Plecaki pełne radości

Ruszyła druga odsłona akcji organizowanej przez Centrum Inicjatyw Senioralnych i poznańską Caritas. Tym razem do kolorowych toreb, jakie stworzą poznańscy seniorzy i seniorki, można będzie dorzucić artykuły szkolne. Wypełnione nimi plecaki trafią do ukraińskich dzieci, które znalazły schronienie w stolicy Wielkopolski.

Na zdjęciu grupa seniorek szyjących plecaki, w centrum uśmiechnięta kobieta w okularach - grafika artykułu
To już druga odsłona akcji, podczas której seniorzy i seniorki szyją plecaki/ fot. CIS

- Poznań stał się schronieniem dla wielu osób, które przybyły do Polski po wybuchu wojny w Ukrainie. Tu znalazły one pomoc, wsparcie i życzliwe słowo - mówi Wojciech Bauer, dyrektor Centrum Inicjatyw Senioralnych. - Nadal pamiętamy o nich wszystkich, a zwłaszcza o tych najmłodszych. I liczymy na to, że jest jeszcze chęć pomagania wśród najstarszych poznanianek i poznaniaków. 

Każdy może pomóc

We współpracy m.in. z Caritas Poznań CIS organizuje po raz kolejny zbiórkę na rzecz dzieci z Ukrainy. W ramach drugiej, jesiennej edycji międzypokoleniowej akcji "Plecaki pełne radości" osoby w wieku senioralnym znów stworzą kolorowe plecaki, które wypełnione zostaną artykułami szkolnymi. Upominki zostaną przekazane pod koniec sierpnia dzieciom z Ukrainy przebywającym w Poznaniu.

Punkt zbiórki artykułów szkolnych znajduje się w siedzibie Centrum Inicjatyw Senioralnych przy ul. Mielżyńskiego 24 (działa od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00). Aż do 19 sierpnia można tam przynosić zeszyty, długopisy, kleje, farby, bloki, nożyczki, piórniki. Potrzebne są rzeczy nieużywane. Do przekazywania darów CIS zachęca przede wszystkim osoby w wieku senioralnym, jednak w zbiórce może wziąć udział każdy mieszkaniec i mieszkanka Poznania.

Wspólne szycie plecaków

Chętni seniorzy będą mogli też wziąć udział w warsztatach, podczas których przygotują plecaki i wypełnią je niespodziankami dla dzieci. Spotkanie warsztatowe odbędzie się 23 sierpnia w siedzibie Centrum Inicjatyw Senioralnych. Zapisy i szczegóły pod numerem tel. 61 847 21 11.

CIS/AW

sieci społecznościowe