Remont pokoju w domu pomocy społecznej, profesjonalne warsztaty dla jego mieszkańców czy przekonywanie wszystkich do regularnych badań i profilaktyki - to tylko niektóre pomysły poznańskich licealistek i licealistów, którzy chcą zmieniać świat na lepsze.

Dlaczego młodzi ludzie nie szukają pomocy? Co mają do powiedzenia dorosłym? Odpowiedzi będzie można znaleźć podczas konferencji " (nie)Widoczne problemy". To pierwsze tego typu wydarzenie w Poznaniu. Można się jeszcze na nie zapisać.

Kto otrzyma tytuł Fest Miejscówki? Tylko do końca maja można ubiegać się o wyróżnienie w ramach akcji "Senioralna Mapa Poznania".  Mogą je zdobyć miejsca przyjazne starszym mieszkankom i mieszkańcom Miasta.

Jak nie dać się oszukać "na wnuczka"? Jakie są najczęstsze metody złodziei i na co warto zwracać uwagę? Tego dowiedzą się uczestnicy organizowanej przez policję bezpłatnej konferencji "Bezpieczny Senior". Zapisy ruszyły.

Poznań po raz kolejny zdobył miano "Samorządu przyjaznego kobietom". Wyróżnienie wręczono podczas IV Ogólnopolskiego Forum Rad Kobiet w Piasecznie. Organizatorzy docenili liczne działania Miasta na rzecz poznanianek.

Mieszkanki i mieszkańcy domów pomocy społecznej w Poznaniu tradycyjnie już spotkali się w Strzeszynku. Odebrali świąteczne koszyki, wypełnione wielkanocnymi specjałami, a świąteczne życzenia złożył im Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

W Światowym Dniu Osób z Zespołem Downa przez centrum Poznania przeszedł 9 Marsz Na Tak. Kolorowy korowód prowadziła Orkiestra Vivat z Sierakowa. Organizatorami marszu są Stowarzyszenie "Na Tak" i Hospicjum Palium, które świętuje też Dzień Motyla - Dzień Wrażliwości. Pod kolorowymi transparentami, z balonami, w przebraniach uczestnicy marszu przeszli, w rytm muzyki, ulicą św. Marcin na plac Mickiewicza. Razem szli uczniowie szkół specjalnych, warsztatów terapii zajęciowej, wielu placówek działających dla osób z Zespołem Downa.

9 marca 2024 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbył się pierwszy w tym roku piknik organizowany w ramach cyku wydarzeń miejskich pod hasłem "Poznań w formie". Było to wydarzenie towarzyszące Targom Książki. Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych zorganizował Strefę Zdrowia skierowaną do mieszkanek i mieszkańców Poznania.

Poznań rozpoczyna nowy, ważny projekt i dołącza do "Miast Praw Człowieka". Wszystko po to, by jeszcze skuteczniej dbać o prawa wszystkich mieszkanek i mieszkańców - niezależnie od ich wieku, zdrowia, światopoglądu czy statusu społecznego.

Strona 1 2 3 4