szkół.

Walcz z próchnicą!

Próchnica to jedna z najpoważniejszych chorób cywilizacyjnych. W Polsce choruje na nią ponad 90% społeczeństwa, w szczególności najmłodsi. Aby zapobiegać temu schorzeniu, od 1 września w Poznaniu ruszył program profilaktyki stomatologicznej dla dzieci.

Z dniem 5 sierpnia 2021 r. nastąpiło czasowe zawieszenie naboru chętnych na szczepienia przeciwko HPV realizowane w ramach programu finansowanego z budżetu Miasta Poznania. Aktualnie dla wszystkich roczników objętych programem wstrzymuje się podawanie pierwszych dawek szczepionki Gardasil.

Biała Sobota na Głuszynie

Konsultacje ze specjalistami, porady dotyczące rehabilitacji po przejściu Covid-19, pokazy ćwiczeń i jogi, porady lekarskie - to wszystko czeka na poznaniaków i poznanianki, którzy wezmą udział w najbliższej Białej Sobocie. Wydarzenie organizowane jest 7 sierpnia na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego Sypniewo.

Daj sobie szansę - badania profilaktyczne

Szpital Kliniczny im. Heliodora Święcickiego w Poznaniu oraz Klinika Otolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu serdecznie zaprasza wszystkie osoby  w wieku 40-65 lat na bezpłatne i bez skierowania, specjalistyczne badania laryngologiczne w ramach programu profilaktyki nowotworów głowy i szyi pod nazwą "Daj sobie szansę".

Poznańskie Dni Zdrowia

W najbliższą sobotę , tj. 24 lipca,  na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego Zagajnik przy ul. Stobnickiej 2 (Smochowice), w godz. 12.00-16.00 odbędzie się Biała Sobota. To wydarzenie prozdrowotne organizowane dla mieszkańców Poznania w ramach Poznańskich Dni Zdrowia.

Profilaktyka 40 PLUS

1 lipca 2021 roku ryszył program rządowy "Profilaktyka 40 PLUS". Głównym celem programu jest ocena organizacji i efektywności objęcia świadczeniobiorców od 40. roku życia profilaktyczną diagnostyką w zakresie najczęściej występujących problemów zdrowotnych. Trzeba zauważyć, że w związku z pandemią koronawirusa profilaktyka chorób znacznie spadła z powodu m.in. obniżonej zgłaszalności do lekarzy w 2020 r. Wiele chorób, zwłaszcza w swoim początkowym stadium rozwoju, nie daje niepokojących objawów. Dzięki właśnie badaniom profilaktycznym można wykryć chorobę bardzo wcześnie i uniknąć długotrwałego, a czasem nieskutecznego leczenia, które jest konsekwencją zbyt późnej diagnozy.

Szpital Kliniczny im. Heliodora Święcickiego w Poznaniu oraz Klinika Otolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu serdecznie zaprasza wszystkie osoby  w wieku 40-65 lat na bezpłatne i bez skierowania, specjalistyczne badania laryngologiczne w ramach programu profilaktyki nowotworów głowy i szyi pod nazwą "Daj sobie szansę".  W ramach badania przeprowadzony jest wywiad medyczny oraz wykonana ocena węzłów chłonnych. Dalsze postępowanie jest uzależnione od problemu zdiagnozowanego podczas oceny. Są  to badania laryngologiczne, endoskopowe, badania USG lub też badania histopatologiczne.    

Granty na organizację czasu wolnego dzieci i młodzieży podczas wakacji

Rusza Program "Wakacyjna AktywAKCJA" Fundacji PFR -  lokalne organizacje społeczne wspierające dzieci i młodzież z całej Polski mogą wnioskować o granty finansowe. Odpoczynek i regeneracja dzieci i młodzieży są równie ważne dla ich prawidłowego rozwoju i dobrostanu, jak edukacja, dlatego warto, aby czas przerwy wakacyjnej każde dziecko mogło spędzić w wartościowy sposób. Taki cel ma najnowszy ogólnopolski Program Grantowy "Wakacyjna AktywAKCJA" przygotowany przez Fundację Polskiego Funduszu Rozwoju. Dzięki niemu organizacje z całej Polski będą mogły otrzymać dofinansowanie swoich projektów i przygotować atrakcyjną ofertę aktywnego wypoczynku dla najmłodszych. Wnioski można składać do 21 czerwca!

Bezpłatna mammografia

LUX MED jeden z największych realizatorów Programu Profilaktyki Raka Piersi zaprasza na bezpłatną mammografię dla Pań w wieku od 50 do 69 lat. Badania refundowane przez NFZ wykonywane są w mobilnej pracowni mammograficznej. W mammografii mogą wziąć udział ubezpieczone Panie w wieku 50-69 lat, które nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Bezpłatna kolonoskopia

Przychodnia Termedica zaprasza na bezpłatną profilaktyczną kolonoskopię w ramach Programu Badań Przesiewowych raka jelita grubego. Kolonoskopia jelita grubego ma na celu wykrycie nowotworowych zmian błony śluzowej jelita grubego we wczesnej fazie rozwoju. 

Bezpłatne badania diagnostyczne w kierunku wykrywania osteoporozy

Mobilne Centrum Diagnostyki Osteoporozy zaprasza poznanianki w wieku od 50- tego  do 80- tego  roku życia na bezpłatne badania diagnostyczne w kierunku wykrywania osteoporozy. Badania realizowane są przez wykwalifikowanych personel w osteobusie - mobilnym gabinecie  wyposażonym w nowoczesny sprzęt diagnostyczny. Każdy uczestnik badań otrzyma wstępną ocenę oraz wydruk wyniku badania. Badania wykonywane są z zachowaniem wszelkich wytycznych GIS.

Strona 1 2 34