Testy elektronicznego stetoskopu

Poznańska firma SthetoMe, jeden z dwudziestu najlepszych startupów na świecie wytypowanych w tegorocznej edycji TechCrunch Startup Battlefield, zaprasza do wzięcia udziału w badaniach elektronicznego stetoskopu.

. - grafika artykułu
.

Celem projektu jest doskonalenie systemu StethoMe poprzez wdrożenie personalizowanego indeksu oddechowego do monitorowania funkcjonowania układu oddechowego oraz podsystemu wspomagającego decyzję i selekcję pacjentów. Projekt kierowany jest do nastepująch pacjentów:

  • dzieci z astmą powyżej 12-ego roku życia,
  • zdrowych dorosłych i dzieci w wieku 7-18 lat,
  • osoby w każdym wieku chorujące na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc (POChP),
  • osoby w trakcie zachorowania na Covid-19 lub po przechorowaniu z objawami ze strony układu oddechowego.

Każdy z uczestników otrzyma bezpłatnie na 6 miesięcy elektroniczny stetoskop, dostęp do dedykowanej aplikacji oraz monitoring nagrań dokonywany przez lekarza.

E-stetoskop jest w stanie przekształcić dźwięk akustyczny na sygnały elektroniczne, które mogą być dalej wzmacniane w celu optymalnego słuchania. Sygnały elektroniczne są następnie przetwarzane, digitalizowane i przesyłane do lekarza. Badanie płuc pacjent wykonuje samodzielnie na podstawie prostych komunikatów urządzenia elektronicznego, a lekarz ma do nich szybki dostęp.

Zebrane dzięki Uczestnikom projektu dane zostaną wykorzystane do usprawniania algorytmów sztucznej inteligencji StethoMe, które pozwolą lepiej monitorować stan zdrowia pacjentów przy pomocy e-stetoskopu oraz wspomagać decyzje lecznicze w oparciu o obiektywne informacje.

Rejestracji można dokonać na stronie: https://www.stethome.com/pl/ogolnopolskie-badania-stethome.

Od zainteresowanych udziałem w projekcie pobierana jest kaucja zwrotna w wysokości 300 zł.

sieci społecznościowe