Bezpieczne DPS-y w Wielkopolsce
 

Miasto Poznań otrzymało dofinansowanie m.in. na zakup testów diagnostycznych, środków ochrony indywidualnej i dodatków do wynagrodzeń dla personelu poznańskich Domów Pomocy Społecznej. Placówki zostały również doposażone w sprzęt usprawniający zapobieganie skutkom epidemii.

Samodzielna rehabilitacja po przebyciu COVID-19
 

Zapraszamy do zapoznania się z broszurą "Wsparcie w samodzielnej rehabilitacji po przebyciu choroby związanej z COVID-19", która przedstawia podstawowe ćwiczenia oraz porady dla osób dorosłych doświadczonych poważnym pogorszeniem stanu zdrowia w związku z rozpoznaniem infekcji COVID-19.

Zapraszamy na konferencję dotyczącą COVID-19
 

W dniu 26 listopada 2020 r. o godzinie 18:00 rozpocznie się webinar "COVID-19 - aktualny stan wiedzy DLA KAŻDEGO", zorganizowany przezKatedrę i Klinikę Chorób Zakaźnych, Hepatologii
i Nabytych Niedoborów Odporności Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego  w Poznaniu we współpracy z 
Polish Travel Quo Vadis Sp. z o. o. Ze względu na sytuację epidemiczną wydarzenie odbędzie się on-line.

 

W dniach 27-28 listopada 2020 r. odbędzie się ogólnopolskie Sympozjum Neonatologiczne "Stany Naglące w Neonatologii", którego tematem przewodnim jest "Praktyczna Neonatologia 2020". Organizatorami wydarzenia jest Katedra Neonatologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz Fundacja Rozwoju Neonatologii w Wielkopolsce.

Pomoc w sprzątaniu nagrobków
 

Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych - najstarsi poznaniacy i poznanianki mogą skorzystać z bezpłatnego porządkowania nagrobków bliskich osób. Usługa jest częścią pakietu Viva Senior, obejmuje miejskie cmentarze na Miłostowie i na Junikowie.

Ruszają szczepienia na grypę
 

Pierwsza partia szczepionek na grypę dotarła już do Poznania. Szczepienia w ramach miejskiego programu ruszą już w najbliższy poniedziałek, od tego też dnia będzie można zgłaszać się do realizatora i współpracujących z nim przychodni. Ich wykaz będzie opublikowany w najbliższych dniach.  Miasto zamówiło więcej dawek, tak by łącznie mogło z nich skorzystać nawet do 7 tysięcy poznanianek i poznaniaków.

Poznań przygotowuje się na wzrost zachorowań
 

Poznań przygotowuje się na wzrost zachorowań na COVID-19. Sytuacja epidemiczna jest poważna, a chorych w szpitalu jest coraz więcej. Dlatego władze miasta apelują: zakrywajmy nos i usta, zachowujmy dystans - to najprostszy sposób na zapobieganie kolejnym zakażeniom.

Pomoc medyczna dla kombatantów Czerwca '56
 

Kombatanci Poznańskiego Czerwca '56 otrzymają kompleksową pomoc medyczną. Miejscy radni przyjęli do realizacji program, w ramach którego będą oni mieli zapewnione m.in.indywidualne porady i konsultacje lekarskie, badania laboratoryjne i profilaktyczne czy specjalistyczne diagnostykę i leczenie. Wszystko w jednym miejscu.

Mamy koordynatora ds. dostępności
 

Z dniem 22 września 2020 r. w Wydziale Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania na podstawie art. 14 ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami utworzono stanowisko Koordynatora ds. dostępności.

Aplikacja pomoże w profilaktyce uzależnień wśród młodzieży
 

Miasto Poznań i Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe pracują nad bezpłatną aplikacją, której celem jest wsparcie młodzieży zagrożonej uzależnieniem od alkoholu lub innych środków psychoaktywnych. "TwójWybór" - bo tak nazywa się to e-narzędzie - jest pierwszym tego typu rozwiązaniem na polskim rynku, dedykowanym nastolatkom w wieku 13-19 lat. Możliwościom, jakie oferuje aplikacja, będzie można się przyjrzeć już w czwartek, 24 września podczas darmowego webinarium.

Szczepienia przeciwko grypie - już wkrótce!
 

Miasto Poznań planuje realizację szczepień przeciwko grypie. Z bezpłatnych szczepień w ramach programu będą mogli skorzystać mieszkańcy Poznania, którzy ukończyli 60 rok życia, jeśli rozliczają się z podatku w jednym z urzędów skarbowych na terenie miasta Poznania.

Komunikat dotyczący wolontariatu
 

Zapraszamy do zapoznania się z poniższym komunikatem Dyrekcji Zespołu Medycznego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego i Rehabilitacji Medycznah SPZOZ w Poznaniu dotyczącym wolontariatu.

Strona 1 2 32