Rada ds. integracji migrantek i migrantów - po spotkaniu

Rada ds. integracji migrantek i migrantów zajęła się tematem opieki zdrowotnej dla osób przybywających do Poznania. Uwagą objęto zdrowie psychiczne osób cudzoziemskiego pochodzenia i sprawę ich dostępu do systemu wsparcia w tym zakresie.

zdjecie przedstawia osoby siedzące w na sptokaniu, w tle widoczna jest tablica z prezentacją - grafika artykułu
fot. Miasto Poznań

Dzięki uprzejmości pani dr n med. Nadii Kruszyńskiej - specjalistki psychologii klinicznej i psychoterapeutki, przeprowadzono analizę systemu pomocy psychologicznej dla cudzoziemców.  Podczas spotkania Rady opowiedziała ona o rosnącym zapotrzebowaniu na pomoc psychologiczną dla anglojęzycznych mieszkańców Poznania. Przybliżyła również działalność Centrum Wsparcia Psychologicznego i Psychotraumatologii Uniwersytetu Medycznego w Poznania, które stara się odpowiadać na te potrzeby.

Podczas spotkania członkowie Rady poruszyli temat pierwszego kontaktu migrantów z Poznaniem i wskazali na potrzebę wypracowania modelu ich obsługi w zakresie udzielania wszelkich informacji dotyczących obowiązków obywatelskich mieszkanek i mieszkańców, specyfiki lokalnej społeczności i samego miasta, jako miejsca do życia, rozwoju i pracy.