Kluczowe tereny inwestycyjne

Miasto Poznań promuje obencie liczne obszary inwestycyjne - ponad 30 nieruchomości miejskich przeznaczonych pod inwestycje mieszkaniowe, przemysłowe i usługowe oraz 4 projekty nowych dzielnic:

  • Wolne Tory

KLIKNIJ

  • Elektrociepłownia Garbary 

KLIKNIJ

  • Nowe Jeżyce 

KLIKNIJ

  • i Unii Lubelskiej 

KLIKNIJ

Najbardziej atrakcyjny dla potencjalnych inwestorów jest teren Wolne Tory - ze względu na wielkość i strategiczne położenie w centrum miasta w pobliżu dworca kolejowego oraz Międzynarodowych Targów Poznańskich. - To około 100 hektarów, które można zagospodarować i przekształcić w nowoczesną, wielofunkcyjną przestrzeń miejską. Nieruchomość stanowiła wcześniej część dworca kolejowego. Teraz, w tym samym miejscu, Miasto Poznań planuje nową, zieloną dzielnicę - mówi Bartosz Guss, Zastępca Prezydenta Miasta Poznania. W jej północnej części będzie dominować funkcja usługowa, a w południowej - mieszkaniowa. Wzdłuż nowej dzielnicy poprowadzona zostanie również nowa linia tramwajowa.

Drugi szczególnie istotny teren inwestycyjny, to obecnie tzw. Elektrociepłownia Garbary. Nieruchomość o powierzchni 10 hektarów położona jest tuż nad rzeką Wartą, co stanowi niewątpliwy atut tego terenu oraz otwiera przez inwestorami ciekawe możliwości jego zagospodarowania. Na tym obszarze znajduje się kilka dobrze zachowanych postindustrialnych budynków. W przygotowaniu jest plan miejscowy.